Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Autorem składaka mógł być zegarmistrz, który serwisował go w latach osiemdziesiątych.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w dokładniejszym opisie tego zegarka, wujek Google jest w tej sprawie mało pomocny... Szukam wszelkich informacji. Zegarek na deklu posiada oznaczenie takie jak zegarki " górnicze" wraz z numerem. A że nie mogę znaleźć informacji na jego temat nie wiem czy jest to dekiel oryginalny.

post-104381-0-19012700-1524069336_thumb.jpg

post-104381-0-14839300-1524069353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno małe pytanie odnośnie Saluta, którego prezentowałem. Z którego roku może pochodzić ten zegarek? 1946? 1947? 1949? 1950? Przeglądając forum trafiłem na zdjęcie bardzo ładnego egzemplarza, ale... z inną kopertą i innymi wskazówkami. Czy to był pierwszy model?

Edytowane przez Traver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno małe pytanie odnośnie Saluta, którego prezentowałem. Z którego roku może pochodzić ten zegarek? 1946? 1947? 1949? 1950? Przeglądając forum trafiłem na zdjęcie bardzo ładnego egzemplarza, ale... z inną kopertą i innymi wskazówkami. Czy to był pierwszy model?

Datę masz na mechanizmie. Jak dobrze widzę to 3-48 czyli 3 kwartał 1948 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datę masz na mechanizmie. Jak dobrze widzę to 3-48 czyli 3 kwartał 1948 roku.

 

Aa... na mechanizmie. OK, dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję danych na temat Wotoka ze zdjęcia. Macie może Panowie jakieś zdjęcie z katalogu?

 

 

81_E0_B19_B_1094_4_C05_AE1_D_527_C2_C7_A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Krzyśka

 

11494544_DSC_0053.JPG

 

W katalogach nie mogę odszukać


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po ostatnich odwiedzinach u ojca znalazłem kolejne cacko, tym razem posiada znamiona wartości sentymentalnej (prawdopodobnie kupiony w czasie lub po służbie w LWP) czyli jakiś '72, '73 rok. Niestety stan tragiczny, pobite szkiełko, brak sekundnika w środku nie lepiej, brak wiedzy w tym temacie nie pozwala mi na stwierdzenie jak wielkie są szkody ale samo czyszczenie chyba nie wystarczy ;)

 

IMG 20180422 204834

IMG 20180422 204728

IMG 20180422 204454

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po ostatnich odwiedzinach u ojca znalazłem kolejne cacko, tym razem posiada znamiona wartości sentymentalnej (prawdopodobnie kupiony w czasie lub po służbie w LWP) czyli jakiś '72, '73 rok. Niestety stan tragiczny, pobite szkiełko, brak sekundnika w środku nie lepiej, brak wiedzy w tym temacie nie pozwala mi na stwierdzenie jak wielkie są szkody ale samo czyszczenie chyba nie wystarczy ;)

 

55g. Raczej na części, bo znalezienie ładnej tarczy na podmiankę jest bardzo trudne. Za to masz oryginalną stalową koronkę, poszukiwaną ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum. Zarejestrowałem się Tutaj, ponieważ posiadam do identyfikacji zagarek. Zegarek leży od laaaat nieużywany, nawet chyba pierwszy raz odkręcałem spodni dekielek. Na dekielku w środku widnieje silikonowa uszczelka w stanie nienaruszonym. Zegarek po nakręceniu zachowuje się tak jakby chciał iść ale nie może, po kilku sekundach staje, jak się nim potrzęśnie to znów na chwile ruszy. Budzik w nim działa i nakręca się bez problemów i działa naprawdę mocno i głośno. Bransoletka stalowa na gumce. Dziekuję Tomek.

 

PS. Znalazłem coś tam na allegro. Jeżeli ktoś by go chciał to niech napisze na priv.

post-104436-0-47363900-1524432882_thumb.jpg

post-104436-0-29364500-1524432885_thumb.jpg

post-104436-0-17005800-1524432888_thumb.jpg

post-104436-0-04613500-1524432890_thumb.jpg

Edytowane przez WUJ0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

 

w ostatnim czasie dostałem spory pakiet radzieckich urządzeń i bibelotów. W tym wszystkim znalazło się też nieco zegarków. Poniżej przedstawiam fotki części z nich. O niektórych udało mi się co nieco znaleźć na internecie, ale np ten kieszonkowy mi umknął. Generalnie prosiłbym o parę słów o każdym z nich. Nie znam się na zegarkach i każde info będzie dla mnie cenne. Z góry dzięki !3290870900_1524433305_thumb.jpg 7613682000_1524433307_thumb.jpg 4908432600_1524433301_thumb.jpg 1088751600_1524433378_thumb.jpg 9477562700_1524433385_thumb.jpg 8610129100_1524433390_thumb.jpg 9243866500_1524433474_thumb.jpg 7227647300_1524433466_thumb.jpg 4783927400_1524433472_thumb.jpg 5496953100_1524433551_thumb.jpg   2424512600_1524433586_thumb.jpg 4189556300_1524433627_thumb.jpg

Edytowane przez MacWatts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

 

w ostatnim czasie dostałem spory pakiet radzieckich urządzeń i bibelotów. W tym wszystkim znalazło się też nieco zegarków. Poniżej przedstawiam fotki części z nich. O niektórych udało mi się co nieco znaleźć na internecie, ale np ten kieszonkowy mi umknął. Generalnie prosiłbym o parę słów o każdym z nich. Nie znam się na zegarkach i każde info będzie dla mnie cenne. Z góry dzięki !            

Ja bym chętnie kupił takiego Poljota, jak ze zdjęcia :-)

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam ponownie

Po ostatnich odwiedzinach u ojca znalazłem kolejne cacko, tym razem posiada znamiona wartości sentymentalnej (prawdopodobnie kupiony w czasie lub po służbie w LWP) czyli jakiś '72, '73 rok. Niestety stan tragiczny, pobite szkiełko, brak sekundnika w środku nie lepiej, brak wiedzy w tym temacie nie pozwala mi na stwierdzenie jak wielkie są szkody ale samo czyszczenie chyba nie wystarczy ;)

 

Zegarek z lat 80. Można spróbować go doprowadzić do stanu używalności (kompleksowy przegląd, szkiełko, sekundnik, pasek) i nie przejmować się stanem tarczy ;)

 

 

 

Ja bym chętnie kupił takiego Poljota, jak ze zdjęcia :-)

 

Ja również (gdyby tylko tarcza była w lepszym stanie...) ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, 

 

w ostatnim czasie dostałem spory pakiet radzieckich urządzeń i bibelotów. W tym wszystkim znalazło się też nieco zegarków. Poniżej przedstawiam fotki części z nich. O niektórych udało mi się co nieco znaleźć na internecie, ale np ten kieszonkowy mi umknął. Generalnie prosiłbym o parę słów o każdym z nich. Nie znam się na zegarkach i każde info będzie dla mnie cenne. Z góry dzięki !

Kieszonkowa to Mołnia. Mechanizm tłuczony przez kilkadziesiąt lat, choć to już produkcja z początku lat dziwięćdziesiątych.

Na górze od lewej masz dwa damskie Łucze z mińskiej fabryki, potem Poljot z pierwszej moskiewskiej fabryki na 17 kamieniach, łucz kwarcowy, łucz ze skrzatem robiony dla dzieci

Na dole kieszonkowa Mołnia, potem dwie damskie Sławy z drugiej moskiewskiej fabryki. Na końcu Amfibia z Czystopola, powinna być z wkładką antymagnetyczną. W sumie najciekawszy z tych zegarków


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum. Zarejestrowałem się Tutaj, ponieważ posiadam do identyfikacji zagarek. Zegarek leży od laaaat nieużywany, nawet chyba pierwszy raz odkręcałem spodni dekielek. Na dekielku w środku widnieje silikonowa uszczelka w stanie nienaruszonym. Zegarek po nakręceniu zachowuje się tak jakby chciał iść ale nie może, po kilku sekundach staje, jak się nim potrzęśnie to znów na chwile ruszy. Budzik w nim działa i nakręca się bez problemów i działa naprawdę mocno i głośno. Bransoletka stalowa na gumce. Dziekuję Tomek.

 

PS. Znalazłem coś tam na allegro. Jeżeli ktoś by go chciał to niech napisze na priv.

Poljot budzik, dostałem taki na komunię, tylko w nieco innej wersji (eksportowa i nie złocony). Lata `80-te, przypuszczalnie po prostu trzeba go wyczyścić i przesmarować. Jak zmienisz bransoletę na brązowy pasek, to klękajcie, narody  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o informację na temat zegarków ze zdjęć. Jestem kompletnym laikiem więc wszelkie informacje będą dla mnie cenne. Zegarek z czarną tarczą wg mnie ma " nie te " wskazówki i jest często spotykany. Zegarek z białą tarczą jest chyba rzadszy? 

post-101407-0-90374600-1524908085_thumb.jpg

post-101407-0-12261500-1524908122_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś się orientuje co to za zegarek? Jes on po pradziatku i ma bardziej sentymentalna wartość niż finansową. 

 

pozdrawiam,

 

post-104486-0-45569300-1525192662_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru go przetapiać! :) To pamiątka rodzinna. Dołączy do mojej Omegi i IWC. W najbliższym czasie planuje oddać go do gruntownego przeglądu i nabyć porządny pasek. Orientujecie się jaka jest dokładnośc tych radzieckich mechanizmów na 23 kamieniach z lat 60tych? Czy orientujecie się jaka jest wartośc takiego złotego klasycznego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj pisał o tym któryś z adminów. Dziś zrobię to JA. Wystaw na Allegro od 1 PLN i zobaczysz jaka jest wartość. Rejestrując się na forum zaakceptowałeś regulamin, tam jest napisane, że na forum nie wyceniamy zegarków. A o dokładności pewnie zaraz ktoś napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.