Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da to się parasola w (...) otworzyć :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że nie da się z ucha zęba wyrwać ale kto wie :D

 

Ta Mołnia nawet jak nie ma wcięcia do podważenia to i tak jest otwierana standardowo bow jest trzyczęściowa. Wystarczy podawazyc ostrym nożem dekiel.

 

Ale to raczej klasyczny noworus.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kojarzy ktoś lata produkcji i potrafi powiedzieć coś więcej ?

post-104906-0-88413600-1527546641_thumb.png

post-104906-0-96600200-1527546682_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki staroć wpadł w paczuszce. Ktoś pomoże z identyfikacją? a974501bca640ab954e58cc9906dc665.jpgbb5d05c3de1476e3ee23b4f29329f616.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pobieda z Drugiej Moskiewskiej Fabryki Zegarków. Lata 50-te. Tarcza na 98% robota chałupnicza. Brakuje sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ta tarcza mnie zaskoczyła.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Symbol "szturmowika" jest powiązany z Pierwszą Fabryką Zegarków i tutaj w/g mnie w ogóle nie pasuje. Stąd zakładam że jest to samoróbka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, kojarzy ktoś lata produkcji i potrafi powiedzieć coś więcej ?

Lata 80. Jest w katalogu z 1992 roku.

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOHEDCsrbMxM7zQbZN9r322o0zNLOjrtOSQ4tR3/AF1QipPpTis8fKKtejSQKsOE41Osyd4ho_8m4-zalULG


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie taka sama tylko dlaczego napis jest po Polsku a nie cyrylica, czyżby wersja eksportowa?

Oczywiście że ekportowa. I napis nie jest po polsku tylko po angielsku. Przecież w liczbie kamieni masz napisane jewels.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu spytam, bo zegarek pare ladnych lat juz lezy.

Znacie podobne przypadki? Widzial, slyszal ktos o tuningach dla wojska.

Zdjecie bez szkielka co by lepiej widac bylo. Jezeli to robota chalupnicza to "chapeau bas", badz bardziej po naszemu chyle czola.

post-28237-0-18340500-1527681362_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć do jakiego zegarka miałobybyć to szkiełko.?

post-80460-0-88555700-1527800973_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć do jakiego zegarka miałobybyć to szkiełko.?

attachicon.gif20180531_230751.jpg

Nie znam wymiarów zegarka ale jedyny radziecki zegarek którego kształt by odpowiadał to ten: https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipODM3klD9WAcDsei2212M4M-DsluS2C54WknAxD/AF1QipM9p1SojTr1pkG9ejn2eO2YEVOk2yG_aBfv6WLK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu spytam, bo zegarek pare ladnych lat juz lezy.

Znacie podobne przypadki? Widzial, slyszal ktos o tuningach dla wojska.

Zdjecie bez szkielka co by lepiej widac bylo. Jezeli to robota chalupnicza to "chapeau bas", badz bardziej po naszemu chyle czola.

attachicon.gifIMG_3322.jpg

Robota chałupnicza, było sporo malowanek typu "rezerwa '68" albo poligonowe "Żagań '83". Trafiały się też takie niezwiązane z wojskiem, ot artystyczna dusza lub chęć wyróżnienia się pośród innych.

Powstają też obecnie (niestety) kolejne cuda,np. udające zegarki służbowe.

Twój raczej zalicza się to tych wcześniej wymiennych.

 

 

Nie. To co pokazałeś to niewielka damka a szkło jest duże (wym w oparciu o papier milimetrowy i opis z kopertki).

Na mój gust Poljot automat 23j, np. taki:

https://i.ebayimg.com/images/g/RuAAAOSwx6pYqbvS/s-l300.jpg

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

W koncu spytam, bo zegarek pare ladnych lat juz lezy.

Znacie podobne przypadki? Widzial, slyszal ktos o tuningach dla wojska.

Zdjecie bez szkielka co by lepiej widac bylo. Jezeli to robota chalupnicza to "chapeau bas", badz bardziej po naszemu chyle czola.

attachicon.gifIMG_3322.jpg

Tak jak napisał Voli większość to chałupnicza malowanka. Ja osobiście jestem zauroczony malowanymi Pobiedami. Małe "dzieła sztuki" i właśnie większość z nich jest związana z tematyką wojskową zza wschodniej granicy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Pabiedy postrzegam jako odpowiednik naszych z napisami typu Wiosna 1978 (pobór / rezerwa / poligon). U nich dominują widoczki (krajobrazy) lub malunki okrętów i rzeczywiście, trafiają się małe dzieła sztuki.

U nas jest też sporo mniej lub bardziej udanych (zwykle mniej :P) aktów (malowane lub rysowane komiksową kreską) a nawet konkretnych fragmentów damskiej anatomii.

Sporo jest dziecięcych wojskowo-patriotycznych z kalkomaniami modelarskich (ot własnie szachownice) i niestety zdarzają się paskudy, gdzie kalkomaniami z SS "przerabia się" Zima na wojskowy niemiecki i szuka jelenia.

Najciekawszy jaki mi się trafił stanowił pamiątkę po.... odsiadce w zakładzie karnym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego, to był więcej niż niechlujnie wydrapany napis na deklu, namiastka graweru, o treści (jak pamiętam) "Czarne i lata". Ponieważ zegarek wygrzebałem z pudełka ze złomem na bazarze i kupiłem za kilka zeta nie mam podstaw podejrzewać sprzedawcy o picowanie :) Co więcej, był to bardzo rzadki model więc byłem ucieszony co niemiara i przy pierwszej okazji wymieniłem dekiel na niespaskudzony. Gdzieś go mam (dekiel), ale gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek damski złoty.

 

Kiedyś rozszyfrowałem nazwę i fabrykę gdzie robili te zegarki.

Coś mi się  kojarzy, że nazwa to naród  ojczyzna, lub ludność a fabryka była w Gruzji albo Azerbejdżanie. Zapomniałem i nic nie mogę teraz znaleźć.

post-102926-0-27760600-1527954569_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek damski złoty.

 

Kiedyś rozszyfrowałem nazwę i fabrykę gdzie robili te zegarki.

Coś mi się kojarzy, że nazwa to naród ojczyzna, lub ludność a fabryka była w Gruzji albo Azerbejdżanie. Zapomniałem i nic nie mogę teraz znaleźć.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Nairi


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się  kojarzy, że nazwa to naród  ojczyzna, lub ludność a fabryka była w Gruzji albo Azerbejdżanie. Zapomniałem i nic nie mogę teraz znaleźć.

 

Konkretnie Armenia. Robili głownie złote cacka w oparciu o werki sławy, poljota i czajki (innych nie spotkałem). Zdaje się, że jeszcze istnieje ale i wtedy i teraz były to produkty biżuteryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nairi to zdaje się również żeńskie imię ormiańskie, dlatego pewnie głównie damki

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak macie rację znalazłem jeszcze, ze fabryka była w Erywaniu, chyba robiła biżuterie ze złota i chyba coś z rubinami. Później wkładali w to mechanizmy  i robili chyba damskie zegarki. Wcześniej znalazłem, że fabryka już upadła, ale teraz nie widzę tej informacji.

 

Zegarek dostałem, to pamiątka, jest nawet na chodzie. Jest bardzo mały.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to złote damki, taka była moda :)

Te czerwone (wiśniowe) Nairi są u nas dużo rzadsze niż np. złote damskie Czajki, Sławy etc. Te zwykle mają białe lub srebrne tarcze.

Chyba tylko czarna Czajka krab jej dorównuje dostępnością.

Fajny nabytek Ci się trafił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to złote damki, taka była moda :)

Te czerwone (wiśniowe) Nairi są u nas dużo rzadsze niż np. złote damskie Czajki, Sławy etc. Te zwykle mają białe lub srebrne tarcze.

Chyba tylko czarna Czajka krab jej dorównuje dostępnością.

Fajny nabytek Ci się trafił :)

 

Widziałem takie na ukraińskim allegro, jak jeszcze było.

Zegarek był przywieziony przez rodzinę do Polski w okolicach przełomu 1989 roku z Ukrainy.

Być może nawet sam byłem uczestnikiem tej wyprawy, ale o zegarku nie wiedziałem.

Minęło ze 30 lat, zegarek przeleżał w szufladzie.

Dowiedziałem się o nim parę miesięcy temu.

Zdjęcia tego nie oddają ale jest ładny. Nie wiem jaki mechanizm jest w środku, nie otwierałem,

ale chodzi dosyć dokładnie. Średnica bez koronki około 17,5 mm.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.