Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego łucza z tego co pamiętam idzie bateria 370/371 firmy Renata czy tam energizer lub z vinnica L921.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

O ile majster poprawnie założy bateryjkę ;)

Plusem w dół  czy w górę ? Jaki dokładnie jest tam mechanizm ? 2356 ?

W tym chyba plusem w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na bazarku i widziałem kilka ciekawych zegarków. Wśród nich była damka Aurora oraz chyba Łucz (?) z beżową tarczą z czarnym zygzakiem - nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem - myślicie że warto się zainteresować takimi znaleziskami przy następnej wizycie? Problem polega na tym, że mam za małą wiedzę, żeby ocenić co w takim zegarku siedzi w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 slava 1 1

Witam, czy może ktoś mi powiedzieć czy można znaleźć ten zegarek przy Arbuzie?? Był by ciekawym dopełnieniem dla Arbuza. Nie bardzo mogę go znaleźć może to kwestia nazewnictwa:) I nie chodzi mi o Slave Medyczną.

Edytowane przez ChemikD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, czy może ktoś mi powiedzieć czy można znaleźć ten zegarek przy Arbuzie?? Był by ciekawym dopełnieniem dla Arbuza. Nie bardzo mogę go znaleźć może to kwestia nazewnictwa:) I nie chodzi mi o Slave Medyczną.

 

To Slava Kalifornia. Bardzo rzadko widywana na aukcjach. Najprędzej znajdziesz na ebay ale nie tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do znawców Amfibii :) Przede wszystkim jak z oryginalnością tego egzemplarza ( mam wątpliwości co do sekundnika). Drugie pytanie natomiast może wydać się śmieszne, ale nie daje mi spokoju, a szczerze mówiąc nie mogę rozpoznać. Czy koperta w tym modelu jest/powinna być stalowa?

post-86227-0-20302400-1460224226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do znawców Amfibii :) Przede wszystkim jak z oryginalnością tego egzemplarza ( mam wątpliwości co do sekundnika). Drugie pytanie natomiast może wydać się śmieszne, ale nie daje mi spokoju, a szczerze mówiąc nie mogę rozpoznać. Czy koperta w tym modelu jest/powinna być stalowa?

attachicon.gifDSC_0119.jpg

Całość oryginał (choć nie wiem do końca  jak z bezelem). Jako że to Amfibia to koperta jest stalowa. Wszystkie Amfibie są stalowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszystko OK, sekunda poprawna, bezel też taki jak być powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem o to zapytać, bo trochę jeszcze przeszukałem internety. Zdjęcie tak fatalnie zrobiłem, że widać jakby tam było wypełnienie- a oczywiście nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

W tym modelu były różne bezele, ten też jest okey, a w sekundzie brakuje jedynie lumy w oczku. To jeden z moich ulubionych modeli :).

A jakie inne ? Katalog gdzie występuje ten model jest chyba tylko jeden i jest tam dokładnie taki bezel jak na fotce powyżej.

To, że wszystkie inne bezele pasują jest oczywiste i zestawienia mogą być różne, ale ten jest "katalogowy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym poszukać, ale ten model pojawia sie w katalogach z lat 80 i początku 90, ja mam dwa takie z bezelem bez cyfr, ale oczywiście rożnie moze być ;).

 

ed. No i jedyne zdjęcie jakie znalazłem, to katalog z lat 90' z takim bezelem, może kol. Gregch znajdzie jakieś wcześniejsze zdjęcie tego modelu ;)

 

NOS%2B10%2B-%2B05%2B-%2BNOS%2B10%2B-%2B0

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-90769-0-49599200-1460229360_thumb.jpgpost-90769-0-75398300-1460229361_thumb.jpg


Witam wszystkich 

proszę o pomoc w identyfikacji bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat tego zegarka, a jestem ciekaw czy jest coś wart bo chcę go odświeżyć :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Witam wszystkich

 

proszę o pomoc w identyfikacji bo nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na temat tego zegarka, a jestem ciekaw czy jest coś wart bo chcę go odświeżyć :)

 

 

 

Na forum nie wyceniamy zegarków, ale to już przecież wiesz z regulaminu. Edytowane przez fankaDaktarina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, Amfibia Radioroom rodem z ZSRR Te czerwone pola oznaczają strefy ciszy kiedy radiotelegrafiści mieli nie nadawać aby częsctotliwości były dostępne do spraw ratowniczych. Ciekawa i dość rzadka rzecz

Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże go nie odnawiaj! Zrobisz z niego odpustowe gó...Teraz ma wartość kolekcjonerską, jak go odnowisz to możesz go wyrzucić bez straty do śmieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

czyli dobrać ciekawy pasek i nosić :)

Tak, ewentualnie spróbuj wyczyścić wskazówki (minutową i godzinową) bo są pomalowane mazakiem.

Broń Boże nie ruszaj tarczy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wypełnić bezel farbkami modelarskimi, wypolerować szkiełko i kopertę.

Nie wiem skąd jesteś, ale wielu zegarmistrzów jest to w stanie wykonać.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Można wypełnić bezel farbkami modelarskimi, ..

 

Niekoniecznie modelarskimi, jak znajdę chwilę opiszę w technicznym moja metodę i farby jakich z powodzeniem używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Chciał bym się dopytać o tę ślicznotkę. Dostałem ją wczoraj po nie żyjącej już babci mojej żony. Pamiątka rodzinna która ma być na najwyższym miejscu w gablocie na aksamitnej podusi:) Wedle słów ciotki ten zegarek przeżył z Babcią 2 wojnę światową. Niestety nie wiem czy ma tyle lat czy to tylko "rodzinne legendy" więc może powiecie coś o niej i wyprowadzicie mnie z błędu lub potwierdzicie rodzinną legendę:)

post-89517-0-38270800-1460232617.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.