Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Druga połowa lat osiemdziesiątych o ile się nie mylę. W katalogu 1989 jest taki na 100%.

 

 

 

dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

Czy mogłabym prosić o garść informacji nt. zegarka ze zdjęcia (z którego roku, czy był popularny czy nie, itp.)?

Nosił go mój Tata. Właśnie go odnalazłam i zamierzam dać dać do renowacji.

A może moglibyście polecić fachowca z Warszawy, który przywróci go do życia za kwotę, która nie zwali mnie z nóg (ile w ogóle to może kosztować?)?

 

post-107777-0-20583300-1545428629_thumb.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jest to bardzo ładny model Rakiety produkowany od drugiej połowy lat 60. do początku lat 70. Poniżej zdjęcie z albumu z ok. 1967 roku. Mechanizm Rakiety 2609A -->> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Raketa_2609A

 

Co do renowacji to spróbowałbym przemyć delikatnie tarczę, ale zostawiłbym w stanie oryginalnym. Warto za to zrobić porządny przegląd mechanizmu. Mogę polecić mojego ulubionego zegarmistrza w przejściu podziemnym przy Dw. Centralnym. Pan Tadeusz przywrócił moją Rakietę (identyczna, tyle że z czarną tarczą).

post-35535-0-97609800-1545434072_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechan

Oraz dwa łucze jeden okolicznościowy związany z jakąś fabryka?

 

g.Baranowiczi pisane cyrylicą to Baranowicze - na Białorusi, blisko, przed  wojną miasto powiatowe w polskim województwie nowogródzkim. GAP-4 :) mnie zaintrygował - po wpisaniu do wyszukiwarki powstaje przypuszczenie, że to Gruzowyj Awtomobilnyj Park czyli baza samochodów ciężarowych/przedsiębiorstwo przewozowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jest to bardzo ładny model Rakiety produkowany od drugiej połowy lat 60. do początku lat 70. Poniżej zdjęcie z albumu z ok. 1967 roku. Mechanizm Rakiety 2609A -->> http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Raketa_2609A

 

Co do renowacji to spróbowałbym przemyć delikatnie tarczę, ale zostawiłbym w stanie oryginalnym. Warto za to zrobić porządny przegląd mechanizmu. Mogę polecić mojego ulubionego zegarmistrza w przejściu podziemnym przy Dw. Centralnym. Pan Tadeusz przywrócił moją Rakietę (identyczna, tyle że z czarną tarczą).

Bardzo dziękuję za informacje :-) W którym przejściu (od której strony, punkt charakterystyczny) znajdę polecanego przez Pana zegarmistrza? Pracuję niedaleko i z łatwością mogłabym do niego podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) co jesteście w stanie powiedzieć na temat tego zegarka (jestem kompletnym laikiem).

:)

post-107797-0-03515500-1545556423_thumb.jpg

Edytowane przez Majlen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) co jesteście w stanie powiedzieć na temat tego zegarka (jestem kompletnym laikiem).:)

Koperta złota 14k. Tarcza zmieniona na warszawską. Szkoda, bo to piękny, rzadko już spotykany zegarek.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ w temacie majaków wiem że nic nie wiem szybkie pytanie,rzadki czy pospolity?

gallery_37529_2940_21835.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny jest rzadszy od jasnego, ale białymi krukami nie są, chyba że w doskonałym stanie, ja np. nie przypominam sobie żebym widział nosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć, co to dokładniej jest. Mechanizm się spóźnia, opłaca się cokolwiek z tym robić?

post-80526-0-46340600-1545786697_thumb.jpg

Edytowane przez Bajabongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie mogę znaleźć, co to dokładniej jest. Mechanizm się spóźnia, opłaca się cokolwiek z tym robić?

A to Zim z lat 80-tych, braciszek pobiedy. Spóźnia się, bo pewnie dawno nowej oliwki nie widział i majstra potrzebuje. Z ekonomicznego punktu widzenia operacja ta nie jest za bardzo opłacalna ale jeśli chcesz przywrócić maszynerię do funkcjonowania, innego wyjścia nie ma. My tu mało ekonomią się przejmujemy ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, więc napewno go obudzę. W opłacalności nie chodziło mi o wartość zegarka, tylko o to czy mechanizm nie będzie się nadal spóźniał nawet po serwisie.

Edytowane przez Bajabongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę o pomoc w identyfikacji zegarka zamieszczonego na zdjęciach.

post-107873-0-33955100-1546355324_thumb.jpg

post-107873-0-17259300-1546355389_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popularny poljot na 17 kamieniach, brudny. Lata 80 chyba.

Tak, lata 80. Poljot 2614, bardzo często spotykany


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nazywamy takiego Wostoka z ringiem? I który werk tam jest w środku? 

post-102478-0-53278300-1546514019_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
co sądzicie o tym Kirowskim, może spotkaliście się z takim zegarkiem? Pierwsza myśl to oczywiście franken. Koperta nie ma jednak charakterystycznych zębów. Nie da się ich łatwo wyłamać, ani uciąć, tak aby nie został ślad. A tutaj... Tutaj mamy cały otok z nacięć. Poza tym tarcza rzeczywiście pasuje średnicą, nie ma szczelin bo jest za mała, nie jest też docięta. Stan zegarka jest całkiem fajny, wskazówki są oryginalne. 

Co o tym myślicie? Mogło coś takiego powstać drogą eksperymentu?

post-97171-0-79922000-1546514505_thumb.jpg

post-97171-0-46829200-1546514511_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.