Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy były Wostoki, jak na foto poniżej, ale nie Komandirskie, tylko Sierżanskie?

Czy to rzadkie okazy?

post-35535-0-06278400-1539350527.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są stosunkowo drogie, ale atrakcyjne. Jak dobra cena to warto brać.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Były, rzadkie, chętnie kupię :)

 

ha raz Cie ubiegłem na OLX był za 30 zł, wczoraj kupiłem, dziś zaniosłem na serwis bo zrobił w 15 godzin jakieś 2 do przodu :(

 

Zdjęcie z oferty 

post-92791-0-69332200-1539358324.jpg

Edytowane przez Lukas_op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie. Taki cudzaczek się zawieruszył w paczce. Ktoś pomoże w jego identyfikacji?

 

13205407_RIMG2595.JPG

13205405_RIMG2596.JPG

13205406_RIMG2597.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha raz Cie ubiegłem na OLX był za 30 zł, wczoraj kupiłem, dziś zaniosłem na serwis bo zrobił w 15 godzin jakieś 2 do przodu :(

 

Zdjęcie z oferty 

Ale ten ze zdjęcia to Komandirskie a nie Sierżanckie, choć jeśli tego ze zdjęcia kupiłeś za tyle co piszesz to rewelacyjny zakup. Takie mam dwa :)

 

PAnowie. Taki cudzaczek się zawieruszył w paczce. Ktoś pomoże w jego identyfikacji?

 

 

 

A to radzieckie zamiennik z epoki coś jak nasze warszawskie. Nie jest to oryginalna tarcza. Zresztą składak bo koperta z Majaka a wskazówki z niewiadomo czego

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Ale ten ze zdjęcia to Komandirskie a nie Sierżanckie, choć jeśli tego ze zdjęcia kupiłeś za tyle co piszesz to rewelacyjny zakup. Takie mam dwa :)

 

A to radzieckie zamiennik z epoki coś jak nasze warszawskie. Nie jest to oryginalna tarcza. Zresztą składak bo koperta z Majaka a wskazówki z niewiadomo czego

 

a przepraszam, faktycznie pisaliście o Sierżancie, tego niestety widziałem tylko na zdjęciach. A tego Komandira nie miałem a cena była bardzo niska to nie było nad czym się zastanawiać. Jak już go mój majster ogarnie, pokażę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kchrapek. Widać, że otwór na sekundę potężny. Kolory jakieś liche i wykonanie słabe. Tylko serduszko wytrwale puka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAnowie. Taki cudzaczek się zawieruszył w paczce. Ktoś pomoże w jego identyfikacji?

 

 

 

 

Tarcza z olimpiady w Moskwie w 80 roku, ale to zamiennik, jak powiedzieli przedmówcy. Mechanizm oryginalny Kama, wskazówki wyglądają jak od Wostoka albo Mira, sekundowa raczej od Kamy. Koronka też nieoryginalna, koperty nie rozpoznaję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem tego zegarka w idealnym stanie ale wg mnie wygląda to bardziej na kolor złoty który ściemniał i spatynował. Lub po prostu brązowy (choć sens użycia brązu znikomy)

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOxx7KvQKijRd21wsn0-0CqHDHM7cc3enDZjh34/AF1QipNIohHIiwnBm83Mei3Wn_vKUSoPuFDvwgvxJzbT

http://www.ussr-watches.ru/mix.shtml

aaaa może mi powiecie..... Poljot de luxe i Poljot 29 kamieni, czyli de luxe w automacie. Czy one były w tej samej budzie, czy różniły się kopertą? Bo na zdrowy rozum - tak, wahnik musiał się gdzieś pomieścić, ale oświećcie mnie, bo nie mogę znaleźć w internetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pytałeś już dziś o to?

Nawet udzieliłem Ci odpowiedzi ;)

ło patrz, ręka szybsza niż oko :) Faktycznie, dziękuję.

I teraz sam siebie pytam, gdzie ja znajdę kopertę z lunetą, która pomieści 31,7 mm tarczy i 28 mm wahnika....

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, są całkiem inne, ale średnice baardzo zbliżone, choć na oko te od automatów wyglądają na sporo mniejsze. Takie złudzenie optyczne.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadczy o tym wybity na werku numer (1-56) ;)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to jest za Rakieta? Znalazłem w necie zdjęcia ale nigdy takiego noe widziałem. Mozemtos coś więcej napisze?

post-104334-0-09293500-1540126325_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zostało już napisane. Fajnym rozwiązaniem jest kalendarz wskazujący w niecodzienny sposób dni tygodnia. Model raczej niezbyt popularny.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma jakaś swoją nazwę? Rakieta ...?

Nie ma, ale możemy przyjąć że "żółty ser" ze względu na dziury  :)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale możemy przyjąć że "żółty ser" ze względu na dziury  :)

 

Dobre. :)  Może być żółty ser.

- - -

Ale on ma jakaś swoją nazwę? Rakieta ...?

 

Ale jak Rakieta nie ma nazwy, to  określa się ją jako Rakieta 19 kamieni, 2628h.

To zawęża ten model do Rakiet o tej ilości kamieni i o tym mechanizmie, i jak dodasz, że

ma taką charakterystyczną datę, to ktoś powinien skojarzyć o jaki zegarek chodzi.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.