Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Może jest tylko tragicznie zasyfiony, zanieś do zegarmistrza niech zobaczy. Swoją drogą regulator jest w tak skrajnym położeniu że szok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem dzisiaj na takie zegarki.Czy są to okolicznościowe zegarki,dla pracowników itp.Orientacyjny rok produkcji i czy warte uwagi.

Dla linii kolejowych

8dd18c53875d98fc37f399921b2b9335.jpg

72ab46be1ad33ef6b9afad6857ecaa16.jpg

 

I taka Pobeda dla polskiego odpowiednika SOK milicja transportowa ?

706e04563dfd275083610c51756caeda.jpg

3ca6a340ce37862e75e1ee72246d0dab.jpg

 

Dzięki za ewentualne informacje

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Poljot De Luxe 30 Automatic

Ostatnio natrafiłem na takiego "cudaka". Szukałem informacji, ale prócz standardowych 29, nic nie znalazłem.

Ktoś z was wie coś więcej na ten temat? Cena dosyć karkołomna.

post-101972-0-96913000-1518637582_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Poljot De Luxe 30 Automatic

Ostatnio natrafiłem na takiego "cudaka". Szukałem informacji, ale prócz standardowych 29, nic nie znalazłem.

Ktoś z was wie coś więcej na ten temat? Cena dosyć karkołomna.

pokaz werk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam więcej zdjęć. Tylko tył. Napisałem i czekam na ewentualne zdjęcia werku.

post-101972-0-99419700-1518638157_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Poljot De Luxe 30 Automatic

Ostatnio natrafiłem na takiego "cudaka". Szukałem informacji, ale prócz standardowych 29, nic nie znalazłem.

Ktoś z was wie coś więcej na ten temat? Cena dosyć karkołomna.

Poljot  30 kamieni, werk 2615. Wyprodukowany w stosunkowo małej ilości egzemplarzy podobno dla elit ZSRR. Mechanizm bez daty, wachnik na łożysku kulkowym. Koperta i wskazówki dedykowane tylko dla tego modelu. Zegarek rzadki dość drogi. Ten ze zdjęcia wygląda na oryginalny w całości oczywiście przydałoby się zdjęcie werku :)

post-49869-0-45848400-1518638620_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Jeśli uda mi się uzyskać zdjęcie werku to dam znać. Niestety nie stać mnie na niego. Sprzedawca oczekuje 900 euro. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Jeśli uda mi się uzyskać zdjęcie werku to dam znać. Niestety nie stać mnie na niego. Sprzedawca oczekuje 900 euro. :(

Cena z kosmosu, jest droższy od zwykłych De Luxów ale nie aż o tyle. Być może będę sprzedawał za jakiś czas taki zegarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Jeśli uda mi się uzyskać zdjęcie werku to dam znać. Niestety nie stać mnie na niego. Sprzedawca oczekuje 900 euro. :(

900 euro? Nawet w złotówkach to byłoby znaczne przegięcie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się. Natomiast po raz pierwszy widziałem ten zegarek, dlatego z ciekawości Was zapytałem. O ile ceny innych zegarków można weryfikować, to czasami trafia się taka ciekawostka gdzie jest to trudne. Jako, że "nie wyceniamy" na forum, to trudno zapytać wprost czy sprzedawca jest zdrowy na umyśle :D. Zasada nie wyceniana jest zrozumiała jeśli ktoś chce sprzedać, natomiast kiedy ktoś chce kupić jakiś unikat, to możliwość uzyskania informacji jest nieoceniona. Pewnie, że ktoś powie, że jak się nie znasz to nie kupuj. Sporo racji w tym jest. Pewnie, ze za taką cenę bym nie kupił zegarka w ciemno. Ale poznanie jego orientacyjnej wartości jest istotne. Dziękuję.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy temat.  Ktoś kiedyś powiedział że zegarek jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Z tym stwierdzeniem częściowo się zgadzam ale też częściowo nie.

 

Jeżeli zegarek dzisiaj wisi przez dłuższy czas za 900 euro i nie ma klienta to znaczy że nie jest tyle wart ?   Patrząc z perspektywy tego co napisałem powyżej to tak, nie jest tyle wart.   Ale jeżeli powisi jeszcze trochę i znajdzie w końcu nabywcę za te 900 euro to co?  Już jest wart te 900 Euro ?

 

Zegarek musi trafić na swojego nabywcę. To jest stara zasada.

 

Dla kogoś kto zbiera zegarki przypadkowo , nie zbiera zegarków np. tematycznie, nie tworzy kolekcji ten zegarek faktycznie nie jest wart nawet te 900 zł. Myslę że nawet 500 zł to wysoki pułap.

Jednak dla osoby której brakuje tego zegarka w kolekcji, jest np. ostatnim brakującym ogniwem, nie ma czasu na codzienne przeszukiwanie netu i polowanie na okazje ten zegarek może być tyle wart.

 

Trzeba siedzieć w temacie dłuższy czas i obserwować.  Nie napiszę nic więcej już o cenie bo kol. kchrapek będzie sprzedawał zegarek. Sam jest ciekaw za ile go wystawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularny automat na 23 kamieniach. Lata 80. Brak koronki (i być może wałka).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "typowy" poljot automat (z werkiem jak 55g)  w nietypowej kopercie. Chrom rzadziej się trafia, zwykle te zegarki występują w kopertach złoconych

post-54348-0-33667800-1518686613_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca dosłał mi dwa zdjęcia zegarka Poljot DL 30. Obiecałem to wrzucam. Jakość nie powala.

Pozdrawiam.

post-101972-0-33640900-1518729187_thumb.jpg

post-101972-0-70348000-1518729197_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty ? Chyba lekko przesadziłeś.

 

Dla mnie nie jest wart więcej niż 400-500 zł. Nie mój target:) 

 

Dla jasności - nie wyceniam, mówię, za ile wg mnie byłaby to okazja.

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłeś ciekawy temat.  Ktoś kiedyś powiedział że zegarek jest tyle wart ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Z tym stwierdzeniem częściowo się zgadzam ale też częściowo nie.

 

Jeżeli zegarek dzisiaj wisi przez dłuższy czas za 900 euro i nie ma klienta to znaczy że nie jest tyle wart ?   Patrząc z perspektywy tego co napisałem powyżej to tak, nie jest tyle wart.   Ale jeżeli powisi jeszcze trochę i znajdzie w końcu nabywcę za te 900 euro to co?  Już jest wart te 900 Euro ?

 

Zegarek musi trafić na swojego nabywcę. To jest stara zasada.

 

Dla kogoś kto zbiera zegarki przypadkowo , nie zbiera zegarków np. tematycznie, nie tworzy kolekcji ten zegarek faktycznie nie jest wart nawet te 900 zł. Myslę że nawet 500 zł to wysoki pułap.

Jednak dla osoby której brakuje tego zegarka w kolekcji, jest np. ostatnim brakującym ogniwem, nie ma czasu na codzienne przeszukiwanie netu i polowanie na okazje ten zegarek może być tyle wart.

 

Trzeba siedzieć w temacie dłuższy czas i obserwować.  Nie napiszę nic więcej już o cenie bo kol. kchrapek będzie sprzedawał zegarek. Sam jest ciekaw za ile go wystawi :)

 

Temat ciekawy- szkoda, że nie mogłem wczoraj napisać bo merytorycznych dyskusji jest mało a wiele z nich można się dowiedzieć.

Pozwole sobie przedstawic mój punkt widzenia na to co napisałeś Krzysztof ale nie na całość a na to co pozwoliłem sobie pogrubić w cytacie :)

 

Zgadzam się z tym, że zegarek ()  jest wart tyle ile ktos chce za niego zapłacić.

Ale cena dotyczy danego zegarka i danej chwili jedynie. Jeżeli ktoś zapłaci za tego Poljota 900 euro to nie znaczy że kolejny sprzeda się w podobnej cenie. Natomaist jezeli średnia cena z ostatnich 10 transakcji takiego zegarka będzie oscylowała w granicach 900 euro to tan zegarek bedzie tyle wart :)

Czego wszystkim posiadaczom będę życzył jak juz stane sie jednym z nich   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyślenia odnośnie "wyceny wartości". Zgadzam się z przedmówcami. Jednak jeśli chodzi o rzadko spotykane zegarki, to stanowi to spory  problem. Wiadomo, że jeśli poszukuje jakiegoś konkretnego modelu to jestem w stanie na podstawie obserwacji cen sprzedaży i zakupu przyjąć ile chcę za niego zapłacić. Ale w takich przypadkach jak powyższy warto skorzystać z doświadczenia Kolegów. Trafiam na taka "okazję" widząc, że jest dostępny model, który pojawia się rzadko. Chcę go mieć, ale nie wiem czy cena jest adekwatna do jego orientacyjnej wartości. Majac na uwadze, że znajdą się Koledzy, którzy potrafią taka wartość określić, chyba warto to wykorzystać? Sprzedawca wystawia za 900 euro, a ktos mi napisze "słuchaj,  widziałem taki w tym roku za 100 euro. " No i juz mam pogląd. Ja nie jestem w stanie tego od ręki zweryfikować bo akurat na rynku nie ma innych modeli. Dlatego ja bym był za lekkim naginaniem zasad "nie wyceniana" w takich wypadkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaz wyceny obowiązuje na forum publicznym, nikt nie broni napisania p.w. do jednego lub kilku kolegów z prośbą o pomoc, rzucenie okiem na dany Zegarek, aukcję i napisanie swojego zdania na jej temat. Napewno koledzy chętnie wypowiedzą się w kwestii ceny wynikającej ze zdroworozsądkowego podejścia sprzedawcy do przedmiotu sprzedaży, lub też wynikającej z jego pobożnych życzeń.

 

Ja sam często zawracam gitarę kilku kolegom gdy nie potrafię sam stwierdzić ile można wyłożyć na jakiś okaz by nie zostać "łosiem"

:)

Oczywiście gdy danego modelu jest pełno na aukcjach, to można samemu sobie sprawdzić takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery do bólu ....

 

Zakaz dokonywania wycen starych przedmiotów jest tylko na tym forum - fora o monetach, obrazach, znaczkach i innych starych woluminach normalnie nie robią z tego problemu

Często ktoś pisze "tu jest forum miłośników my nie robimy wycen" - no proszę Was .....  -_- .... a kto jeśli nie Wy się na tym najbardziej zna?Czy kupujecie zegarki bez świadomości ich realnej ceny? czy licytujecie do bólu aż wygracie?czy może macie ustalony limit znając rynkową wartość danego zegarka w danej chwili? Czemu więc o tym nie pisać? Co złego i niemoralnego jest w wycenie? nawet podanie przybliżonej wartości 300-400? krąg dla niezorientowanego mocno już zawężony będzie wiedział kiedy kupuje coś w realnej cenie a kiedy jest nabijany w bambuko.Jest dział "nie przepłacajcie"  i "okazje"  które niejako wyceniają zegarki więc czemu nie pisać o tym otwarcie?  Wiadomo ceny skaczą w zależności od pory roku i chwilowego zachwytu jakimś modelem ale jakąś wyjściową cenę od-do zawsze ma.

Mam świadomość że tego punktu regulaminu nikt nie usunie ale zdecydowanie jest on bez sensu skoro oficjalnie się mówi że na PW jednak można.Z czego robiona jest tajemnica i zakaz obarczony konsekwencjami?

Nie kumam tego 

 

 

 

 

Żeby nie było - nie wyceniam zegarków na PW nie dla tego że nie wolno, tylko że mi się nie chce na takie PW odpowiadać a dostaję tego sporo więc w tych sprawach proszę nie pisać bo nie odpowiadam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł, masz oczywiście rację i twój punkt widzenia jest zdroworozsądkowy, jednak forum jest własnością prywatną, właściciel ustalił regulamin dla użytkowników i pozwala na korzystanie z forum pod warunkiem jego przestrzegania. Nie ma tu co dywagować, bo własnością prywatną dysponuje właściciel a nie demokratyczna większość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.