Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Są też dość małe jak na dzisiejsze standardy zegarka edc. Do garniaka ten biały nawet ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Powiedzcie mi proszę, czy Poljoty takie, jak na zdjęciach są coś warte? 

 

 

 

 

 

 

Te zegarki zostały wyprodukowane w erze zegarków mechanicznych.

 

W tej chwili jest zupełnie inna era, nawet nie zegarków kwarcowych, bo mnóstwo ludzi jako

zegarka używa telefonu komórkowego.

 

Nijak się ma nawet najlepszy telefon czy zegarek kwarcowy do zegarka mechanicznego.

 

To jakby porównywać secesyjne kamienice z blokowiskiem lat 70 lub dzisiejszym blokowiskiem.

 

Ale sens zawsze Ty nadajesz rzeczy i albo spostrzeżesz taki zegarek jako blokowisko lat 70

albo jako secesyjne kamienice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, kupiłem oba. Stargowałem na 120 łącznie. Nie wiem, czy dużo, czy mało, ale nie szkodzi. Nie są to i tak kwoty na tyle istotne, żeby się szarpać o 20 w jedną, czy drugą stronę.

 

A co do samych zegarków - wiem, że to już zabytki na dzień dzisiejszy, ale raz, że chętnie założę na rękę coś innego, niż chiński kwarc z Lidla, jak to popularne wśród moich znajomych, a po drugie, może będziecie się śmiać, ale autentycznie podoba mi się design ruskich... w zasadzie radzieckich zegarków. Nie wszystkich, ale niektóre są naprawdę świetne.

 

No i można śmiało rżnąć hipstera nosząc w 2018 roku mający kilkadziesiąt lat ruski zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem zegarków ze zdjęcia.

Przypomnijcie mi proszę ile tam jest gram złota? Szukam katalogu i nie mogę znaleźć  :P .

W lewym raczej koronka jest wymieniona.

Zdjęcia są sprzedającego.

post-74509-0-66902800-1526407846_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem zegarków ze zdjęcia.

Przypomnijcie mi proszę ile tam jest gram złota? Szukam katalogu i nie mogę znaleźć  :P .

W lewym raczej koronka jest wymieniona.

Zdjęcia są sprzedającego.

Obydwa są wycenione dużo za drogo.

post-49869-0-31529500-1526408618_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ich cena jest z sufitu, dlatego szukałem ich wagi :)

Dzięki Kchrapek za pomoc!

 

Ale masz argument do negocjacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartosc mechanizmu w zegarkach radzieckich to 40-80 zl wiec w zasadzie liczy sie ilosc zlota.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach komuny każdy złoty zegarek radziecki jako wyrób jubilerski był wyceniany indywidualnie w oparciu o wagę koperty (podaną w paszporcie) gdyż jej wahania mogły oscylować nawet w okolicy 1 grama. Należy przyjąć, że te koperty ważą powyżej 15 gram


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem Twojego komentarza.

W przeciwieństwie do szwajcarskich złotych zegarków, ceny radzieckich zależą głównie od wagi złota.

 

Chodziło mi o to, że wielu sprzedających błędnie wycenia złote zegarki radzieckie na podstawie zawyżonych cen z ogłoszeń w internecie.

W negocjacji z taką osobą jest argumentem to, że cena tego zegarka powinna być nie dużo wyższa niż cena złota, tak jak napisałeś.

Pytałeś się tej osoby, czy może obniżyć cenę z tego powodu?

Wartosc mechanizmu w zegarkach radzieckich to 40-80 zl wiec w zasadzie liczy sie ilosc zlota.

 

Ogólnie to tak jest, ale jest to jednak zegarek, a nie  złom ze złota. Ja za  złotego Kirowskiego w bardzo dobrym stanie dałbym więcej i chyba każdy tak by postąpił.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że wielu sprzedających błędnie wycenia złote zegarki radzieckie na podstawie zawyżonych cen z ogłoszeń w internecie.

W negocjacji z taką osobą jest argumentem to, że cena tego zegarka powinna być nie dużo wyższa niż cena złota, tak jak napisałeś.

Pytałeś się tej osoby, czy może obniżyć cenę z tego powodu

W takim razie źle odczytałem Twój komentarz ;).

 

Sprzedający juz zszedł mocno na ziemię z ceną, ale miałem nadzieję, że koperta ma 10 g złota i na taki wydatek się nastawiałem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie źle odczytałem Twój komentarz ;).

 

Sprzedający juz zszedł mocno na ziemię z ceną, ale miałem nadzieję, że koperta ma 10 g złota i na taki wydatek się nastawiałem ;).

 

Ważne, że się porozumieliśmy, bo przez chwile pomyślałem, ze może ja coś źle zrozumiałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich, 

dzisiaj grzebiąc w starych rzeczach znalazłem zegarek kieszonkowy po dziadku, ale niestety nie w ogóle nie znam się na zegarkach, więc liczę na waszą pomoc w rozpoznaniu tego modelu ;)

Z góry dzięki

 

PS. Średnica wynosi 4 cm

 

https://imgur.com/a/s5hmWsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Molnija 15 kamieniowa, zwana niską z czwartego kwartału 1959.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie o to znalezisko. Znalazłem informacje jedynie o "polskim" jantarze.

post-101972-0-31488100-1526584519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radziecki Jantar.

Ładny i nieczęsty. Ale tez nie unikat.

Edycja

Produkcja  Czelabińska lata 60te

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie o to znalezisko. Znalazłem informacje jedynie o "polskim" jantarze.

Bardzo ładny stan i zegarek dość rzadki. Zdecydowanie godny uwagi w tym stanie.

Tu w katalogu: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPzsMGti5CM7B_WAn28I-7gXiyiEjsLiuCZx2dW/AF1QipMZ-hnZ4fxY-F4-GDOPsLIY-gkD4kv8M8xqR1SI

A tu mój w stanie idealnym:

post-49869-0-59755900-1526586184_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za informacje. Postaram się go kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest 2809? Ogólny wygląd się zgadza, 22 kamienie, kolor stalowy, czyli chyba 2809A. Ale nie ma nadruku na tym trójkątnym czymś (nie wiem jak się to nazywa), gwiazdki nie są ani czerwone, ani niebieskie. Jestem laikiem niestety i nie potrafię na oko ocenić co to jest - pomóżcie proszę :)

 

RARE-Vostok-Volna-2809-Precision-chronom

 

Albo inaczej, czy każdy werk wyglądający jak ten, czyli żółte charakterystyczne kółko, zębate z gwiazdkami, 4 widoczne rubiny, grawer 22 kamienie i logo fabryki itp. to zawsze będzie 2809? Czy laik może go z czymś pomylić?

Edytowane przez rerekumkum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to 2809. Każdy 2809 tak będzie wyglądał, niezależnie czy będzie żółty, czy srebrny. Gwiazdki barwione na niebiesko były tylko w żółtych. Oznaczenia na mostku są różne i nie ma sensu się nimi sugerować. W pierwszych były nabijane daty, później już nie (od zdaje się roku 1960), były loga firmy CzCZ, albo wostoka. Ale genaralnie kształt ten sam. Pochodny jest mechanizm ałmaza na 18 kamieniach - zewnętrznie różni się brakiem mikro regulacji


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za tak wyczerpujące wyjaśnienie! Wirtualne piwo stawiam :)

 

Znalazłem ten mechanizm 18-kamieniowy. Różnica w mikroregulacji to ten element jaki zaznaczyłem kółkiem? Bo przyznaję, że tego jeszcze nie ogarniam :(

 

Y7wgt0d.jpg?1

Edytowane przez rerekumkum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ta różnica.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.