Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Towarzysze!

pytanie mam: po ile u Was jest serwis/ czyszczenie zegarków? I czy znajdzie się jakaś dobra dusza, której mogłabym podesłać po parę sztuk naraz do majstra? U mnie wołają po 70 -90 zł/ szt. a to troszkę dla mnie drogo...

 

U mnie robili za około 50, ale teraz jest taka polityka, że zegarek to zegarek i każdy mechaniczny 90. z naciągiem automatycznym coś ponad 150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie robili za około 50, ale teraz jest taka polityka, że zegarek to zegarek i każdy mechaniczny 90. z naciągiem automatycznym coś ponad 150.

W Toruniu, tam gdzie ja serwisuję, mechanik za 40 - 60, automat (Seiko 5) za 100.

Oczywiście mówimy o czyszczeniu, smarowaniu. 

Co do cen napraw to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Towarzyszy!  :)  Czy mozecie powiedzie cos na temat takiego dziwolaga ? Wszyscy znamy Urala z lat 60-tych, czy ktos spotklal sie z takim brandem pózniej? Wg mnie lata 80/90.

 

post-32983-0-05033500-1504336491_thumb.jpg

post-32983-0-92777300-1504336526_thumb.jpg

post-32983-0-10409500-1504336556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie, po blisko dwóch latach od rejestracji i regularnym czytaniu forum natrafiłem na problem, którego nie rozwiązuje ani google ani opcja szukaj. Przez blisko 2 lata była ona niezawodna by w tym przypadku nie podołać. 

 

Przechodząc do sedna, ostatnio natrafiłem w internecie na takie cudo: giloszowana złota tarcza w wostoku, Czy coś takiego faktycznie istniało?

 

 

Aspylon.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

niedawno nabyłem jedną rakietę, zrobiłem jej nawet remont generalny, i wszystko jest super, poza tym, że nic na jej temat nie wiem. Czy ktoś z was wie z kiedy jest ten zegarek, albo ogólnie coś więcej o tym modelu?

 

Wrzucam zdjęcia z przed i po wizycie u zegarmistrza

 

s09KyfE.jpg

dALovE0.jpg

vx877iP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zegarek po lewej. Teoretycznie stalówka - faktycznie wyglada, jak stal, nie budzi większych wątpliwości materiał. Jednak kształt koperty jest delikatnie inny od podstawowej wersji stalówki jaka znam (dla porównania po prawej).

 

Ta koperta (po lewej) jest prawidłowa poljotowa koperta?41d1a3059286b9f88352917e2ba69888.jpgcf0ffd437945560f86b03d0b10113072.jpgcc7113a1c559104da6ecf298cd97d4cf.jpg775779e03f8f2d638a7f1a2fe9a9d07f.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest stalowa i z Poljota ale są delikatnie inne (17j i 23j). Niemniej to składak, ten model wychodził tylko i wyłącznie w złoconej kopercie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest stalowa i z Poljota ale są delikatnie inne (17j i 23j). Niemniej to składak, ten model wychodził tylko i wyłącznie w złoconej kopercie

Dziękuję bardzo (:

Nie wiedziałem, że te koperty się różniły.

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam Szanownych Towarzyszy!  :)  Czy mozecie powiedzie cos na temat takiego dziwolaga ? Wszyscy znamy Urala z lat 60-tych, czy ktos spotklal sie z takim brandem pózniej? Wg mnie lata 80/90.

 

attachicon.gifWP_20170902_08_24_00_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20170902_08_24_10_Pro.jpg

attachicon.gifWP_20170902_08_25_22_Pro.jpg

Ponawiam zapytanie. Czy mógłby ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego zegarka. Czy był taki model czy to składak, jak sądzicie? :)

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ponawiam zapytanie. Czy mógłby ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego zegarka. Czy był taki model czy to składak, jak sądzicie? :)

Pierwszy raz na oczy widzę i .... myślę, że to samopał.

Ale oczywiście posypię głowę popiołem jeśli ktoś pokaże co i skąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem go już kiedyś tylko się zastanawiam czy to nie te same zdjęcia były? :huh: Jakieś dwa lata temu... Wiedzy na jego temat nie mam żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go dwa lata temu i wklejałem wtedy sam link z zapytaniem o zegarek.

 

Czy coś może świadczyć (oprócz tego że nikt nie widział takiego modelu) o jego nieoryginalności?  Dekel jest opisany logiem 'URAL' oraz innymi opisami jak w zegarkach eksportowych.

Czy można powiedzieć coś na temat mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Mechanizm Wostoka, 2214/2234. Sprawdź czy ma stopsekundę. Koperta nie wiadomo od czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem okazyjne Poljota za nie duże pieniądze (jeszcze czekam na przesyłki z nim w środku) ale ktoś powie mi może co to za model i ile może mieć lat?  Wiem tylko że mechanizm jest 17 kamieni mechaniczny. Pasek wiem, że jest zmieniany orientuje się ktoś jaki pasek był oryginalnie? Ewentualnie gdzie można dostać coś bardzo podobnego do oryginalnego paska. Ja go widzę jakoś w brązowym skórzanym pasku.

584995766_qhaepsq.jpg

584995766_qhaepsa.jpg
584995766_qhaepsn.jpg

Jeśli ktoś będzie chciał mu się przyjrzeć dokładnie mogę wstawić więcej lepszych zdjęć jak juz go dostane ;)

Edytowane przez Cress15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeśli ktoś będzie chciał mu się przyjrzeć dokładnie mogę wstawić więcej lepszych zdjęć jak juz go dostane ;)

Wstaw, bo na tych naprawdę g***o widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw, bo na tych naprawdę g***o widać

wstawię jak go dostane( pewnie w czwartek)Niestety takie zdjęcia dostałem od sprzedającego a z racji na cenę zegarka juz nie chciało mi się czekać na lepsze zdjęcia i po prostu go kupiłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.