Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Kupiłem trupka za kilka złotych bo bardzo mi się spodobała ta tarcza.

Do tego mechanizm chyba kompletny, ale nie działa, więc będę mógł bezpiecznie pierwszy raz podłubać. Parę takich w dzieciństwie zdewastowałem, ale to się chyba nie liczy.

 

Bardzo podoba mi się ten zestaw koperta - wskazówki - tarcza, ale pytanie, czy podobne to do czegokolwiek? Czy tylko trafiający w mój gust składak?

 

Te wskazówki z tą tarczą? Koperta zgodna?

Jeśli nie, to jakie wskazówki i koperta?

 

 

Edit: poprawiłem fotki

Szkło powinno mieć lupkę aby można było łatwiej odczytać datę. Reszta wydaje się zgodna.

 

311m1li.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło powinno mieć lupkę aby można było łatwiej odczytać datę. Reszta wydaje się zgodna.

 

:D Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Mam od pewnego czasu takie dwie damki, ale nie mam pojęcia co to za werki. Pomoże ktoś z identyfikacją?

 

1f8f6f8195f5b027191c0b0a5956692a.jpg

 

2ea1688dca69a2a215810242609559c2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaria to chyba 1509 a łucz masz na mechanizmie - 1801


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, Zaria się zgadza z opisem, nawet wspominają, że mechanizm nie był oznaczany:

 

http://www.christophlorenz.de/watch/movements/z/zaria/zaria_1509.php?l=en

 

Co do Łucza, to nawet nie skojarzyłem, że to może być opis mechanizmu, myślałem, że to inne oznaczenie, ale jednak jest:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?13&ranfft&&2uswk&Zaria_1801

 

Dziękuję bardzo za wskazówki - w temacie o złotej rakiecie również. 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, Zaria się zgadza z opisem, nawet wspominają, że mechanizm nie był oznaczany:

Te starsze nie były oznaczane, nowsze miały oznaczenie kalibru na kole naciągu .

edit. Widać to w Twoim pierwszym linku

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poniżej prezentuję efekty dzisiejszej wizyty na Dworcu Świebodzkim,

za przysłowiowe dwi dychy trafiły się takie sztuki:

IMG 20160904 131009

IMG 20160904 131039

IMG 20160904 131056

IMG 20160904 131128

IMG 20160904 131210

 
Chciałbym wiedzieć co to jest, czy jest oryginalne i czy wszystko pasuje?
Ile to jest warte to wiem (tyle ile ktoś chce zapłacić) - na tym forum nie wycenia się zegarków :D
 
Była też taka Zarja, ale nie mam otwieracza a nie chcę tego robić cyrklem czy innym barbarzyńskim narzędziem.
 

IMG 20160904 131252

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, poniżej prezentuję efekty dzisiejszej wizyty na Dworcu Świebodzkim,

za przysłowiowe dwi dychy trafiły się takie sztuki:

 
 
 
 
 
 
Chciałbym wiedzieć co to jest, czy jest oryginalne i czy wszystko pasuje?
Ile to jest warte to wiem (tyle ile ktoś chce zapłacić) - na tym forum nie wycenia się zegarków :D
 
Była też taka Zarja, ale nie mam otwieracza a nie chcę tego robić cyrklem czy innym barbarzyńskim narzędziem.
 
 

 

 

Zwiezda zgodna i jak dałeś 20 zeta to widocznie tyle warta.

Zaria? Hmm nie znam tego modelu ale zastanawia okrągłe szkło do owalnego profilu? Wygląda jak szczep ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiezda zgodna i jak dałeś 20 zeta to widocznie tyle warta.

Zaria? Hmm nie znam tego modelu ale zastanawia okrągłe szkło do owalnego profilu? Wygląda jak szczep ;)

 

Za oba tyle wybecelowałem :P.

Tę Zarję jak otworzyć? Możecie sprawdzić w jakiś sposób jej oryginalność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były, oryginał, ale to komandir junior - mniejszy od zwykłego.

Ciekawe. Interesujący historycznie w ogóle. Pogooglalem i na watchuseek twierdza, ze byly częścią wsparcia technicznego ZSRR dla US w trakcie I wojny w zatoce i amerykańscy żołnierze je dostawali. Ciekawe, bo zdaje związek sowiecki nie był sojusznikiem.Zreszta to bylo tuz przed Janajewem.

 

Źródło: http://forums.watchuseek.com/f10/desert-shield-vostok-question-190456.html#/topics/190456?_k=qjgisg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, lepsze źródło niz moje wygooglane znalazło się u nas na forum. Hańba mi, ze najpierw tutaj nie poszukalem. (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ciekawe. Interesujący historycznie w ogóle. Pogooglalem i na watchuseek twierdza, ze byly częścią wsparcia technicznego ZSRR dla US w trakcie I wojny w zatoce i amerykańscy żołnierze je dostawali. Ciekawe, bo zdaje związek sowiecki nie był sojusznikiem.Zreszta to bylo tuz przed Janajewem.

 

Źródło: http://forums.watchuseek.com/f10/desert-shield-vostok-question-190456.html#/topics/190456?_k=qjgisg

Podałeś linka do tematu "dużej" amfibii Desert Shield i ta faktycznie była zamawiana w Wostoku.

Czy na wyposażenie ? Wątpię, raczej jako pamiątka dla weteranów. (Ale to tylko moja opinia).

 

Natomiast zegarek z OLX to mały komandir, tzw "junoszewski" czyli młodzieżowy, produkowany od 1993 roku. Dwa lata po operacjach Desert Shield i Desert Storm, stąd one dwie na tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Może ktoś coś więcej na ten temat? Radosna tfurczość?

 

Pobeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w środku będzie 2416B. Kojarzę takie Vostoki Century Time.

Zobacz tu:

http://forums.watchuseek.com/f29/fs-vostok-century-time-russarmy-ck1-blue-1094700.html


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się taka oto Pobieda. Bardzo urodziwa tracza, obok której nie mogłem przejść obojętnie. Niestety nie ma koronki, stad mój post w tym temacie a nie w "nowych nabytkach". Ma ktoś może podobny egzemplarz, co bym mógł zobaczyć jaka koronka powinna być, i czy wskazówki są ok? 

post-86227-0-58680500-1473103493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Trafiła się taka oto Pobieda. Bardzo urodziwa tracza, obok której nie mogłem przejść obojętnie. Niestety nie ma koronki, stad mój post w tym temacie a nie w "nowych nabytkach". Ma ktoś może podobny egzemplarz, co bym mógł zobaczyć jaka koronka powinna być, i czy wskazówki są ok? 

 

Wszystko OK. Koronka jak na fotce niżej.

Jacek. Ale ten z fotokarabinu jest na centralnej sekundzie a ten z linku ma małą sekunde na 6.

Takie też bywały. Nawet miałem takiego w oryginalnej obudowie "puszce" do fotokarabinu.

Przynajmniej wyglądał jakby był stamtąd, bo pasował idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Trafiła się taka oto Pobieda. Bardzo urodziwa tracza, obok której nie mogłem przejść obojętnie. Niestety nie ma koronki, stad mój post w tym temacie a nie w "nowych nabytkach". Ma ktoś może podobny egzemplarz, co bym mógł zobaczyć jaka koronka powinna być, i czy wskazówki są ok? 

 

Bardzo ładna. Też bym nie przeszedł obojętnie :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.