Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki marne ale to 2605 z lat 70 tych,

no i dzięki  :) , a ta bateria??? co to sobie człowiek wymyślił ? może jakaś hybryda o której jeszcze nie słyszeliśmy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ci zaproponował, ale sprzedałem taki na chodzie w miarę dokładnym za około 35 zł z pocztą. Tarcza była z plamą przy koronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

francjozef ale ta cena????? Jaka???????? Toż to gwóźdź programu! Pisz zaraz ile warte takie skazówki bo zegarek to rozumiem że dodatek do nich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

francjozef ale ta cena????? Jaka???????? Toż to gwóźdź programu! Pisz zaraz ile warte takie skazówki bo zegarek to rozumiem że dodatek do nich :D

nie mogę tak Was na noc męczyć, choc wiem , że wiele widzieliście i nic nie jest w stanie Was zdziwić ( tyle co dwa piwa albo jedno winko marki arizona ) 

Dobrze, że kolega Yakovlev jest na posterunku i uświadomił mnie co do tej baterii bo ja już w pewnej chwili zgłupiałem :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po

 

Nie wiem ile ci zaproponował, ale sprzedałem taki na chodzie w miarę dokładnym za około 35 zł z pocztą. Tarcza była z plamą przy koronce.

połowę  tego, ale wiesz skazówki i ta bateria .......czad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ta bateria to pewnie dla podświetlenia kalendarza. Faktycznie czad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym bardzo o pomoc w identyfikacji zegarka. Dostałem go w piękny majowy dzień 38 lat temu od mojego ,,Krzesnego" na komunię.

Był tak duży, że wystawał na boki poza moją cienką rączkę. No i był złoty, bardzo złoty :)

Niestety, zaginął wiele lat temu...

Dzisiaj, kiedy interesuję się zegarkami chciałbym się o nim jak najwięcej dowiedzieć, tak przez sentyment...

Fotka znaleziona w sieci

post-88198-0-25791500-1459290126_thumb.jpg

Edytowane przez Jasny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio trafiłem taki złoty zegarek tyle co rozszyfrowałem to Slava 17 Kamieni ze złotą próbą 583. Interesuje mnie wartość tego zegarka w internecie ciężko mi było znaleźć jakiekolwiek informacje na jego temat.

post-40418-0-22360700-1459315578_thumb.jpg  post-40418-0-20285800-1459315587_thumb.jpg

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz Regulamin - na Forum nie wyceniamy zegarków.

A cenę sam sobie oblicz wg. wartości złotego złomu...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym bardzo o pomoc w identyfikacji zegarka. Dostałem go w piękny majowy dzień 38 lat temu od mojego ,,Krzesnego" na komunię.

Był tak duży, że wystawał na boki poza moją cienką rączkę. No i był złoty, bardzo złoty :)

Niestety, zaginął wiele lat temu...

Dzisiaj, kiedy interesuję się zegarkami chciałbym się o nim jak najwięcej dowiedzieć, tak przez sentyment...

Fotka znaleziona w sieci

Ot standardowy chyba zegarek poljota, jak widać po moim egzemplarzu, był przeznaczany też jako zegarek po przepracowaniu lat w górnictwie.

Ciekawym elementem jest w nim pompka szybkiej zmiany daty oraz w ogole podwójny datownik.

post-65187-0-96017600-1459443522_thumb.jpg

post-65187-0-41761700-1459443609_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot standardowy chyba zegarek poljota, jak widać po moim egzemplarzu, był przeznaczany też jako zegarek po przepracowaniu lat w górnictwie.

Ciekawym elementem jest w nim pompka szybkiej zmiany daty oraz w ogole podwójny datownik.

Dzięki za odpowiedź! Chciałem znać jakieś oznaczenie, nazwę modelu by móc wyszukać na portalach aukcyjnych. Jest też kilka odmian: widziałem podobny do Pańskiego ale z czarną wskazówką sekundową, oraz taki jak na zdjęciu zamieszczonym przeze mnie powyżej - szlif na płaszczyźnie dookoła szkiełka rozchodzi się promieniście. Mój był właśnie taki.

Przez tą pompkę zmiany daty zalałem go dwukrotnie wchodząc z nim do wanny. Szybko się spostrzegłem, ale chyba właśnie przez ten dodatkowy otworek, zegarek już był zalany. Jako dziecko nie wiedziałem, że trzeba było go otworzyć i wysuszyć i w końcu zardzewiał.

A Pana egzemplarz jest w bardzo ładnym stanie, fajna pamiątka - przypomina mi niektóre projekty firmy Diesel czy Fossil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest? Szukam i nie widzę nic takiego :/ koperta chrom. Brak bezela- miejsce jest, pewnie zgubiony.

6b6815125ef7ceb526ddb66da83f2acc.jpge41089e30f7a203c77fbe1d9ef996e26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wskazówki jak w Rakiecie Amfibii, koperta coś mi nie pasuje, ale być może takie były. Pokaż od strony koronki.

Tarcza raczej nie z tej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony koronki nic nie ma. Koronką uwalona kominka nawet nie ma, nie mówiąc o jakimś gwincie. Z linka Krzyśka to koperta wygląda na którąś z tych pierwszych beczkowych nr.1 lub 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś przełożył do koperty z kwarca? Czy tarcza też be?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie tarcza nie stąd, ale szukam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dokładnie z takiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest z takiej jak poniżej tylko w chromie, ale co ktoś do środka wsadził to diabeł wie..

attachicon.gifDSC06147 (2).JPG

 

 

Dokładnie z takiej.

Czyli ucięta tarcza. Werk to zwykła rakieta 2609.HA ustabilizowany w kopercie typowo rakietową blaszką sprężystą; wszystko siedzi razem dość stabilnie, tylko koronka zgubiona. i kominka nawet nie ma, w takim typie zegarka chyba powinien być??

 

 

Ja znalazłem dziś coś takiego.

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć, co to za zegarek, jaka bateria do tego i czy jest szansa, że ruszy po 20 latach???

 

link do zdjęć google dysk:

 

 Łucz kwarcowy. Jeśli nikt nie dłubał wewnątrz wiertarką, lub nie został zalany to myślę że po wizycie u zegarmistrza w celu podmuchania na werk i ustalenia potrzebnej baterii zegarek przeważnie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.