Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedzi.

Dokładnie chodzi mi o zegarek:

https://www.viptime.ru/product/russkoe_vremya_40000001kk/

Tam jest napisane:

Часовой механизм: механический 2709 - РВ

Dla mnie laika niewiele to mówi ale pewnie Państwo orientują się co to oznacza.

Możesz popatrzeć na takie Wostoki

 

https://komandirskie.com/catalog/vostok/retro/chasy_retro_550872/

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można kupić oryginalną amfibię ministerską albo beczkę z atestem, których tylko na meshoku jest kilka. Przecież można znaleźć stare, amfy nos, z papierem, pudłem, nienoszone, a jakością, z całym szacunkiem dla entuzjastów współczesnych - trochę lepsze. Werki ministerskich i niektórych beczek były atestowane, jako zegarków specjalnego przeznaczenia, pracują z dokładnością chronometru. Wykonanie koks, a i wygląd fajny, chyba, że lubisz kiedy "dużo się na ręce dzieje".

Tekstem o 1 moskiewskiej fabryce, teraz chwaląc sowieckie amfibie wychodzę na jakiegoś ortodoksa - to nie prawda. Nie chcę też prowokować dyskusji co fajniejsze i co lepiej wybrać.

Po prostu - masz możliwość znaleźć coś pośród sowieckiego sprzętu.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie radziecki więc pytaj raczej w dziale Vintage.

Ok. Dzięki. To wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. To wystarczy.

Stary mechanizm z wychwytem cylindrowym - nic ruskiego, taka pasówka zmontowana z czego wpadło w łapy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bylo cos takiego? czy to radosna tworczosc? 

 

post-95316-0-01566200-1532897610_thumb.jpg

 

post-95316-0-89300200-1532897624_thumb.jpg

 

Pozdrawiam


Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary mechanizm z wychwytem cylindrowym - nic ruskiego, taka pasówka zmontowana z czego wpadło w łapy

Dziękuję. Tyle ze on jest bardzo mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tyle ze on jest bardzo mały.

Zgadza się - z damskiej kieszonki (zawieszki na szyję) może pochodzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Czy coś mógłbym się dowiedzieć o tych zegarkach?post-64175-0-74794000-1533018124_thumb.jpg

Edytowane przez sec81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Czy coś mógłbym się dowiedzieć o tych zegarkach?

A o których?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze lepsze przykłady masowych i popularnych radzieckich z przełomu lat 70/80


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że lepsze. Ale coś więcej?

Edytowane przez sec81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozłacana Sława (stawiam na Au5), naciąg manualny, mechanizm 21-kamieniowy, dokładny (mam taki sam model)

Poljot na popularnym, 17-kamieniowym mechaniźmie, naciąg manualny. Oba zegarki - prawdopodobnie pierwsza połowa lat 80-tych. Oba nieco "zmęczone".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć mi o tym zegarku?

...

 

Jest to radosna twórczość przeznaczona dla turystów, bazująca na częściach zegarka raketa, taka jak tutaj. Najprawdopodobniej powstała już po rozpadzie sojuza.

Mechanizm to pewnie rakieta 2609, a koperta pochodzi od rakiety multikalendarza, więc trzeba od takiego zegarka szukać dekla, żeby skompletować zegarek i nim się cieszyć :)

Edytowane przez mar3ck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mar3ck1 Nie wiem czy tu się "stawia piwo" czy "stawia chronometr", więc po prostu podziękuję. Dziękuję ;]

Mar3ck1 Nie wiem czy tu się "stawia piwo" czy "stawia chronometr", więc po prostu podziękuję. Dziękuję ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mefisto, nie mówi się tylnej klapki, tylko dekla :) Uzupełniając wypowiedzi kolegów to jest bardzo ciekawy egzemplarz. Generalnie rzadko zdarza się w Rakietach, żeby mechanizm był "łaciaty". Część płyt wstawiona została jako surowa, mosiężna, normalnie powinna być jeszcze wykończona, a tu tego brakuje. W późnych Mołniach się to często zdarzało, w Rakietach nie, więc to może nie rarytas, ale ciekawostaka (mimo że jest to dowód raczej na upadek kultury technicznej). Balans też jest biały, późny, choć w tym mechnizmie przez cały okres produkcji stosowano żółty. Sądząc po stanie koperty (a w późnych multikalendarzach chromowanie było wyjątkowo liche i bardzo obłaziłlo), zegarek albo w ogóle nie był noszony, albo incydentalnie. Jeśli miałbym datować produkcję to przesunąłbym ją na zdecydowanie późniejsze lata, raczej na koniec lat dziewięćdziesiątych albo nawet na pierwsze lata obecnego wieku.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.