Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem zegarek Łucz kwarcowy. Miał białą tarczę z czerwoną obwódką. Koperta była grafitowa. Na tarczy było napisane "Луч кварц  линти". Ma ktoś z Was taki zegarek i co oznacza "линти" w tym zegarku . Ostatnio taki widziałem na ukraińskim Aukro.Mój miał spalony silniczek.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zegarek Łucz kwarcowy. Miał białą tarczę z czerwoną obwódką. Koperta była grafitowa. Na tarczy było napisane "Луч кварц  линти". Ma ktoś z Was taki zegarek i co oznacza "линти" w tym zegarku . Ostatnio taki widziałem na ukraińskim Aukro.Mój miał spalony silniczek.

Widzieć widziałem, nawet mogę kupić (ale tani nie jest). Z tego co pamiętam ma na pewno inną baterię ale co poza tym go różni od innych radzieckich kwarców to nie wiem.

Fotka z sieci - o taki chodzi?

post-27093-0-97715900-1463336303_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten dzięki.Jeszcze nie wiem j co oznacza ta końcówka линти.Kiedyś kupiłem go na bazarze za 5zł z miski ze złomem. Próbowałem wszystkie baterie,ale żadna nie pasowała.Po otwarciu pokrywy cewki drut cały czarny.Zostawiłem sobie kopertę z deklem, myśląc że coś innego wpasuję.To było L2356

Edytowane przez Alibaba333

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku, niestety stan taki jak na zdjęciach.

Nie jest to pamiątka rodzinna, nie wiem czy da się go odrestaurować,czy koszty naprawy nie będą drastyczne co do wartości zegarka.

Proszę o informację i ewentualny koszt naprawy.

  http://www.fotosik.pl/u/pkanoj/album/2329225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku, niestety stan taki jak na zdjęciach.

Nie jest to pamiątka rodzinna, nie wiem czy da się go odrestaurować,czy koszty naprawy nie będą drastyczne co do wartości zegarka.

Proszę o informację i ewentualny koszt naprawy.

  http://www.fotosik.pl/u/pkanoj/album/2329225

Zegarek Pawła Bure mechanizm typowy ale juz od strony tarczy widać że zdekompletowany - co tam się dzieje od strony mechanizmu? jakieś fotki? brak tarczy i wskazówek dopasowanie aby wszystko zgrało będzie kłopotliwe ale nie niemożliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co to za werk, bo dostalem zacmienia umyslu i az oczy mi sie zapadly wglab czaszky :(

IMG_20160516_060401.jpg


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok 2409 - jeśli nie ma kalendarza lub 2414 - jeśli ma. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez daty, sprzezyna jest w nim niestety peknieta,trzeba wymienic.Teraz juz wiem jakiej szukac :)

Podziekowal :)

Edytowane przez Barristan Selmy

----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Wostok komandirski. Już noworuski.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-44737-0-56562500-1463949934_thumb.jpg

Czy jest możliwe, aby ta tarcza była oryginalna?


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, :)

Tak sądziłem, szkoda Kristalla bo reszta ładna :unsure:


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dzięki, :)

Tak sądziłem, szkoda Kristalla bo reszta ładna :unsure:

Jeśli cena przystępna to warto wziąć. Pomimo tej oszpeconej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem werk takiego Kristalla nie jest identyczny wymiarami jak 3601? Może wpasowałby się w kopertę do pasówki pod 3601?

 

Czy mi się wydaje, czy balans w tym mechanizmie przełożony jest precyzyjnej Mołni? Chodzi o brak pasów jak na reszcie mechanizmu?

post-44737-0-84234400-1464005767_thumb.jpg

Edytowane przez spoxx2006

Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica mechanizmu jest taka sama - będzie pasował 

To jest właśnie mechanizm Kristala - taki powinien być czyli zdobione mostki poza balansowym on powinien być gładki - wszystko z nim ok tak na 50% bo pozostałe dwa mostki mają niezgrywające się pasy więc one zostały kiedyś tam podmienione 

 

EDYTKA: Według mnie ten środkowy został wymieniony 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten dzięki.Jeszcze nie wiem j co oznacza ta końcówka линти.Kiedyś kupiłem go na bazarze za 5zł z miski ze złomem. Próbowałem wszystkie baterie,ale żadna nie pasowała.Po otwarciu pokrywy cewki drut cały czarny.Zostawiłem sobie kopertę z deklem, myśląc że coś innego wpasuję.To było L2356

 

Литий to lit. Pewnie bateria litowa, bo innego zastosowania w zegarku nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena przystępna to warto wziąć. Pomimo tej oszpeconej tarczy.

 

Średnica mechanizmu jest taka sama - będzie pasował 

To jest właśnie mechanizm Kristala - taki powinien być czyli zdobione mostki poza balansowym on powinien być gładki - wszystko z nim ok tak na 50% bo pozostałe dwa mostki mają niezgrywające się pasy więc one zostały kiedyś tam podmienione 

 

EDYTKA: Według mnie ten środkowy został wymieniony 

Dzięki Panowie,

negocjuję cenę, ale poprosiłem o inne zdjęcie mechanizmu. Składaka nie chce, bo będę potrzebował tylko mechanizmu.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają na allegro  :D . Nie jestem specem ale zawsze widziałem w dużej kopercie typu big

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja trochę z innej beczki czy ktoś z Was miał może  kontakt z tym sprzedającym:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6220809817

 

sprzedaje elektroniki 40-letnie ale zdjęć środka nie chce wysłać  " bo nie otwiera nówek "...

dziwne trochę ale może jestem przewrażliwiony...


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.