Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

A znasz jego historię serwisowania ? Wiesz kiedy ostatnio zegarmistrz do niego zaglądał ?

Jeśli nie to daj do gruntownego serwisu a później będziesz regulował odchyłki.

Ok.tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma żadnych wiadomości ?    :(

Zegarek z lat dziewięćdziesiątych, robiony generalnie pod turystów i na eksport. Logo stylizowane na flagę ONZ. Wartość niewielka, duża liczba egzemplarzy w dobrych i bardzo dobrych stanach. Występował w kilku typach koperty, w tym jako damka (mniej popularny). Standardowy mechanizm Sławy 2428 z podwójnym datownikiem, kalendarz w alfabecie łacińskim. Widziałem kiedyś datownik w cyrylicy, ale nie wiem, czy to nie był składak. Ponieważ to już noworusy, mechanizm powinien być bez sygnowania, czyli bez logo drugiej moskiewskiej, bez oznaczenia typu mechanizmu, bez puncy SU.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś info o tym Poljocie można prosić?

Automatyczny Poljot z lat 70/80 tych. Koperta złocona, najprawdopodobniej będzie to AU10.Wyszło dużo odmian tego modelu w kopertach chromowanych i złoconych. Mam ich kilka, świetne zegarki. Gdybyś chciał odsprzedać, to ustawiam się pierwszy w kolejce :D

 

Dodam, że świetnie te zegarki się prezentują i są wygodne.

 

Moje są takie:

md7szvmifmzz2cpm.jpeg

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z lat dziewięćdziesiątych, robiony generalnie pod turystów i na eksport. Logo stylizowane na flagę ONZ. Wartość niewielka, duża liczba egzemplarzy w dobrych i bardzo dobrych stanach. Występował w kilku typach koperty, w tym jako damka (mniej popularny). Standardowy mechanizm Sławy 2428 z podwójnym datownikiem, kalendarz w alfabecie łacińskim. Widziałem kiedyś datownik w cyrylicy, ale nie wiem, czy to nie był składak. Ponieważ to już noworusy, mechanizm powinien być bez sygnowania, czyli bez logo drugiej moskiewskiej, bez oznaczenia typu mechanizmu, bez puncy SU.

 

Dziękuję za informacje (również dla kol. gregch'a). Tak podejrzewałem, że dla turystów ale w dalszym ciągu intryguje mnie inspiracja tarczy - ONZ, Australia, słoneczko "argentyńskie", VICTORIA  - jednym słowem : straszna mieszanka   :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.pl/itm/RARE-POLJOT-SPUTNIK-Russian-Military-Mechanical-WristWatch-/201428762129?hash=item2ee616fe11:g:KDAAAOSw5dNWr0vq

 

Co to jest za cudo? To jest jakiś katalogowy krótka seria czy radosna twórczość/składak?

:o:blink: Jakaś radosna współczesna tfurczość :D :D :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.pl/itm/RARE-POLJOT-SPUTNIK-Russian-Military-Mechanical-WristWatch-/201428762129?hash=item2ee616fe11:g:KDAAAOSw5dNWr0vq

 

Co to jest za cudo? To jest jakiś katalogowy krótka seria czy radosna twórczość/składak?

Ale brzydal :D werk Rakiety, wskazówki godzinowa i minutowa nie wiem od czego, sekundowa jakby z Wostoka, tarcza malowana chyba w garażu bo widać takie ziarno... ktoś ma tupet żeby coś takiego sprzedawać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

:lol:  No tak właśnie pomyślałem ale wolałem się zapytać. O noworuskich to ja w ogóle pojęcia nie mam.  :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

rzadko tu zaglądam bo ruskie to nie moja bajka ale dzisiaj dostałem od dziadka zegarek i chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś tabela lat produkcji wostoków?

dziadek twierdzi że ma go co najmniej 50lat.

numer na płycie mechanizmu 103135 jeśli dobrze widzę

 

w środku mechanizm wostok 2605:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Wostok_2605

 

tylko na tej stronie przy tym numerze napisane jest że zegarek powinien posiadać datę a mój nie ma

 

zdjęcia zegarka:

http://1drv.ms/1RfNLwA

Ktos ma jakis pomysl?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ktos ma jakis pomysl?

Na pewno dobrze odczytałeś kaliber mechanizmu ?

Jest wybity na deklu czy na płycie pod balansem ?

Bo tu powinien być 2603.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien doberek, prosba o rade, czy cud ponizej jest oryginalny, tzn tarcza wskazowki koperta sa z tego modelu?

 

Edit, obejzalem na zywo, wskazowki zardzewiałe, koperta z przetarciami albo bardziej trafnie ze zeskrobaniami, do deklarowanego stanu igła daleko. Czyli tak, nie warto umawiać sie na randki bazując tylko na zdjęciu, nie warto napalać się na zegarki patrząc na foto.

post-55463-0-16837200-1458491824.jpg

Edytowane przez wytrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wyglada na z rakiety, ale glowy nie dam (trzeba by zad zobaczyc).

Poza tym nie ma sie czego czepic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Koperta wyglada na z rakiety, ale glowy nie dam (trzeba by zad zobaczyc).

Albo Wostoka.

Ile ma w uszach i średnicy b/k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 srednicy, uszy nie mam pojecia znam go tylko ze zdjec, a kirowskie byly tylko w kopertach typu krab?

post-55463-0-94815000-1458493302_thumb.jpg

Edytowane przez wytrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na 16 mm w uszach, zad nie rakietowy i nie wostokowy, to oryginal jest na 99% po mojemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

wyglada na 16 mm w uszach, zad nie rakietowy i nie wostokowy, to oryginal jest na 99% po mojemu

Wygląda na to, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, koperta jest jak w Poljotach.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz zaczailem jak w tych malenkich poljotach. 

Dokładnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Rosyjski czasomierz Aviator, czyli Морская Авиация, ostatnio wyjątkowo nie tylko mnie zainteresował, ale nawet wręcz zafascynował:

 

post-89266-0-91742000-1458497247_thumb.jpg

 

post-89266-0-95514300-1458497264_thumb.jpg

 

W związku z powyższym prosiłbym Was o wyrażenie opinii na temat prezentowanego "lotniczego" zegarka.

 

PS.

Mam nadzieję, że przedmiotowy wątek umieściłem we właściwym temacie... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszystko jest na tarczy i pod szklanym deklem.

 

Noworus na 17 kamieniowym Poljocie bodajże 2614.

 

Sądząc po szerokości paska olbrzym to nie jest, jakieś 32-34mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.