Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli koledze zależy na zegarku mechanicznym w podobnej stylistyce to inną opcją zbliżoną cenowo i jakościowo, jest zakup Parnisa w chinach. Ale już chyba to rozważanie nie na to forum.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek poszedł za 370zł ale jest jeszcze jeden an allegro na razie stoi licytacja na 300zł. Ja go odpuściłem. Dzięki podpowiedzi kolego Mike S poszukam coś z Seiko lub Citezena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledze wpadł w ręce taki oto zegareczek czy ktoś coś może o nim napisać? Będę wdzięczny

post-35130-0-52137800-1498243214_thumb.jpg

post-35130-0-55902800-1498243282.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drużba, bardzo poszukiwany zegarek


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledze wpadł w ręce taki oto zegareczek czy ktoś coś może o nim napisać? Będę wdzięczny

Drużba w bardzo ładnym stanie. Chętnie odkupię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dwa takie same, ale różnią sie indeksami. Jeden ma proste a drugi łamane. Jak to wytłumaczyć? Pomóżcie.

b2348ae7185d250ee95fb64ad59fd58a.jpg

2cfbaf14d02fc2d8d08559b9e37e9486.jpg0aeed7ef742c6a64425be60c054efc0a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dekle i mechanizmy, raczej trójwymiarowe indeksy będą wcześniejsze ale to tylko moje przypuszczenie.

Płaskie na pewno były tańsze w produkcji więc pewnie wyparły te "łamane" trójwymiarowe.

To tylko domysły są. 

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dekle i mechanizmy, raczej trójwymiarowe indeksy będą wcześniejsze ale to tylko moje przypuszczenie.

Płaskie na pewno były tańsze w produkcji więc pewnie wyparły te "łamane" trójwymiarowe.

To tylko domysły są.

Dekle są te same. Mechanizmy pokarze jutro (dzisiaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż dekle i mechanizmy, raczej trójwymiarowe indeksy będą wcześniejsze ale to tylko moje przypuszczenie.

Płaskie na pewno były tańsze w produkcji więc pewnie wyparły te "łamane" trójwymiarowe.

To tylko domysły są.

Możesz mieć racje.

Pierwsza z łamanym indeksami

9b2760be73db3ff49c274144133a281b.jpg

Druga z prostymi

484ad36f248247504ba133b6c66b7b2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadła mi w ręce taka kieszonka elektryczna  :)

niestety rosyjski dla mnie jest nie zrozumiały, ktoś mi przetłumaczy tą nazwę ? 

Z góry dziękuje  :)

post-47156-0-38980500-1498290329_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Pokaż dekle i mechanizmy, raczej trójwymiarowe indeksy będą wcześniejsze ale to tylko moje przypuszczenie.

Płaskie na pewno były tańsze w produkcji więc pewnie wyparły te "łamane" trójwymiarowe.

To tylko domysły są. 

Wg nie odwrotnie. Płaskie są wcześniejsze. 2609 był produkowany w latach 1966-76.

A im później tym indeksy bardziej fikuśne, "bogatsze" i nadążające za ówczesną modą.

 

 

Witam. Wpadła mi w ręce taka kieszonka elektryczna  :)

niestety rosyjski dla mnie jest nie zrozumiały, ktoś mi przetłumaczy tą nazwę ? 

Z góry dziękuje  :)

attachicon.gifIMG_3940.JPG

ELEKTRONIKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg nie odwrotnie. Płaskie są wcześniejsze. 2609 był produkowany w latach 1966-76.

A im później tym indeksy bardziej fikuśne, "bogatsze" i nadążające za ówczesną modą.

 

 

A werki? Czy ten z cyrylicą nie jest wcześniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nr nie ma żadnego znaczenia. Tylko wczesne radzieckie zegarki np. Zwiezda czy Pobieda mogą być datowane po nr mechanizmu.

W latach późniejszych numeracja szła sobie swoim tokiem od 00000 do przekręcenia licznika i znowu od 00000 do przekręcenia licznika.

Tak więc ten z cyrylicą równie dobrze może być po przekręceniu licznika, czyli późniejszy.

 

Dodam jeszcze, że oba mogą być eksportowe ale również wypuszczone na rynek wewnętrzny.

Nie sugerujcie się napisami w łacinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Pewnie, że można. Pod warunkiem, że masz 100% pewność, że oba nie były nigdy grzebane.

No i trzeba by rozkminić w jakich latach, w którym miejscu bili nr na płycie.

 

Wszelkie wątpliwości rozwiał by paszport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie. Skłaniał bym sie jednak, że ten z logo fabryki może być wcześniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś powie coś więcej na temat tego Łucza? Jaki rok to może być lub czy z jakiejś okazji wyszedł? Bransoleta pewnie od czegoś innego

post-54978-0-66838000-1498460998_thumb.jpg

post-54978-0-99734400-1498461157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowy Łucz, robiony w latach dziewięćdziesiątych, na fali nostalgii po upadku Związku. W środku powinien być zapewne mechanizm kwarcowy 2355. Chromowanie na kopercie relatywnie słabej jakości

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm raczej 2356, a co do reszty to Sursum napisał wszystko.

 

post-27093-0-76879000-1498476103_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, 2355 to w sumie rarytas :) pewnie rzeczywiście 2356, otwórz, to się przekonasz


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu odziedziczyłem starą Slave jednak nic na jej temat nie wiem. Prosiłbym o pomoc w identyfikacji modelu (chodzi mi o rok produkcji) , zegarek jest na baterie. Nad 6 jest napis "KBAPU" czy coś a między 7 i 6 jest napisane "COENAHO" (chyba :D) a przy 6 i 5 CCCP. Na odwrocie jest liczba 103202.

Ps. Przepraszam za złą bardzo złą jakość zdjęcia i brak poprawność w napisach na zegarku.

post-98348-0-97943000-1498497623_thumb.png

Edytowane przez Stallion1227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Kwarc to kwarc, właśnie na baterie. Do tego Sdiełano w CCCP, czyli wyprodukowano w Związku Radzieckim.

Na forum zegarkow się nie wycenia, ale przy odrobinie szczęścia może go wymienisz na flaszkę.

Pomijam tragiczną jakość zdjęcia, myślisz że tu ludzie nauczeni wróżyć ze szklanej kuli czy fusów po kawie ? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Niestety nie byłem w stanie dodać lepszej jakości gdyż ograniczało mi rozmiar zdj. do 500kB a moje zdjęcia standardowo mają po 1MB

Coś czytałem że to chyba opcja młodych forumowiczów. Póki co zbieraj punkty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.