Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek na pewno nie jest złoty, tylko złocony. :) Au5 znaczy, że to 5 mikronów - czyli w zasadzie najcieńsze złocenie jakie robili Sowieci. Złote zegarki miały też szczerozłote dekle i jak każda normalna złota biżuteria - dodatkowe próby probiercze.

 

Nie znam się na Sławach, ale to chyba lata 70/80. Jeśli to jakaś pamiątka dla Ciebie, to wystarczająco wiele, aby się o niego zatroszczyć. Na pewno nie musisz go wkładać do sejfu.

 

Mimo wszystko dobrze, że zapytałeś. W ostatnią sobotę jakiś mało rozgarnięty jegomość sprzedał złotego, ultra-rzadkiego Kirowskiego za 100zł na allegro.

Dziękuje Panu za odpowiedz myśli Pan że opłaca się go naprawiać zegarmistrz powiedział że naprawa wyszłaby ok 80 zł że jest do wymiany zębatka automatu i jest trochę krzywy włos.Zegarek znalazłem po Dziadku na strychu 

Pytaj na dziale szwajcarskie/niemieckie, ale według mnie skórka nie jest warta wyprawki. Zegarek jest bardzo zniszczony, do tego po jakimś zalaniu. Koperta z urwanym deklem, mocno zniszczona, tarcza w stanie praktycznie agonalnym. Balans do wymiany, z tego co piszesz oprócz złamanego czopa balansu brakuje jeszcze klocka. O ile nie należał on do Twojego dziadka i jest z tego względu dla Ciebie bezcenny, to nie inwestowałbym w jego naprawę, bo w tej cenie możesz mieć działajacy w dobrym stanie.

 

Jest to zegarek z Drugiej Moskiewskiej Fabryki Zegarków "Sława". Produkcja z końca lat osiemdziesiątych lub późniejsza. Mechanizm automatyczny (wahnik na łożysku ślizgowym), o średnicy 24 mm, łożyskowany na 27 syntetycznych rubinach (w zasadzie, bo tak naprawdę zależy, jak liczyć). Koperta złocona, z fabryki wyjechała z powłoką 5 mikronów, obecnie jest tego dużo mniej, bo na uszach widać przetarcia. Obecna wartość pozłoty - cztery bułki i kefir do tego ;)

Mechanizm ma oznaczenie 2427, jest powszechnie uważany za nieudany, awaryjny (zwłaszcza źle znosi nakręcanie koronką), do tego bardzo gruby (a przez to również i mało poręczny). "Sława" słynęła za to z bardzo porządnego wzornictwa i ono obecnie robi cenę. Twój egzemplarz nosi jednak dość duże ślady zużycia i wymaga wymiany szkiełka

Dziękuję Panu za odpowiedź czy opłaca się go naprawiać ????? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to po dziadku, to zawsze się opłaca. Zegarmistrz policzył uczciwie, jeśli rzeczywiście założyć, że naprawi moduł automatu. Zegarków na forum nie wyceniamy, więc wprost Ci odpowiedzieć nie mogę, ale w terminologii samochodowej powiedzielibyśmy, że to "szkoda całkowita" ;)

 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to po dziadku, to zawsze się opłaca. Zegarmistrz policzył uczciwie, jeśli rzeczywiście założyć, że naprawi moduł automatu. Zegarków na forum nie wyceniamy, więc wprost Ci odpowiedzieć nie mogę, ale w terminologii samochodowej powiedzielibyśmy, że to "szkoda całkowita" ;)

Dzięki za odpowiedz zamykam temat pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Mimo wszystko dobrze, że zapytałeś. W ostatnią sobotę jakiś mało rozgarnięty jegomość sprzedał złotego, ultra-rzadkiego Kirowskiego za 100zł na allegro.

 

O! A wrzuciłbyś link do tej oferty? Tak z ciekawości.

PS. Ja kupiłem kiedyś ładnego, złotego Szwajcara z lat 30. za około 70 zł ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! A wrzuciłbyś link do tej oferty? Tak z ciekawości.

PS. Ja kupiłem kiedyś ładnego, złotego Szwajcara z l

 

O! A wrzuciłbyś link do tej oferty? Tak z ciekawości.

PS. Ja kupiłem kiedyś ładnego, złotego Szwajcara z lat 30. za około 70 zł ;)

Witam nie mam linka bo na razie nie sprzedaje zegarka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam nie mam linka bo na razie nie sprzedaje zegarka..

 

Chyba nie do Ciebie była ta prośba ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem Tik-Tak'owi ;)

 

@ tocha113: Bardzo dobrze, że nie sprzedajesz zegarka po dziadku. Oddaj go zegarmistrzowi do przeglądu i noś. Fajny zegarek (wg. mnie już z lat 80.).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj na dziale szwajcarskie/niemieckie, ale według mnie skórka nie jest warta wyprawki. Zegarek jest bardzo zniszczony, do tego po jakimś zalaniu. Koperta z urwanym deklem, mocno zniszczona, tarcza w stanie praktycznie agonalnym. Balans do wymiany, z tego co piszesz oprócz złamanego czopa balansu brakuje jeszcze klocka. O ile nie należał on do Twojego dziadka i jest z tego względu dla Ciebie bezcenny, to nie inwestowałbym w jego naprawę, bo w tej cenie możesz mieć działajacy w dobrym stanie.

Dzięki za info.

Nie pali mi się z tym :) jak uda się kiedyś znaleźć części to fajnie, a jak nie to będzie leżakował. Conajwyżej założę szkło, aby był kompletny.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chyba pierwszy raz piszę na forum mechaników bo zawsze były głównie jakieś kwarce.

Wpadł mi w ręce taki o to zegar i postanowiłem go uruchomić.

Wiecie jaki to model?

Myślę, że jest to dobry pacjent, żeby się pobawić i coś nauczyć bo zaczęło mnie ciągnąć do mechanicznych.

Z tego co stwierdziłem to jest problem z balansem. Oś która wchodzi w kamienie jest jakby za krótka... i nie może to działać.

Ktoś już przy nim grzebał, może ten balans nie jest od tego zegarka?

Poza tym reszta jest sprawna, jedynie trzeba wyczyścić i nasmarować.

Ktoś coś?

No i te plamy rdzy wyglądają nieciekawie, jak się mają czopy w tych łożyskach gdzie jest ta rdzawa plama ?

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Nie poznałbym jej w tym katalogu :) Zbieram komplet info o nim bo chce tchnąć w niego drugie życie. Ponad 25 lat leżał w szufladzie i o dziwo mechanicznie jest w sprawny, No może trochę ciężko się nakręca wiec powiedzmy ze tak w 80% :) Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co można zrobić z takim zegarkiem - w sensie co wymienić trzeba. Napewno będę chciał go umyć bo wewnątrz jest lekko zabrudzony. Można gdzieś znaleźć jakieś informacje jak oryginalnie wyglądały te zegarki z drugiej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Yakovlev dzięki za pomoc! :) Nie znam rosyjskiego ale po wrzuceniu w translator wychodzi na to że mógł istnieć taki model eksportowy Wostoka, Ural.

Mam wątpliwości co do tej wostokowskiej koperty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne koleżanki i kolegów.
Przez długi czas czytałem sobie ukradkiem Wasze forum, żeby trochę się doedukować, ale w końcu przyszedł ten dzień, że musiałem zgłosić się po ekspertyzę.
Otóż nie daje mi spokoju zegarek po dziadku. Udało mi się przekonać babcię, że lepiej przekazać zegarek komuś, kto będzie go nosił i o niego dbał, ale za bardzo nie mogę dojść co to za wynalazek.
Początkowo jak każdy kto dostał jakąś pamiątkę liczyłem, że jest to jakiś unikatowy egzemplarz  :)  Ale doszedłem już do etapu gdy wiedza z czego złożono to cudo jest dla mnie również bardzo cenna.
Koronka na 100% nieoryginalna, byłem nawet u zegarmistrza, do którego dziadek oddawał zegarek - przepraszał że wymienił na taką, ale nie miał innej na szybką naprawę 15 lat temu :lol:

 

7e7302146f7e8bb5med.jpg

 

 e9231829803f937fmed.jpg

Mechanizm bez stop sekundy z 1956. Niezawodny i jak na swój wiek punktualny (w granicach -30s na dobę).

 

e2e270cd10046726med.jpg
 

Dodam jeszcze tylko, że ma u mnie dożywocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Powie ktoś coś więcej o tym cudzie oprócz tego ze to poljot baikonur? 

 

Zdj z neta. 

Zegarek z lat 80-tych. Zewnętrzne zamówienie dla AZIA-TV.

To zegarek seryjny z tarczą na zamówienie. Ale nie żaden unikat.

Wiele firm zamawiało takie cuda. Od Kamaza, przez firmy budowlane, aż do banków, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kolega znalazł poljota i zaintrygowało go logo na werku. Nie pasuje nam ani 1 moskiewska ani, 2 moskwieska fabryka zegarków. Ktoś kojarzy?5352c52bd60bda244a6a182e7e485581.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kolega znalazł poljota i zaintrygowało go logo na werku. Nie pasuje nam ani 1 moskiewska ani, 2 moskwieska fabryka zegarków. Ktoś kojarzy?5352c52bd60bda244a6a182e7e485581.jpg

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

już sie wyjaśniło to logo Mińska :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Witam szanowne koleżanki i kolegów.

Przez długi czas czytałem sobie ukradkiem Wasze forum, żeby trochę się doedukować, ale w końcu przyszedł ten dzień, że musiałem zgłosić się po ekspertyzę.

Otóż nie daje mi spokoju zegarek po dziadku. Udało mi się przekonać babcię, że lepiej przekazać zegarek komuś, kto będzie go nosił i o niego dbał, ale za bardzo nie mogę dojść co to za wynalazek.

Początkowo jak każdy kto dostał jakąś pamiątkę liczyłem, że jest to jakiś unikatowy egzemplarz  :)  Ale doszedłem już do etapu gdy wiedza z czego złożono to cudo jest dla mnie również bardzo cenna.

Koronka na 100% nieoryginalna, byłem nawet u zegarmistrza, do którego dziadek oddawał zegarek - przepraszał że wymienił na taką, ale nie miał innej na szybką naprawę 15 lat temu :lol:

 

 

 

 

Mechanizm bez stop sekundy z 1956. Niezawodny i jak na swój wiek punktualny (w granicach -30s na dobę).

 

 
 

Dodam jeszcze tylko, że ma u mnie dożywocie :D

Witamy na forum.

W pierwszej chwili chciałem napisać że to jest ZiM może Pobieda od ZiM-a, ale mechanizm nie pasuje. Nie wykluczone że jest to jakiś składak. W każdym razie po kopercie i tarczy powiedział bym że zegarek jest z lat 80-tych może 70-tych tylko ten werk z 1.MFZ mi za diabła nie pasuje. :P Oczywiście mogę się mylić. ;)

 

edyta: To jak widać nie tylko na wymianie koronki się skończyło, łatwiej było przełożyć cały werk. ;) Chociaż to akurat uważam wyszło mu na dobre.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest Zim tak samo jak koperta tylko mechanizm z pobiedy

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.