Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki i za to czemu nigdzie nie mogę znaleźć takiego,z jakich lat pochodzi,dodam że logo tworzy litera B której dolny brzuszek zachodzi w górę tworząc (wpisując B w owal)

Bez fotki nie pomogę. Poszukaj w katalogach na stronie:

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez fotki nie pomogę. Poszukaj w katalogach na stronie:

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216

Jest to taki sam zegarek jak z tej starej aukcji allegro: 7201846093, z tym że mój nie posiada "giloszowanego pierścienia" Podobno są to rzadkie tarcze?Dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to taki sam zegarek jak z tej starej aukcji allegro: 7201846093, z tym że mój nie posiada "giloszowanego pierścienia" Podobno są to rzadkie tarcze?Dziękuję wszystkim za pomoc

To jest dość popularny zegarek by nie powiedzieć pospolity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny wostok. Co do rzadkości tej tarczy to dziś przynajmniej 3 takie wostoki widziałem na giełdzie.

Edit. Krzysiek mnie wyprzedził.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na aukcji cena sporo zawyżona :) Ale jak jest w ładnym stanie to bardzo fajny zegarek i ładnie się prezentuje na ręce :) 

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,generalnie nie lubię rosyjskich zegarków jednak ten jest wyjątkowo sympatyczny i fakt ładnie wygląda na nadgarstku,jest to dzisiejszy zakup za 20 zł,jeszcze raz dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na aukcji cena sporo zawyżona :) Ale jak jest w ładnym stanie to bardzo fajny zegarek i ładnie się prezentuje na ręce :)

 

Cena jest jaka jest, ale zegarek jest po pełnym serwisie, można powiedzieć, tak jak by był kupiony, nowy w sklepie,  i to co jest napisane przy aukcjach tej osoby, to prawda.

 

Ręczę  za to. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem, więc zgodnie z obietnicą wrzucam jeszcze zdjęcie mechanizmu mojego Saluta.

post-102171-0-31400100-1523825088_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny mechanizm. I taki jak tam powinien być.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny mechanizm. I taki jak tam powinien być.

Dobra wiadomość, dzięki za opinię. Niestety nie działa od bardzo dawna i nie wiem, co jest przyczną. Sam się nie znam na tym. Wiem, że prababcia była z nim raz u zegarmistrza, ale w końcu zrezygnowała z naprawy, bo uznała że zegarek i tak nie jest jej potrzebny... Co stwierdził nie wiem. Muszę się wreszcie z nim wybrać do jakiegoś fachowca. Może uda się go przywrócić do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po zdjęciu to wydaję się że oś balansu jest cała więc fachowcy powinni być bardziej skłonni do naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc po zdjęciu to wydaję się że oś balansu jest cała więc fachowcy powinni być bardziej skłonni do naprawy.

 

Pocieszające :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji wrzucę może jeszcze zdjęcia innego, skromniejszego, radzieckiego czasomierza, który również ma dla mnie sporą wartość sentymentalną i z którym w najbliższym czasie chciałbym wreszcie zrobić porządek. Nie wiem czy odpowiednie miejsce, ponieważ teoretycznie wiem "co to za zegarek"... (podobnie jak wiem kim był bydlak Maslennikov ;)), jednak chciałbym dopytać o kilka szczegółów...

 

Zegarek jest na chodzie (i to całkiem dokładnym), mimo braku jakiejkolwiek konserwacji już od wielu lat. Odziedziczyłem go po dziadku. Zamierzam wreszcie zafundować mu porządny przegląd i odpicować najlepiej jak się da. Myślałem tu przede wszystkim o wymianie szkła (nie wiem czy w ogóle jest oryginlne w tym zegarku) i pochromowaniu bądź wymianie koronki. I tutaj dwie sprawy:

 

1. Widziałem kiedyś Pobiedę z niemal identyczną tarczą jak mój ZiM... Czy to może oznaczać, że pewne elementy w niektórych radzieckich zegarkach się powtarzały i jest szansa, że uda się podmienić szkło z jakiegoś podobnego wynalazku tamtejszego przemysłu precyzyjnego? Czy lepiej zostawić i kombinować coś z tym, które jest?

2. Jeśli chodzi o kopertę, to jest ona mosiężna w tym zegarku? Czy np. polerowanie jej w ogóle wchodzi w grę? Nie za bardzo chciałbym chromować, bo wydam kasę, a i tak pewnie wyjdzie kicz (zwłaszcza, że po bokach koperta chyba zawsze była matowa), jednak chcę zrobić, co w mojej mocy, żeby wyglądał jak najlepiej :)

post-102171-0-47943900-1523843420_thumb.jpg

post-102171-0-51971100-1523843447_thumb.jpg

post-102171-0-05504900-1523843565_thumb.jpg

post-102171-0-08084800-1523843602_thumb.jpg

post-102171-0-53881800-1523844539_thumb.jpg

Edytowane przez Traver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Przede wszystkim to masz póki co składaka. Na tarczy jest ZiM, a werk z 1.MFZ im. Kirowa. Szkło jeśli nie jest popękane możesz wypolerować. Z wymianą też nie będzie problemu. Każdy zegarmistrz powinien zrobić to od ręki. Kopertę spróbuj na początek umyć w letniej wodzie z odrobiną jakiegoś mydła. Oczywiście wcześniej wyjmij cały środek. ;) Zobaczysz jak w tedy będzie wyglądała. Oczywiście to nie uzupełni ubytków chromu. W ostateczności taniej wyjdzie poszukać inną kopertę. To jest popularny model. Koronki widziałem jakiś czas temu na alle, powinieneś coś znaleźć.

ZiM jak i inne zakłady produkowały Pobiedy stąd te same wzory tarczy.

 

edyta:

Wskazówki też są pomieszane. Godzinowa i minutowa są od ZiMa, a sekunda z 1.MFZ.

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to masz póki co składaka. Na tarczy jest ZiM, a werk z 1.MFZ im. Kirowa. Szkło jeśli nie jest popękane możesz wypolerować. Z wymianą też nie będzie problemu. Każdy zegarmistrz powinien zrobić to od ręki. Kopertę spróbuj na początek umyć w letniej wodzie z odrobiną jakiegoś mydła. Oczywiście wcześniej wyjmij cały środek. ;) Zobaczysz jak w tedy będzie wyglądała. Oczywiście to nie uzupełni ubytków chromu. W ostateczności taniej wyjdzie poszukać inną kopertę. To jest popularny model. Koronki widziałem jakiś czas temu na alle, powinieneś coś znaleźć.

ZiM jak i inne zakłady produkowały Pobiedy stąd te same wzory tarczy.

 

edyta:

Wskazówki też są pomieszane. Godzinowa i minutowa są od ZiMa, a sekunda z 1.MFZ.

 

No proszę, ale jaja! Nie sądziłem, że to składak. Jest u mnie niemal od zawsze, więc jeśli był składany z dwóch, czy coś było w zmieniane to zapewne w czasach, gdy należał do mojego dziadka. Można powiedzieć, że teraz już wiem na czym stoję :) Szkło jest chyba pęknięte z lewej strony... chociaż może to być głęboka rysa... Sprawdzę, jeśli całe to spróbuję wypolerować. Bardzo Ci dziękuję za tak szybką odpowiedź i tak precyzyjną ocenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, ale jaja! Nie sądziłem, że to składak. Jest u mnie niemal od zawsze, więc jeśli był składany z dwóch, czy coś było w zmieniane to zapewne w czasach, gdy należał do mojego dziadka. Można powiedzieć, że teraz już wiem na czym stoję :) Szkło jest chyba pęknięte z lewej strony... chociaż może to być głęboka rysa... Sprawdzę, jeśli całe to spróbuję wypolerować. Bardzo Ci dziękuję za tak szybką odpowiedź i tak precyzyjną ocenę. 

 

Tak się zapytam z ciekawości - " jest u mnie niemal od zawsze"  to ile to ogólnie lat? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem, więc zgodnie z obietnicą wrzucam jeszcze zdjęcie mechanizmu mojego Saluta.

jaki śliczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to radziecki Łucz z lat 80.

Dziękuję za podpowiedź. Szukam w katalogach ale nie mogę znaleźć konkretnie co to za model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję za podpowiedź. Szukam w katalogach ale nie mogę znaleźć konkretnie co to za model.

Proszę. Tutaj.   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam z ciekawości - " jest u mnie niemal od zawsze"  to ile to ogólnie lat? :)

Hmm... aktualnie trzydziestka na karku, a dostałem go w wieku 6 czy 7 lat, podczas wizyty u dziadków. Początkowo go nosiłem jeszcze w podstawówce, potem już trafił do szuflady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... aktualnie trzydziestka na karku, a dostałem go w wieku 6 czy 7 lat, podczas wizyty u dziadków. Początkowo go nosiłem jeszcze w podstawówce, potem już trafił do szuflady.

 

Dzięki za info, chciałem ocenić w jakim okresie powstawały składaki, ale wychodzi, że w latach 90 - tych.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaki powstawały zawsze, powstają i będą powstawać.


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.