Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są takie same mechanizmy. Twoja to tzw niska mołnia na 15 kamieniach, a 3602 miała 18 kamieni. A co musisz naprawić? Jeśli balans, to na pewno nie pasuje


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są takie same mechanizmy. Twoja to tzw niska mołnia na 15 kamieniach, a 3602 miała 18 kamieni. A co musisz naprawić? Jeśli balans, to na pewno nie pasuje

Wielkie dzięki za odpowiedź. Niestety właśnie balans. Zegarmistrz wspominał o czymś jeszcze, ale wyleciało mi z głowy... Myślałem, że 3602 może posłużyć jako "dawca", ale jak się okazuje nie. Zapomniałem zupełnie, że miała już 18 kamieni, nie 15. Czyli ewentualnie tylko ta niska, stara, albo inny Salut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salut, mołnia, ural, iskra - tam były niskie werki. Ale to ciężki temat, bo najczęściej uszkodzony bywa właśnie balans. Poza tym Salut ma wąskie pasy na werku i to dodatkowy problem. Radzę szukać samej osi - bardzo rzadko ale czasami ktoś sprzedaje


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! zostałem właścicielem zegarka boctok 17 kamieni. nr 387401. Może mi ktoś powiedzieć jaki to zegarek z którego roku w przybliżeniu? pasek nie orginalny. Oddałem go do renowacji. Odebrałem w środę i chciałbym się coś o nim dowiedzieć?post-106411-0-98346000-1536845497_thumb.jpgpost-106411-0-80129000-1536845526_thumb.jpg

post-106411-0-47991100-1536845506_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek
Edycja z powodu zapytania o wartość- regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salut, mołnia, ural, iskra - tam były niskie werki. Ale to ciężki temat, bo najczęściej uszkodzony bywa właśnie balans. Poza tym Salut ma wąskie pasy na werku i to dodatkowy problem. Radzę szukać samej osi - bardzo rzadko ale czasami ktoś sprzedaje

OK, dziękuje bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtek1106 - wostok z przełomu lat 80/90 na pożądnym (gnjotsja nie łamjotsja) werku cal.2409 identycznym jak w amfibiach


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdke... w jakiej kopercie powinna ta slawa siedziec? zwyklej pobiedowej czy jakiejs wymyslniejszej?

 

post-52629-0-61474700-1536925003_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdke... w jakiej kopercie powinna ta slawa siedziec? zwyklej pobiedowej czy jakiejs wymyslniejszej?

To tzw Slava Besancon. Miały koperty zachodnie więc raczej nie uda ci się dobrać oryginalnej. Mój egzemplarz wygląda tak:

post-49869-0-75922100-1536925855_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/slava?lightbox=dataItem-iwgwnec51

A w takiej?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ta Dashiella jest właściwa oczywiście tylko skąd taką wziąć? :(

Edit. Te Slavy "Besancon" to co zegarek to inna koperta. Było ich więcej. Inna Dashiella: https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/slava?lightbox=dataItem-jg25l2bb

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/slava?lightbox=dataItem-iwgwnec51

A w takiej?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

o widzisz to by bylo to... mam kupe kopert roznorakich (siedze w uk i zlom tu zegarkowy skupuje) moze cos sie uda. Choc stawialem na stal/chrom... a tu sie pozlacana okazuje.

 

W kazdym razie WIELKIE DZIEKI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o informację, w jakiej kopercie znajdował się ten Swet z mechanizmem 2609.1

umieściłem go w kopercie Rakiety 34,2mm i tarcza jest widocznie za mała do tej koperty

Jeżeli ktoś wie skąd pochodzą wskazówki, to też prosiłbym o informację :)

 


prosiłbym też o informację na temat koperty tego mechanizmu

post-102021-0-71112900-1537214243_thumb.jpg

post-102021-0-78516000-1537214958_thumb.jpg

post-102021-0-21067100-1537214959_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o informację, w jakiej kopercie znajdował się ten Swet z mechanizmem 2609.1

umieściłem go w kopercie Rakiety 34,2mm i tarcza jest widocznie za mała do tej koperty

Jeżeli ktoś wie skąd pochodzą wskazówki, to też prosiłbym o informację :)

 

prosiłbym też o informację na temat koperty tego mechanizmu

Svet miał podobną kopertę, tylko o 2 mm (?) mniejszej średnicy, takie same uszy, ten sam kształt. Nawiasem mówiąc wskazówki też się nie zgadzają.

Rakieta najbardziej standardowa ze standardowych, w kwadratowej kopercie, podobnej do tej stosowanych w automatach i antymagnetycznych. Takie rzeczy spokojnie byś sobie wyguglował


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

CZeść. Koledzy proszę o opinię. Jest to coś ciekawego?

 

 

Wygląda jak gajowy, tylko w pozłacanej kopercie, z białą tarczą i dziwnymi wskazówkami

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki od Kirowskiego?

U Dashiella Gagarin ma takie, ale w chromie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Ale jest zaskoczenie. Dziękuję.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem: Zdecydowanie <<Jest to coś ciekawego>> :)

 

to namacalny dowód, że ten i następne czistopolskie werki cal.24xx  urodziły się w Petrodworcu 

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.