Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Mając na uwadze, że nie jest to automat, to mój zegarmistrz wziąłby za naprawę jakieś 30-40 zł.

Dokładnie tyle powinna kosztować naprawa tego zegarka. Ceną naprawy wiszących zegarów się nie sugeruj one kierują się swoimi prawami. Napisz skąd jesteś to na pewno znajdzie się ktoś kto poleci Ci zegarmistrza z Twojej okolicy, który skóry z Ciebie nie zedrze.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Łodzi na Dąbrowie. Z tym wiszącym jeździłem na drugi koniec miasta a w dobie obecnych totalnych remontów w mieście to udręka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Łodzi na Dąbrowie. Z tym wiszącym jeździłem na drugi koniec miasta a w dobie obecnych totalnych remontów w mieście to udręka.

Gdzie dokładnie jeździłeś? Ja mieszkam na Retkini i naprawiam na Teofilowie.  Za wiszące płacę do 200 zł max.  Za przegląd typu gajowego +- 40. Ogólnie jestem zadowolony z usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie jeździłeś? Ja mieszkam na Retkini i naprawiam na Teofilowie.  Za wiszące płacę do 200 zł max.  Za przegląd typu gajowego +- 40. Ogólnie jestem zadowolony z usług.

Na ulicę Nastrojową 50. Jak możesz to daj namiary, choć daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poliot z białym paskiem raczej na pewno nie jest oryginałem ale mechanizm dość dobrze w nim chodzi minusem jest że coś jest z osią sekundnika był kiedyś u zegarmistrza na małym przeglądzie ale tego sekundnika się nie podjął .

Ogólnie w jakim kierunku mogę iść żeby założyć mu lepszą tarczę i jakie to lata ja widzę w nim 60 a tarcza warwzawska pewnie .

 

13zn7eg.jpg

 

2czeqfr.jpg

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś, z tym że tarcza warszawska z okienkiem daty to coś ciekawego.

 

W oryginale masz tego

post-88672-0-31273000-1542430463_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sam sobie odpowiedziałeś, z tym że tarcza warszawska z okienkiem daty to coś ciekawego.

 

W oryginale masz tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poliot z białym paskiem raczej na pewno nie jest oryginałem ale mechanizm dość dobrze w nim chodzi minusem jest że coś jest z osią sekundnika był kiedyś u zegarmistrza na małym przeglądzie ale tego sekundnika się nie podjął .

Ogólnie w jakim kierunku mogę iść żeby założyć mu lepszą tarczę i jakie to lata ja widzę w nim 60 a tarcza warwzawska pewnie .

 

 

 

 

zostaw takiego jak masz bo to mega rzadkość,pierwszy raz widzę taką warszawską tarczę a widziałem ich sporo.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego - zegarek nosił mój pradziadek ale po jego śmierci w 1980 roku zegarek na pamiątkę wziął jego syn czyli mój dziadek (obecnie 95lat) Jakieś 7-8 lat temu wyżebrałem wszystkie zegarki od mojego dziadka (Omicrona, Doxę, stalowego Poljota i tego z warszawską tarczą) i tak teraz są u mnie 

 

Wybaczcie brudne paluchy ale kleju do rynien nie rusza nawet papier ścierny 

post-68206-0-60187000-1542953733_thumb.jpg

post-68206-0-79056300-1542953745_thumb.jpg

post-68206-0-56796600-1542953754_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś rozpoznaje ten zegarek i co można o nim powiedzieć? Wiem, że administracja Kuczmy dostawała od niego zegarki tylko z innym podpisem "Dla administracji prezydenta Ukrainy"

post-101274-0-70558400-1543089896_thumb.jpg

post-101274-0-53852700-1543089904_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Administracja Kuczmy dostawała różne modele zegarków okolicznościowych, ot chociażby z okazji szkoleń. Gdzieś jeszcze z jeden mi został. Wszystkie, które widziałem miały proste werki poljota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym co rozszyfrowałeś :) już więcej się nie dowiesz - absolutna większość radzieckich bransolet nie była dedykowana konkretnym markom zegarków. Ja spotkałem się tylko z modelem. który pokazujesz na fotce i z bransoletami z logo wostoka - "B" z orbitą


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta z prawej to nie od Łucza? Wiem, że to nie logo Łucza, ale najczęściej z tymi zegarkami widziałem takie bransolety.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta z prawej to nie od Łucza? Wiem, że to nie logo Łucza, ale najczęściej z tymi zegarkami widziałem takie bransolety.

 

Może była produkowana w tamtym czasie w Socjalistycznej Republice Białorusi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałbym dowiedzieć się coś na temat zegarka którego mam od niedawna,wieczorem dołączę więcej zdjęć.Zegarek sprawny. próba au10 zdjęcie mechanizmu i dekielka zrobię wieczorem

post-107410-0-48307100-1543491181_thumb.jpg

post-107410-0-36440500-1543516136_thumb.jpg

post-107410-0-80788200-1543516162_thumb.png

Edytowane przez księciunio1
ort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wostoczek w kanciastej(kwadratowej) kopercie z werkiem cal.2209

końcówka lat 70-tych


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam posiadam 3 zegarki i nie jestem w stanie znaleść na ich temat informacji z góry dziękuje za pomoc

Alfa

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/alfa

Raketa

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/raketa

Zaria

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/zaria

Szukajcie, a znajdziecie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rakietą może być problem ze znalezieniem podobnej bo kopertę ma Wostoka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc :) pytanie odnośnie zarii nigdzie nie moge znaleść właśnie tego modelu a co do rakety to co znaczy ze woostoka... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Rakietą może być problem ze znalezieniem podobnej bo kopertę ma Wostoka :)

Nawet nie patrzyłem, po to przecież są takie źródło, żeby najpierw poszperać, a potem pytać. Nie wszystko podane na tacy

A tak Kolega już wie gdzie może szukać

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc :) pytanie odnośnie zarii nigdzie nie moge znaleść właśnie tego modelu a co do rakety to co znaczy ze woostoka... :/

To znaczy że rakieta była w innej (pewnie złoconej i przetopionej) kopercie I ktoś zastąpił brak kopertą z wostoka, bo akurat miał wolną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.