Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

  - nie powinna :)

@Gedeon1974 pokazał <<komandira-damkę>> ja osobiście nie nazywam ich amfibiami, bo nie mają stalowych kopert...   Ten model  miał akurat takie sekundniki (bez kółka)

 

Czyżby ?

 

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipNU_gB268b6odXj82U1PIeznkeO1adZqJ86XGkK/AF1QipN2gzuY73fTJQs_hQY3FVM9-TLD16Lj2StbsuA5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero zaczynam przygody z zegarkami czy ktoś może mi pomóc w identyfikacji tego znaku od jakiego to zegarka

post-93746-0-31583800-1478446554_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Witam dopiero zaczynam przygody z zegarkami czy ktoś może mi pomóc w identyfikacji tego znaku od jakiego to zegarka

Pokaż resztę, ale to raczej nie ten dział

 

wydaje mi się że to symbol danego metalu,srebra czy cóś a nie marki zegarka 

Albo producent koperty, albo "składacz" zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ale pewności nie mam czy to to - jest to producent koperty pewnie jakaś kieszonka 

 

bildmarke_frainier2.jpgP. Frainier ses Fils Gehäuse; Morteau, Schweiz; registriert am 20.12.1900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK!

wygląda na to, że w tych komandirach-damkach latały sekundniki z kółkami i bez...

 

Ja akurat widywałem je bez kółek. Sam posiadam identyczny egzemplarz jak z fotki powyżej i drugą damkę "desert shield/storm" z komandirskimi tzn prostymi sekundnikami bez kółek

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Miałem malucha desert shield/storm z kółeczkiem, ale fakt pooglądałem u ruskich i sekundowe są zarówno z kółkiem jak i bez w różnych jak i tych samych modelach. Bezele też różne. Tak, że po raz kolejny potwierdza się, że katalogi są do .... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-93927-0-60609300-1478464647_thumb.jpgpost-93927-0-28923200-1478464716_thumb.jpg

witam chciałbym zapytac czy ktoś wie co to za zegarek? z którego roku moze pochodzic? i czy mozna o nim cos powiedzieć? Mechanizm na 15 kamieniach napis na tarczy swiss made.z gory dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

attachicon.gif20161025_202729.jpgattachicon.gif20161029_094959.jpg

witam chciałbym zapytac czy ktoś wie co to za zegarek? z którego roku moze pochodzic? i czy mozna o nim cos powiedzieć? Mechanizm na 15 kamieniach napis na tarczy swiss made.z gory dziękuję.

Pytanie powinienneś zadać tu: http://zegarkiclub.pl/forum/forum/43-zegarki-szwajcarskie-i-niemieckie/

Ale mechanizm to ETA 1015 lub pochodny z tej rodziny 10XX. Może byc z lat 40-tych raczej koniec 40-tych początek 50-tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZŁOTY POLJOT

 

Mam w kolekcji złotego Poljota (Polet-cyrylicą). Złoty, 30kamieni, próba 583, nabyty w czasach PRL. Nienoszony. Działa. Jakby ktoś coś wiedział na temat tego egzemplarza to proszę dać znać. Dzięki.

post-87993-0-00768500-1478465753_thumb.jpg

post-87993-0-63219300-1478465757_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny złoty Poljot na niesamowicie brzydkim pasku, ciężko będzie coś więcej o nim powiedzieć ;). Z tego co się orientuję to takie przedmioty były kupowane głównie jako inwestycja w złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaak pasek też mi się nie podoba, nie pasuje kompletnie do niego, z tego co wiem to tak jak piszesz to miała być inwestycja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ale pasek to oryginalne "Safari" z epoki. W czasach PRL-u najczęściej na takich bywały Ruhle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pasek to oryginalne "Safari" z epoki. W czasach PRL-u najczęściej na takich bywały Ruhle ;)

mam jedną Ruhle i właśnie jej brakuje paska :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów Fachowców z dziedziny zegarków i wszystkiego, c z nimi związane:) 

Zwracam się z prośbą o zerknięcie okiem na załączone zdjęcie. A mianowicie pytanie brzmi, czy Ty zegarem może być pozłacany? Kilka z tego typu starych radzieckich damskich zegarków już mam i na każdym widnieje próba. Ten obejrzałam z każdej możliwej strony i brak jakiegokolwiek oznaczenia Au itp. Oznacza to zatem, że zegarek pozłacany nie jest? 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

post-69972-0-05539500-1478521151_thumb.jpg

post-69972-0-07439000-1478521164_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiktorio, znaki probiercze czyli "próby" są bite na kopertach i dekielkach wykonanych z litego złota. Punce "Au..." co oglądałaś na starych radzieckich zegarkach, to oznaczenia złocenia (mosiężna koperta pokryta warstewką złocenia - liczba mówi o jej przybliżonej grubości w mikronach)

 

Z tego co się orientuję, złocone koperty były oznaczane puncą do końca lat siedemdziesiątych, później już niekoniecznie. Zegarki w złoconych kopertach produkowane w latach osiemdziesiątych często nie mają już tych oznaczeń. Jednocześnie gdzieś w początkach lat 90-tych pojawiają się zegarki o złotopodobnym kolorze kopert lecz nie są one złocone tylko powleczone jakąś inną technologią nie mającą nic wspólnego z Au.

 

Z fotek powyżej trudno ocenić w jaki sposób nadano kolor kopercie tej czajki


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych zegarkach au było bite często na zapięciu bransoletki. Zobacz tam.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego de luxa na aukcji. I chciałbym spytać czy wszystko z nim Ok. A najbardziej o jednoznaczne określenie, czy w takim zestawieniu tarcza-koperta występowały czarne wskazówki ? Ze względu na mnogość składaków, przeróbek, podróbek... to już każdy de luxe którego zobaczę budzi moją niepewność

post-93540-0-65644300-1478556724_thumb.jpg

Edytowane przez Gedeon1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takiego de luxa na aukcji. I chciałbym spytać czy wszystko z nim Ok. A najbardziej o jednoznaczne określenie, czy w takim zestawieniu tarcza-koperta występowały czarne wskazówki ? Ze względu na mnogość składaków, przeróbek, podróbek... to już każdy de luxe którego zobaczę budzi moją niepewność

attachicon.gifde luxe.jpg

Tarcza współczesna a wskazówki od czapy. Może dałoby się coś więcej powiedzieć gdyby były zdjęcia od tyłu i mechanizmu.

Ale konkluzja jest taka że daruj sobie choćby ze względu na tarczę. :)

Tu masz poglądowo oryginał:

post-49869-0-24640400-1478557556_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.