Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nr 2 to wiesna i wydaje się w ładnym stanie. Glashutte spezimatic to automat z DDR na 26 kamkeniach i jest to bardzo fajny zegark, najciekawszy z pokazanych. Slava i pobieda to polularne zegarki.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z rana bliżej przyjrzałem się zegarkom i poszperałem w necie. Wiesna też działa, co mnie bardzo ucieszyło. Ten zegarek najbardziej mi się podoba. Poszperałem trochę na forum za tym zegarkiem, znalazłem na szybko dwa tematy:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56093-vesna-eksportowa-jaki-mechanizm-i-koperta/

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/143060-plaskate-zarje-2015-automat/

Przedstawione tam zegarki mają napis na tarczy VESNA, a na moim jest napis cyrylicą. 

Glashutte na aukcjach stoi po ok 250-300 zł, mój egzemplarz jest wyjątkowy. Dziadek dostał odznaczenie za 25 lat pracy w górnictwie. Z tej okazji otrzymał również ten zegarek, a na dekielku znajduje się wygrawerowany symbol z tej okazji.

post-98781-0-10569600-1503814604_thumb.jpg

post-98781-0-03474200-1503814776.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guby były częstą nagrodą za lata pracy w górnictwie i nie podnosi to wartości. Ale na pewno to fajna pamiątka po dziadku


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tylko jako pamiątka. A tą Wiesne da rade jakoś zregenerować ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry majster wymieni Ci szkiełko, lekko przepoleruje kopertę, zrobi konserwację mechanizmu i będzie super zegarek. Wszystko w stówce powinno się zmieścic spokojnie, może nawet taniej


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać takiego majstra. Jakiś fajny pasek do tego i będzie się nosić. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj znalazłem takie oto dwa zegarki w walizce po dziadku.

Jeden na chodzie pomimo, że przeleżał w niej 20 lat.

Drugi niestety nie działa.

Przypuszczam, że to "klasyka" z tamtych lat?

Chciałbym je odnowić i nosić do koszuli :)

9198897_20170827_201233.jpg

9198898_20170827_201224.jpg

9198899_20170827_201305.jpg

9198900_20170827_201252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Do serwisu i na nadgarstek.

A tak z ciekawości, który na chodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok..

Ale muszę zaktualizować informacje bo Łucz po lekkim wprawieniu go w ruch też poszedł :)

Widać jednak, że ma większe trudności.

 

Jeszcze dodatkowo 2 pytania:

1. Au20+ - wiem, że pozłacany ale w szczegółach jak się sprawy mają?

2. Odnowienie - czy możliwe jest poznanie ORIENTACYJNEJ ceny ("z grubsza") ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Teoretycznie nie mniej niż 20 mikronów grubości powłoki,

2. Rozpiętość cen jest duża, zależy od miejsca (miasta), cen u konkretnego zegarmistrza i od pewnie wielu czynników. Powinna się zamykać od ok 60 do maksymalnie 100 zł za konserwację, ew. wymianę szkiełka i jakąś polerkę

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Teoretycznie nie mniej niż 20 mikronów grubości powłoki,

2. Rozpiętość cen jest duża, zależy od miejsca (miasta), cen u konkretnego zegarmistrza i od pewnie wielu czynników. Powinna się zamykać od ok 60 do maksymalnie 100 zł za konserwację, ew. wymianę szkiełka i jakąś polerkę

 

Ceny "orientacyjne" mnie nie wystraszyły zatem mój zegarmistrz dostanie dwa nowe zlecenia.

 

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny "orientacyjne" mnie nie wystraszyły zatem mój zegarmistrz dostanie dwa nowe zlecenia.

A to chwała Ci :) Powodzenia i ciesz się zegarkami po dziadku


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nr 2 to wiesna i wydaje się w ładnym stanie. Glashutte spezimatic to automat z DDR na 26 kamkeniach i jest to bardzo fajny zegark, najciekawszy z pokazanych. Slava i pobieda to polularne zegarki.

no to sie wyglupilem, pewnie tzw autosugestia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jesteście w stanie powiedzieć mi coś na temat zegarka z załączonego obrazka?

post-99610-0-86620400-1503999308_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zegarek posiada jakąś wartość lub wartość historyczną? Z tego co widzę na tarczy napisane jest Prokuratura Rosji, za wszystkie dodatkowe informacje będę bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta to mosiądz chromowany (koperta typu 811), wartość historyczna zerowa (no chyba że poczekasz  z 50 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was Towarzysze pytanie: Co to jest?

Tata dał mi tego trupka zaznaczając, że koperta jest w 100% srebrna, niestety brak jest jakiejkolwiek puncy potwierdzającej to. Tata ma ten zegarek od mniej więcej 40 lat i kupił go za przysłowiową dychę na flaszkę. Miał wywalić mechanizm a kopertę do przetopu, ale coś go tknęło... i jest do dzisiaj. Ojciec uważa, że jest to zegarek rosyjski lub radziecki, ale wg mnie nie konieczne.

I jeszcze jedno, może ma ktoś z was części lub pomysł jak go reanimować?

PS. Miałem chęć napisać ile to jest warte, ale równało by się to mojemu forumowemu samobójstwu.

Ps.2. było jeszcze to!

post-92622-0-88233800-1504030294_thumb.jpg

post-92622-0-42769700-1504030318_thumb.jpg

post-92622-0-90838200-1504030334_thumb.jpg

post-92622-0-67965400-1504031150_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest srebrny - mechanizm to cylinder więc najcieńsza cienkość jesli chodzi o mechanizmy - remont totalnie nieopłacalny - spokojnie można powiedzieć że tata przepłacił bo nic się z tym nie zrobi 


Tyle wyskakuje na stronce http://mikrolisk.de/show.php?site=280&suchwort=corso%20watch&searchMode=exact&searchWhere=trademark#sucheMarker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek z aukcji to taka stara podróba - Na potrzeby dworu nic takiego by nie zamówiono - koperta tego zegarka była zrobiona z jakiegoś stopu mosiądzu tylko że to nie był mosiądz tylko cos takiego czerwonawego cholera wie co i potem pokryte jak by chromem czy niklem tez nie wiem - to coś szybko się wycierało 

W tamtą sobotę gościu w Niemczech miał takie dwa twierdząc że to oryginały - no niestety nie dał się przekonać że jest inaczej uparcie stojąc przy swoim 


Jak by ktoś coś mógł opisać ;)

Tutaj sporo podobnych zegarków - chyba oryginalny 

 

http://german242.com/articles/expo2009/expo.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zegarek posiada jakąś wartość lub wartość historyczną? Z tego co widzę na tarczy napisane jest Prokuratura Rosji, za wszystkie dodatkowe informacje będę bardzo wdzięczny

 

Zrób fotkę od spodu koperty i wstaw jeśli możesz

 

Koperta to mosiądz chromowany (koperta typu 811), wartość historyczna zerowa (no chyba że poczekasz  z 50 lat :)

 

To na 90% jest taka koperta, ale istnieje mała szansa, że jest w stali noworuska. Dla przykładu mam poskładanego komandira właśnie w stalowej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Towarzysze!

pytanie mam: po ile u Was jest serwis/ czyszczenie zegarków? I czy znajdzie się jakaś dobra dusza, której mogłabym podesłać po parę sztuk naraz do majstra? U mnie wołają po 70 -90 zł/ szt. a to troszkę dla mnie drogo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.