Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Mir-y z taką tarczą występowały też w innych kopertach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zapytanie, czy oznaczenie na werku 1MFW oznaczało, że zegarek był przeznaczony na rynek spoza układu?

post-41034-0-98488400-1462268609_thumb.png


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tak, dodatkowo masz napis "Made in USSR".

Z reguły eksportowe wersje opisywane były "po ludzku" czyli w łacinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wygrzebałem u Teścia taką Rakietę, czy jest coś warta i czy warto ją naprawiać ?

 


jeszcze jedno zdjęcie 

post-89114-0-87834200-1462271566_thumb.jpg

post-89114-0-38327400-1462271660_thumb.jpg

post-89114-0-00114400-1462271697_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Warto, mimo, że zatrzymała się w piątek 13-tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dodatkowo masz napis "Made in USSR".

Z reguły eksportowe wersje opisywane były "po ludzku" czyli w łacinie ;)

Dzięki :D


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz Delbanowskiej sekundy reszta jest ok? Bo chyba koronka wraz z kopertą są też z przypadku:)

attachicon.gifDSC_0132.jpg

attachicon.gifDSC_0135.jpg

Ponawiam pytanie. Czy Mir z taką tarczą był produkowany też w innej kopercie. Jeżeli tak, to w jakiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Czy Mir z taką tarczą był produkowany też w innej kopercie. Jeżeli tak, to w jakiej?

Kolega Chrapek już napisał. Były tylko w takich kopertach.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki. Jakoś przeoczyłem.

Z wypowiedzi kol. Chrapka wynika, że pokazywana koperta występowała wyłącznie z tą tarczą. Jednakże nie świadczy to o tym, że ta tarcza występowała wyłącznie w tej kopercie.

Edytowane przez borewicz07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jakoś przeoczyłem.

Z wypowiedzi kol. Chrapka wynika, że pokazywana koperta występowała wyłącznie z tą tarczą. Jednakże nie świadczy to o tym, że ta tarcza występowała wyłącznie w tej kopercie.

Wg mnie tylko w tej kopercie. Spotyka się włożone w koperty Mira/Wostoka ale wg mnie to składaki. Nie dam sobie głowy uciąć jak zawsze gdy chodzi o ruskie. Skoro kolega gregch nie pokazał żadnego katalogu tzn że go w nich nie ma :D Ja zakładam że jedyna prawidłowa koperta jest taka jak w twoim zapytaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź. Mam podobne wątpliwości co do oryginalności tych Mirów występujących w innych kopertach niż ta ze zdjęcia zamieszczonego w zapytaniu. Jednak w kolekcji kol. Krisa i Gordona są Miry z tarczą peace w innej kopercie niż ta ze zdjęcia.

p.s. Miałem nadzieję, że kol. gregch wygrzebie jakiś katalog.

Edytowane przez borewicz07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Mam podobne wątpliwości co do oryginalności tych Mirów występujących w innych kopertach niż ta ze zdjęcia zamieszczonego w zapytaniu. Jednak w kolekcji kol. Krisa i Gordona są Miry z tarczą peace w innej kopercie niż ta ze zdjęcia.

p.s. Miałem nadzieję, że kol. gregch wygrzebie jakiś katalog.

Teraz nie mam jak pogrzebać, ale będę miał w pamięci i jak znajdę chwilę to poszukam  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam jak pogrzebać, ale będę miał w pamięci i jak znajdę chwilę to poszukam  :D

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj Linderg albo Lindberg - daj na wprost zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma g na końcu to ten twiordyj znak - poczekaj koledzy ze wschodniej granicy lepiej podpowiedzą ja z zachodniej więc " ni fersztejen "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak jest napisane na kopercie ten cały Mikołaj był nadwornym dostawcą bo sam zegarek to Georg Favre Jacot czyli Zenith zanim jeszcze stał się Zenithem 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Николай Линденъ - Mikołaj Linden. Na końcu jest twardy znak. Zapis charakterystyczny do 1918 r. Cyrylica to nie jest, właściwa nazwa do grażdanka (гражданский шрифт). Cyrylica przechodziła wiele reform zapoczątkowanych przez Piotra I na początku XVIII w.

Ojciec złotnik z pochodzenia Fin, matka Rosjanka. Założył w XIX w. w Petersburgu pracownię złotniczą, później również robił zegarki. Dostarczał swoje wyroby księciu Czarnogóry, królowi Rumunii i szachowi Perskiemu, przez co tak urosło jego ego, że zaczął używać godła carskiego, ale urzędnicy przekonali go, żeby tego nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne  :)

Ja na swoje potrzeby przeczytam ale tak trochę w stylu "Kali pić woda bo Kali suszyć"   :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adjaro - świetny zegarek.

 

Николай Линденъ - Mikołaj Linden. Na końcu jest twardy znak. Zapis charakterystyczny do 1918 r. Cyrylica to nie jest, właściwa nazwa do grażdanka (гражданский шрифт). Cyrylica przechodziła wiele reform zapoczątkowanych przez Piotra I na początku XVIII w.

Ojciec złotnik z pochodzenia Fin, matka Rosjanka. Założył w XIX w. w Petersburgu pracownię złotniczą, później również robił zegarki. Dostarczał swoje wyroby księciu Czarnogóry, królowi Rumunii i szachowi Perskiemu, przez co tak urosło jego ego, że zaczął używać godła carskiego, ale urzędnicy przekonali go, żeby tego nie robił.

Dobra robota. Z Twojego postu dowiedziałem się kilka rzeczy o których nie wiedziałem.

Mikołaj Linde - dodam do radzieckich, przedrewolucyjnych dostawców dworu.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego :

Pytanie  - Czy ta firma jest coś warta i czy jest to wgl. zegarek rosyjski bo tak strzelam (w sensie dobra, żeby włożyć pieniądze w renowację zegarka + pasek co razem wynosiło by ok. 200-300 zł bo napęd zegarka działa)

 

768ad75f08054f5bmed.jpg

 

 

84ab7b8989a5e805med.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.