Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

KChrapek tak jak myślałem, że to lata 40, ale obstawiałem już powojenne. A ta dziwna punca na deklu?

 

Pokaż drugą część koperty tej Zwiezdy

 

e2814e269414.jpg

 

76f5e5522a5c.jpg

 

a0cf82358303.jpg

 

 

I jeszcze dla porównania koperta nieznanego zegarka z nabitą polską puncą zegarkową o którą kiedyś pytałem. Były sugestie, że to Zwiezda, ale jest mniejsza. Czy była złota Lira?

 

7b4029a20e5f.jpg

 

df9ec97af3ce.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie mechanizm przedwojenny + dziwna koronka???, tarcza i koperta późniejsze.

Bransoleta z lat 1970-80 (ze wskazaniem na 80), klepana w moskiewskim zakładzie biżuteryjnym działającym po dzień dzisiejszy.


...posiadają mechanizm 2609A charakteryzujący się trójkątnym mostkiem, natomiast olimpijczyki w kopercie zwanej potocznie UFO, czyli tej okrągłej ;) posiadają nowsze werki czyli 2609 NA - te brzydsze- i posiadające także wariant datownika.
...

Taaaa.....

 

b6d743054350e52e.jpg

 

366c854cd4c017b6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pochylcie się proszę nad tematem chyba starszego kolegi bo jest podobno zbywany 

Może któryś mod przeniesie jego temat itd... 

 

-  http://zegarkiclub.pl/forum/topic/153576-zapytanie-o-autentyczno%C5%9B%C4%87/?do=findComment&comment=2103991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod każdym względem!  i na dodatek śliczna :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

niedawno sprawiłem żonie taki mechaniczny prezent:

gallery_98624_3309_2464934.jpg

Niestety nie wiem co to jest. Ktoś mógłby mnie nakierować, albo na sam zegarek, albo na jakieś katalogi Łucza?

 

Nieczytelne napisy to "17 kamieni" i "złożono w zsrr"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod każdym względem!  i na dodatek śliczna :)

Orientujesz się, jakie to mogą być lata? Dzięki za informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Na werku masz napisane. Lata 50-te. Konkurencja rośnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki te mam od lat (zwłaszcza Wostoka), ale w zasadzie nic na ich temat nie wiem, co dla historyka powodem do dumy nie jest ;)

Zawsze radzieckie zegarki traktowałem jako ciekawostkę i nie wiele się nad nimi zastanawiałem. Teraz postanowiłem to zmienić. Będę wdzięczny za wszelkie informacje na ich temat - wydatowanie, na ile były/są populrane itp.

DSCN4798_JPG_640x400_crop_q85.jpg

 

DSCN4799_JPG_640x400_crop_q85.jpg

Rakieta chodzi bardzo dobrze, Wostok zdecydowanie się spóźnia, trzeba z nim nawiedzić zegarmistrza. No i zmienić mu pasek, bo jeszcze mam go z czasów liceum, albo studiów, gdy nie traktowałem go należycie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta bardzo fajna tutaj masz ją w katalogu z 1967 roku https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMu4oOxgCl1SjNByZqbv88zSmJfeqsK3hWOfJGK zanieś do majstra i masz fajne zegarki.

A Wostok wymaga też wymiany szkiełka i nie mogę znaleść katalogu do niego, ale jest z podobnych lat.

Poszukaj w jego katalogach dla historyka poszperanie to będzie czysta przyjemność  :)

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Nie myślałem, że są aż tak stare.Dawałem im z 10-15 lat mniej.

(edycja)

Krzysztofie, a z którego roku ten katalog? Mój Wostok może i ma pozłacane wskazówki, ale posrebrzanej tarczy nie ma - może jakaś biedniejsza wersja?

Edytowane przez cjareck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowie pytanie o Łucza. Wiecie w jakim wieku może być? albo jak pisałem może ktoś ma jakieś linki do katalogów, to sobie poprzeglądam, może coś znajdę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

@cjaeck

Ten katalog jest datowany na rok 1972 lub 1968. Z tym posrebrzaniem tarcz w katalogach też mam pewien problem. :D Czytam o posrebrzanej tarczy, a Pobiedy które trzymam w ręku mają ją białą. :) Może kiedyś miały jakiś srebrny odcień. Po prostu z biegiem lat wypłowiały.

 

edyta: Tak w ogóle po zadbaniu będziesz miał fajne zegarki. ;)

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrolowaty wejdź w te linki z postów powyżej i poszukaj u Sergieja w katalogach.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Nie myślałem, że są aż tak stare.Dawałem im z 10-15 lat mniej.

(edycja)

Krzysztofie, a z którego roku ten katalog? Mój Wostok może i ma pozłacane wskazówki, ale posrebrzanej tarczy nie ma - może jakaś biedniejsza wersja?

Rafał po części napisał. Faktycznie nie kojarzę egzemplarza gdzie tarcza byłaby posrebrzana, jeśli jest w ładnym stanie to jest wręcz śnieżnobiała.  No i była wersja złocona i chromowana.

Moje egzemplarze:

 

post-49869-0-55292200-1507796525_thumb.jpg post-49869-0-56224600-1507796536_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, Rafał75 - dzięki wielkie za odpowiedzi! Już wiem na czym stoję.

 

Krzysztof - te Twoje są naprawdę PIĘKNE.


A jeszcze sobie przypomniałem, że po zmarłej cioci albo w rupieciach mojej mamy znalazłem taki zegarek:

DSCN4806_JPG_640x400_crop_q85.jpg

Niestety od lat nie chodzi, bo nie pamiętam, żeby był noszony. Sprężyna wydaje się być nakręcona do oporu i nic... Ile on może mieć lat? Warto go naprawiać?Nie będzie Żonie wstyd nosić coś takiego na ręku? ;)

Edytowane przez cjareck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach serwisu zlecisz wymianę szkiełek i też będziesz miał pieknoty

 

a propos Czajki, to po prostu zapytaj żony czy jej przypasuje...

sam zegarek wygląda OK, ale wydaje mi się, że bransoletka jest już lekko poprzecierana na krawędziach

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.