Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi. A ze smarowaniem i czyszczeniem to chyba większość zegarmistrzów powinna sobie poradzić?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrzów - tak. Bateryjkarzy - nie  :)

Lepiej niech Ci ktoś poradzi jakiegoś majstra, to prosty mechanizm ale niech to lepiej zrobi fachman 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ale jak cena jest okazyjna to moze warto, nowe koperty do ministry sie dużo nie różnią a można je czasem na alle za 70 zł trafić :)

Gość chce niecałe 2 stówki, więc ciut za dużo jak na taką wadę. 

Chyba, że przeznaczyć ją do causalu. Nie straciła wiele na uroku, teraz to zegarek z blizną. ;)

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Sprawa jest już jasna, dlaczego jest w tak dobrej cenie.

dobry spawacz tig powinien sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Masakra, ale jak cena jest okazyjna to moze warto, nowe koperty do ministry sie dużo nie różnią a można je czasem na alle za 70 zł trafić :)

Daj cynk jak takie trafisz. Wezmę 10 w tej cenie ;)

 

Cena tej koperty za wschodnią granicą w detalu to 25$, nie licząc przesyłki i prowizji od przelewu (dodatkowo jakieś 15$)

To już lepiej kupić kompletnego noworusa w tej kopercie w cenie od 55 do 65$ + koszty.

 

.

A co do Ministerki powyżej, to jeśli mechanizm właściwy i działa, to warto się zastanowić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj cynk jak takie trafisz. Wezmę 10 w tej cenie ;)

 

Cena tej koperty za wschodnią granicą w detalu to 25$, nie licząc przesyłki i prowizji od przelewu (dodatkowo jakieś 15$)

To już lepiej kupić kompletnego noworusa w tej kopercie w cenie od 55 do 65$ + koszty.

 

.

A co do Ministerki powyżej, to jeśli mechanizm właściwy i działa, to warto się zastanowić

Koperty ministry były na allegro za 70 złotych wraz z "kultową bransoletą" wostoka we folii, ale nie cieszyły zbyt dużym wzięciem. Jedną sobie zakupiłem, tak na zaś. Niestety nie pamiętam nick`a sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś taką zwiezde. Czy te kopertę można chromować? Pewnie kolejny post będzie gdzie to najlepiej zrobić bo mechanizm działa. Z jakiego okresu to zegarek?

post-41866-0-59917200-1485276441_thumb.jpg

post-41866-0-68850700-1485276459_thumb.jpg

post-41866-0-88671000-1485276473_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś taką zwiezde. Czy te kopertę można chromować? Pewnie kolejny post będzie gdzie to najlepiej zrobić bo mechanizm działa. Z jakiego okresu to zegarek?

Masz na werku. 2 kwartał 1954 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy była taka konfiguracja Moskwy? 15 kamieni werk (bez złotych napisów) i w chromowanej kopercie? Widziałem taką, w idealnym stanie u kol. Wojciecha Tymkiewicza, jest też taka, tylko czarna na aukcjach w Ukrainie.

post-84140-0-59791300-1485448151_thumb.jpg

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy była taka konfiguracja Moskwy? 15 kamieni werk (bez złotych napisów) i w chromowanej kopercie? Widziałem taką, w idealnym stanie u kol. Wojciecha Tymkiewicza, jest też taka, tylko czarna na aukcjach w Ukrainie.

Ta tarcza była tylko w złotej kopercie. A propo daj mi link na priv do tej czarnej bo przeoczyłem chyba :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No cóż, dobrze, że mam świadomość jak jest. Założę wskazówki i zostawię ją w tym stanie. Na złotą kopertę jeszcze trochę bym musiał czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to i ja zapytam. Takiego Poljocika mam już od jakiegoś czasu. Nie wygląda na coś szczególnego, ale za wiele informacji o tym konkretnym modelu nie znalazłem. Jakoś szukajka z dopiskiem ,,telewizorek" głupoty pokazuje. Pytam z ciekawości. Nie jest na sprzedaż. Zdjęcie z netu, mój jest taki sam, o ile pamiętam, ma chyba ciemny kolor datownika, ale to nie jest pewne.

post-70090-0-89169000-1485463153_thumb.png


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Poljot z lat 80-tych, koperta złocona, mechanizm 2628H na 17 kamieniach, z szybką zmiana daty za pomocą tego pushera na godz. 8 lub kręcąc wskazówkami do momentu zmiany daty i cofając do 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot z lat 80-tych, koperta złocona, mechanizm 2628H na 17 kamieniach, z szybką zmiana daty za pomocą tego pushera na godz. 8 lub kręcąc wskazówkami do momentu zmiany daty i cofając do 20

Dziękuję za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że jego "częstotliwość" to aż 21600 a nie standardowe 18000 A/h. Taka ciekawostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.