Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm....  ta dziadkowa raketa była na 100% chromowana!  a z tego co się orientuję, te z werkiem cal.2209 na 23 kamieniach występowały tylko w złoconych kopertach.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg katalogów kieszonka w chromie mogła być z lat 80-tych. (fotki z czerwonym tłem)

Natomiast ta powyżej jest z lat 1989-91. Różnica tkwi np. w kształcie uszka na dewizkę przy koronce.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w kształcie uszka i inna wytłoczka dekla. Ta powyżej ma na deklu antyczną postać, ta poniżej żaglowiec.

 

Po tylu latach pamięć zawodzi ale z pewnością ten żaglowiec bym zapamiętał...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dekielek o niczym nie świadczy. Na tej czerwonej fotce, w opisie jest informacja, że dekielek może być gładki lub z "dekoracyjną szorstką powierzchnią".

Cokolwiek to znaczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek o niczym nie świadczy. Na tej czerwonej fotce, w opisie jest informacja, że dekielek może być gładki lub z "dekoracyjną szorstką powierzchnią".

Cokolwiek to znaczy ;)

A taka to :)

post-49869-0-25566500-1481137216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

A widzisz. Taka "dekoracja" ;)


W sumie to cała powierzchnia z tyłu mogła by taka być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś wie co to za model dokładnie ? made in korea pln

141f3d2a6d555475f429187568dfeabd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z modeli najklasyczniejszej sławki na 21-kamieniowym, dwubębnowym werku cal.2414 (lata 80-te)

Kratkowana czarna tarcza - najlepiej się prezentuje w tych zegarkach. Tu, jak widzę nawet szkiełko oryginalne


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o ktorymkolwiek ? Obok łucza poljot 17 jewels

4e6979fb97575d2b508777b3e28f84c3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś wie o ktorymkolwiek ? Obok łucza poljot 17 jewels

 

Rozumiem, że chcesz wiedzieć czy jest tam coś "WOW!"? ;) Chyba nie (no dobra, tej Zarii kwarc nie widziałem, ale nie sądzę, że to jakiś święty gral). To dość popularne zegarki i w bardzo kiepskim stanie. Jak byś tą Zarię z łyżwiarzami dostał w lepszej kondycji - to byłby fajny sikorek do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slony, pokaż poljota od dudy strony


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'złudzenie' prysło...

primo - popularny, secundo - mocno obdrapany


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co to za model dokładnie ? made in korea pln

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Slawy to najlepiej trzymać w pudelku. Nie jest to zegarek do codziennego użytku. Umiejscowienie cwiertnika na zasadzie wcisku w trójkąt przekladni powoduje silne tarcie metal o metal. Po jakims czasie robią sie luzy i opis awarii jest taki ze sekundnik sie obraca a godzina i minuta juz nie :)

Moim zdaniem takim "kalasznikowem" do codziennego uzytku jest poljot 17 k lub taki automat 23 k.

 

wypassportowane z tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slawy to najlepiej trzymać w pudelku. Nie jest to zegarek do codziennego użytku. Umiejscowienie cwiertnika na zasadzie wcisku w trójkąt przekladni powoduje silne tarcie metal o metal. Po jakims czasie robią sie luzy i opis awarii jest taki ze sekundnik sie obraca a godzina i minuta juz nie :)

Moim zdaniem takim "kalasznikowem" do codziennego uzytku jest poljot 17 k lub taki automat 23 k.

 

wypassportowane z tapatalka

Oj tam oj tam. Z automatycznymi Sławami to faktycznie lepiej tylko do zdjęcia ale te manualne mimo wszystko trochę lepiej. "Niewiele lepiej ale jednak lepiej". Na co dzień przez 10 lat może nie ale od czasu do czasu czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Z automatycznymi Sławami to faktycznie lepiej tylko do zdjęcia ale te manualne mimo wszystko trochę lepiej. "Niewiele lepiej ale jednak lepiej". Na co dzień przez 10 lat może nie ale od czasu do czasu czemu nie ;)

Zauwaz ze konstrukcja osadzenia cwiertnika jest taka sama dla manuala i automatu. Od czasu do czasu to tak. Sam nosze automata raz na jakis czas. Zeby olej nie mial stalej konsystencji :) ale moim zdaniem slawa nie jest wolem roboczym i tyle ;) wiekszosc awarii polegala na wymianie cwiertnika i przekladni w ktorej byl osadzony.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze konstrukcja osadzenia cwiertnika jest taka sama dla manuala i automatu. Od czasu do czasu to tak. Sam nosze automata raz na jakis czas. Zeby olej nie mial stalej konsystencji :) ale moim zdaniem slawa nie jest wolem roboczym i tyle ;) wiekszosc awarii polegala na wymianie cwiertnika i przekladni w ktorej byl osadzony.

 

wypassportowane z tapatalka

Wołem nie jest to fakt, nie zaprzeczę, choć większość problemów jest jednak z automatem a nie z manualem. Jednak trochę lepiej sobie radzą. Upraszczając automat ma mnóstwo wad a manual mniej o tyle ile naciąg automatu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam taką Slavę:

 

Slava

 

czy też powinienem obchodzić się z Nią jak z jajkiem?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Chłopaki mam taką Slavę:

 

czy też powinienem obchodzić się z Nią jak z jajkiem?? ;)

Tak, jak z jajkiem Faberge ;)

 

Właśnie z tych względów techniczno-użytkowych nie mam żadnej Sławy, i nie planuję mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uświadomienie, nie zmienia to jednak faktu że lubię Slavki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział chyba dobry ;) ktoś może pomoc w przetlumaczeniu grawerki? ;) niedawno nabyłem fajną sławę :) i dopiero teraz jak wziąłem się za serwis to ujrzałem ten widok ;)

 

post-84779-1481383735,8611_thumb.jpeg

post-84779-1481383759,918_thumb.jpeg

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

"Imię" (Gienadijowi?nie widzę jakie) w dniu urodzin od ojca Sebastiana? i data 2 czerwiec 1980

Gienadijowi w Dniu Urodzin od Ojca

a dalej to SEWASTOPOL i data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.