Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że moja śp. Babcia nie wyrzucała, lecz zbierała :-) Bardzo miła niespodzianka.

 

Coś godnego uwagi Waszym zdaniem?

 

Wizualnie mi najbardziej podoba się ta Czajka. Może ponoszę...98a0e09d49131a00ea3f745dba62ff3f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie powiem że jestem miłośnikiem zegarków ale bardzo podobają mi się stare zegarki naręczne.

Mam parę Atlanticów i jeszcze parę innych.

 

Dwa zegarki zostały po ojcu i dzisiaj dowiedziałem się tutaj dzisiaj że ten mi nieznany to MIR.

Może mi ktoś na forum powie więcej o tym zegarku, jak np. który rok produkcji, jaki kaliber to może być, ile jest wart.

 

Ten inny to Slava Automatic.

Też bym chciał się o tym więcej dowiedzieć.

 

Chce też kupić nowe paski, fajnie by znaleźć podobne do oryginalnych.

Nie znalazłem takich zegarków w internecie.

Niekiedy można znaleźć fotki ze starych katalogów ale nic takiego nie znalazłem.

 

Może macie jakieś oryginalne zdjęcia tych zegarków.

 

Bardzo bym się cieszył z odpowiedzi.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Tu ten drugi

 

No, no, no, niezły zbiorek (poza tym na dole po prawej)! Gratuluję kolekcji.

Mir pochodzi według mnie z lat 60., a Slava to już lata 80.

 

A tu masz link do katalogów -->> https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wielkie dzięki Walter_87 za linka do katalogów.

Przejrze na dniach.

Ten na dole po prawej to musiałem sobie kupić. Miałem taki jako dziecko, wspomnienia

No tu mam jeszcze jeden ale kieszonkowy.

Też prosiłbym o więcej informacji bo w internecie nic nie znalazłem.

Rocznik, marka, wartość

 

Ten zegarek został jakieś 25 lat temu odrestaurowany, nowa szybka, wskazówki i pozłacany.

 

Interesowała by mnie też wartości tych rosyjskich które wcześniej pokazałem Mir i Slava.

 

Dzięki

Po pierwsze to dział radziecki więc zapytania zamieszczaj o radzieckie bądź rosyjskie zegarki, a ten powyżej taki nie jest (pytaj w dziale Vintage)

Po drugie rejestrując się wczoraj zaakceptowałeś regulamin który wyraźnie mówi:

Rozdział VI. Przepisy porządkowe.

6. Zabronione jest dokonywanie wyceny oraz umieszczanie próśb o dokonanie wyceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, no, niezły zbiorek (poza tym na dole po prawej)! Gratuluję kolekcji.

Mir pochodzi według mnie z lat 60., a Slava to już lata 80.

 

A tu masz link do katalogów -->> https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216

 

 

Potrwa trochę przejrzenie tych albumów

Masz może takie albumy od starych Atlanticów ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrwa, ale to sama przyjemność ;)

 

Obawiam się, że nie przetrwały do naszych czasów żadne katalogi Atlantic'a. Mogę jednak polecić ciekawe opracowania i strony -->>

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/39585-stare-zegarki-atlantic-nowe-opracowanie-ponad-250-stron/

 

http://xatlantic.helwecja.com/atlantic/AtlanticHistoriaLogo2007.pdf

 

http://zegarkiipasja.pl/artykul/450-atlantic-transformacja-logotypu-czesc-1

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, przyznaje że nie przestudiowałem regulaminu.

To pamiątki po ojcu i nawet nie myślałem o sprzedaży ale interesowało mnie ile takie są warte.

 

Proszę o skasowanie postu z zegarkiem kieszonkowym, włożę go do innego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie. Mam pytanko. Otóż kupiłem takiego Wostoka jak na zdjęciu. Tarcza, choć spękana, baaardzo mi się spodobała. Google podpowiedziały, że koperta i wskazówki od zestawu.

wostok.jpg

W środku cyka 2214. Zegarek kupiłem za parę dyszek, jako sprawny. Ale sprawny to on do końca nie jest - śpieszy potwornie, nie ma co myśleć o regulacji w domu. I teraz samo pytanie: te tarcze to częsta rzecz? Ja takich nie widziałem, ale może tylko dlatego, że mało obserwuję "radzieckie" aukcje/ogłoszenia. Bo nie wiem, czy zegarek odesłać, stracić na przesyłce i polować na taki sam, czy zainwestować kolejne parę dych w zegarmistrza... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za koszt przesyłki możesz kupić jakikolwiek Wostok na 2214 że sprawnym balansem, przekladasz balans ( sam lub zegarmistrzem ;) ) i masz sprawny zegarek. Ta tarcza nie jest taka popularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Zostawić, zostawić. Jeśli to jest ten ze znanego portalu aukcyjnego to właśnie z powodu spękanej farby go sobie odpuściłem. Wziąłem w brązie. Tarcze rzadko spotykane. Sam zegarek bardzo fajny i ciekawy. Warto go naprawić i nosić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ze znanego portalu, ten. Pęknięć się troszkę bałem, ale na żywca wygląda całkiem przyzwoicie. Tak naprawdę bez przyglądania się widać tylko spękania przy indeksach na dole. Ale też nie rzuca się w oczy. Dzięki za opinię - zegarek póki co zostaje, jeśli będę miał trochę więcej czasu, to wróci do normalnego życia (a teraz sobie poleży w wygodnym pudełeczku) :)

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się...hurra!????

Jeśli ktoś coś będzie wiedział na temat tego modelu to byłbym wdzięczny.

post-103430-0-28293600-1519509681_thumb.jpeg

post-103430-0-87697400-1519509762_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy luma w tej Kamie oryginalna?

Jeśli chodzi o kolor to bywały z dokładnie taką niebieską ale w tym egzemplarzu wyjątkowo niechlujnie nałożona, zastanawiające to. Nie ocenię czy oryginalna czy ktoś coś poprawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby możliwość to proszę również o ocenę stanu mojego Poljota i ewentualnie ile może być wart.

Oczywiście nigdy go nie sprzedam bo to dla mnie wartość sentymentalna która jest mi o wiele droższa od jakichkolwiek pieniędzy. Dostałem go od dziadka i tę wartość szanuję.

Wiem że to stary model zegarka i może trudno będzie o jakiekolwiek informacje ale może ktoś coś będzie wiedział.

Pozdrawiam:-)

Kchrapek:-)

Piękna kolekcja radzieckich mechanizmów:-)

Są cudowne,gratuluję kolekcji a zarazem zazdroszczę:-)

Oczywiście zazdrość bez jakichkolwiek podtekstów:-D

Śliczne!!!

Ciekawe,dlaczego w dwóch oddzielnych wiadomościach zrobiło się w jedną całość?... I dlaczego nie wyświetla mi emotikonek?

O...teraz trzecia wiadomość w jedną całość.

I pewnie będzie czwarta w jedną całość...

Nieważne...chyba marudzę, hihi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się...hurra!????

Jeśli ktoś coś będzie wiedział na temat tego modelu to byłbym wdzięczny.

Zdjęcie dość słabe więc trudno ocenić stan. Regulamin zabrania wycen na forum. A co samego zegarka to popularny model z lat 80-90. Nic specjalnego, nie jest poszukiwany i jakoś wyjątkowo cenny ponieważ jest często spotykany. Tutaj w katalogu z 1992: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipO5bHGjsVHgpc0MoTCfFLV47Zf--xdYEaCYwOxn/AF1QipNRZKeC7_dh_is2-ueOSUOog1eJlOhGrkBRV_I6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolor to bywały z dokładnie taką niebieską ale w tym egzemplarzu wyjątkowo niechlujnie nałożona, zastanawiające to. Nie ocenię czy oryginalna czy ktoś coś poprawiał.

 

Dzięki.

Wygląda tak jakby ktoś się na niej uczył, ale w poprzednim wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kchrapek.

Dziękuję za ocenę i opinię na temat mojego zegarka.

Pomimo iż jest w zasadzie młody(lata '80-'90)to i tak jest to Poljotek:-). Na dole na tarczy ma napis "Made in USRR",który faktycznie nie jest widoczny bo zdjęcie nie jest dobrej jakości.

A jeśli chodzi o model który udostepniłeś to wnioskuję że bransoleta w moim nie jest autentyczna tylko dziadek pewnie dopasował do samej tarczy kolorystyczbue?

Ale pomimo tego i tak będę ci z dumą nosił;-):-):-D

Dziękuję kchrapek:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kchrapek.

Dziękuję za ocenę i opinię na temat mojego zegarka.

Pomimo iż jest w zasadzie młody(lata '80-'90)to i tak jest to Poljotek:-). Na dole na tarczy ma napis "Made in USRR",który faktycznie nie jest widoczny bo zdjęcie nie jest dobrej jakości.

A jeśli chodzi o model który udostepniłeś to wnioskuję że bransoleta w moim nie jest autentyczna tylko dziadek pewnie dopasował do samej tarczy kolorystyczbue?

Ale pomimo tego i tak będę ci z dumą nosił;-):-):-D

Dziękuję kchrapek:-)

Radzieckie zegarki nie były sprzedawane w  komplecie z bransoletą czy paskiem, trzeba było sobie dokupić. Twoja bransa to chyba z Rakiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Będąc dzisiaj na bazarku zakupiłem takiego starego nieco zmęczonego sportowca. Pan w podeszłym wieku dostał ode mnie 20zł, choć zaproponował 15zł. taki mróź, że też mu się chciało.

Zegarek zgodnie z zapewnieniami wydaje się całkowicie sprawny. Chodzi poprawnie, stopsekunda działa jak należy. 

Proszę - czy możecie, mniej więcej określić rok produkcji tego egzemplarza?

 

 

post-102093-0-69733000-1519579966_thumb.jpg

post-102093-0-68248700-1519579983_thumb.jpg

post-102093-0-86133200-1519579993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, czy Czajka na tym foto ma oryginalny sekundnik?

post-102926-0-64053500-1519586231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kchrapek.

Dziękuję za info.

Użytek z tego Poljotka będzie pozytywny bo na moim nadgarstku na pewno się znajdzie.

Skoro faktycznie nie było możliwości kupna zegarka z całym wyposażeniem to zapewne dziadek pomyślał nad kolorystyką i dopasował taką branstkę.A czy z Rakiety to nie wiem ale z tarczą dobrze się komponuje.

Dziękuję za wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.