Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat tego zegarka, babcia nosiła go na skórzanym rzemyku z frędzlami na szyi jak pracowała, wtedy wzbudzał zazdrość u koleżanek i kolegów nawet chcieli go odkupywać ale babcia nie chciała sprzedawać pamiątki ;)

Zegarek działa :)

post-104608-0-64853000-1535282962_thumb.jpg

post-104608-0-37713300-1535282984_thumb.jpg

post-104608-0-55582200-1535283001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męski Poljot na bocianie z lat 70 .Ładny stan ... nic rzadkiego. 

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doś popularna Geneva. Prawdopodobnie lata 60. Poszukaj na forum i w google. A temat zamieść w dziale zegarków szwajcarskich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kto to produkuje?

 

Vostok to rosyjska marka zegarkowa, która powstała w 1941 roku. Zegarki tej marki były jednymi z najbardziej popularnych w latach 50-tych oraz 60-tych i błyszczały na nadgarstku prawie każdego mężczyzny.  Czasomierze Vostok wyróżniają się oryginalnym i zarazem klasycznym designem. Jednak marka dba nie tylko o walory estetyczne, ale też o dokładność i niezawodność swoich produktów. Głównym jej założeniem jest produkcja zegarków, które obliczają czas w każdej temperaturze oraz środowisku i są w stanie wytrzymać znaczne wstrząsy i przeciążenia. Co potwierdza fakt, że kosmonauta Georgi Grechko był w kosmosie z zegarkiem Vostok. Głównymi atutami zegarków Vostok są niezawodność, trwałość i precyzja chodu.
Zegarki Vostok: kolekcja męska i damska; szkło mineralne; pasek – skóra, kauczuk; bransoleta – stal; wodoszczelność 3 ATM - 20 ATM; 2 lata gwarancji.     CENA 140 zł.

 

 

post-105087-0-03273800-1535296689_thumb.jpg

 

 

Na aukcjach za zegarki z przed 40 lat płacą ludzie o wiele więcej.  Czy to są współcześnie wykonane w Rosji zegarki?

 

STYL
Klasyczny
attributeinfo.png
KOLEKCJA
Komandirskie Classic
RODZAJ MECHANIZMU
Mechaniczny
attributeinfo.png
WODOSZCZELNOŚĆ
30 m
attributeinfo.png
MATERIAŁ KOPERTY
STAL+BRĄZ
KSZTAŁT KOPERTY
Okrągły
MATERIAŁ PASKA
Skóra
attributeinfo.png
SZKŁO
Mineralne
attributeinfo.png
GRUBOŚĆ KOPERTY
10 mm
WYSOKOŚĆ KOPERTY
40 mm
SZEROKOŚĆ KOPERTY
40 mm
SZEROKOŚĆ PASKA
18 mm
KOLOR PASKA
Czarny
KOLOR TARCZY
Czarny
INDEKSY / CYFRY
CYFRY ARABSKIE
GWARANCJA
2 Lata
KOLOR KOPERTY
Złoty
ŚREDNICA

40 mm

Edytowane przez KazikRutkowski

KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

w zasadzie odpowiedz zawarta jest w opisie. Stary i poczciwy Wostok rozpad się, krótko po transformacji. Z mojej wiedzy to rozpad się na Vostok, Vostok Europe i coś jeszcze ale całość należy do jednego właściciela. Słyszałem gdzieś ale nigdy nie doczytywałem bo i nowe mnie jakoś nie kręcą.

 

Podobno wiele maszyn i schematów pochodzi z czasów kiedy Wostok święcił największe sukcesy

 

Swoją drogą proszę poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie, chętnie uzupełnię swoją wiedzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi nie dotarłem do końca kto daje mechanizmy z tego co teraz widzę warto kupić jeżeli jakość wykonania jest podobna do tych z przed wielu lat.

Edytowane przez KazikRutkowski

KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak to ktoś kiedyś powiedział ZIM jak ZIM , gdy pytałem o kopertę do niego. Dla mnie jest wyjątkowy ale to tylko i wyłącznie moja ocena i pewnie ten watek nie powinie sie tu znależć bo zegarek jest zidentyfikowany, ale niewiadomym pozostaje dalej dla mnie temat koperty. Głosy są podzielone :-). Na pierwszym zdjęciu są dwa egzemplarze tego zegarka, prawy mój a po  lewej stronie  zdjęcie zim-a  zapożyczone z naszego forum. Jak do tej pory na facebookowym forum wszyscy spotkali się z tym lz lewej strony  czy to w kopercie pozłacanej czy chromowanej. Przewaliłem całą masę katalogów ze strony:

http://ussr-watch.com/watch-catalogues/

i niestety tego mojego nie znalazłem. Szukałem , szukałem aż wczoraj w nocy natrafiłem na aukcję gdzie jest wystawiony na sprzedaż taki sam jak mój. Czyzby też składak?. Jest tam informacja że zegarek pochodzi z 1970 roku

 http://ay.by/lot/chasy-zim-latinka-s-centralnoj-sekundnoj-strelkoj-iz-sssr-1970-h-redkie-5020232786.html

Az w koncy znalazłem jeszcze innego ,,dziwaka,, zdjęcie nr 2. 

Jak to jest z tym modelem? NIech mnie w końcu ktoś oświeci bo wypatrzę oczy w necie :-) 

Na chwilę obecną nie mogę zamieścić zdjęcia mojego mechanizmu gdyż zegarek jest u majstra. 

ukierunkujcie mnie proszę gdzie szukać katalogów ZIM z 1970 roku o ile taki istnieje.

i żeby już nie powielać wątku to szukam koperty do tego zegarka....i koło się zamyka bo nie wiem jakiej :-) :-) 

Pozdrawiam Robert 

post-102561-0-34046500-1535443474_thumb.jpg

post-102561-0-45358200-1535443498.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad, komu chciało się mazać i tworzyć niby Kirowa? I cena jaka. A może to jakaś alternatywna linia dla prominentów :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemalowany - widać w powiększeniu ślady po nacięciach indeksów tylko spolerowane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemalowany - widać w powiększeniu ślady po nacięciach indeksów tylko spolerowane

Brawo Ty!

Nie zwróciłem na to uwagi

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się popieści, to się zmieści. Kiedyś kupowałem takie frankeny, jak cena była korzystna, wychodząc z założenia, że zegarek jest tylko sumą części. Potem zmądrzałem ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na oryginalnego Wostoka Partnera, a one były chromowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego widzieliście? Sądząc po jakości nadruku to raczej radosna twórczość niż składak, lub fabryczny wypust "okolocznościowy"

post-63011-0-94219100-1536179077_thumb.jpg

W sumie tanio poszedł jak na sprawnego 3608.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Takiego Urala nie było. Wygląda to strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam w mojej kolekcji znalazł się pewien zegarek, który otrzymałem w spadku od mojej Matki rodzicielki ???? Chciałbym się dowiedzieć co to jest za okaz bo znalazłem na boku zegarka AU czyli jakaś domieszka złota się w nim znajduje ???? Proszę o jakieś informacje czy jest to oryginał ???? czy fake ???? Dziękuje z góry za Pomoc i Życzę Wszyskim Szczęścia w znalezieniu Skarbów ???? Pozdrawiam Rafal ,a i załączam zdjęcia tego przedmiotu ️????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w mojej kolekcji znalazł się pewien zegarek, który otrzymałem w spadku od mojej Matki rodzicielki ???? Chciałbym się dowiedzieć co to jest za okaz bo znalazłem na boku zegarka AU czyli jakaś domieszka złota się w nim znajduje ???? Proszę o jakieś informacje czy jest to oryginał ???? czy fake ???? Dziękuje z góry za Pomoc i Życzę Wszyskim Szczęścia w znalezieniu Skarbów ???? Pozdrawiam Rafal ,a i załączam zdjęcia tego przedmiotu ️????

Gdybyś jednak załączył zdjęcia byłoby nam zdecydowanie łatwiej udzielić Ci informacji ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca ma wysokie ceny, ale raczej nie splami się sprzedażą składaków. Kupowałem u niego kiedyś jeden zegareczek. Mam więc pytanie - czy był Szturmański w kopercie hermetycznej?

https://www.ebay.com/itm/GAGARIN-SHTURMANSKIE-TYPE-2-KIROVSKIE-SOVIET-PILOT-WATCH-1MCHZ-STOP-SEC-17Jewls/332766287999?hash=item4d7a6a987f:g:twAAAOSw1WxbTbGe


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o odziedziczonego po przodku Saluta. Muszę jeszcze raz pozawracać głowę, bo sam jakoś nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie... Powiedzcie mi proszę, czy pasowałyby może do niego części od Mołni z mechanizmem 3602? Ewentualnie od jakichś innych? Z góry dzięki za pomoc. 

post-102171-0-65396100-1536786182_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.