Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, co to za wynalazek dc18832610ce262c6f5f8bed6ac50a0a.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to jest, ale jeśli to ma прыгающий час, to też chcę taki wynalazek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co to jest, ale jeśli to ma прыгающий час, to też chcę taki wynalazek.

Na Aukro do wzięcia

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było brać i nie pytać. :) :) :) :) Rzadka sztuka, wojskowa Mołnia.

Może dziś u mnie będzie :)

Ale moja wiedza mikra o mołniach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wniosek że wojskowa?

Logotyp na werku jest na 100% oznaczeniem linii wojskowej. Gdzieś w opracowaniu Narfasa, albo w komentarzach pod nim był opisany, jako jeden z przejściowych znaków fabryki - to oznaczenie, tak jak sugeruje gwiazda, zegarków dla Czerwonej Armii.

Znalazłem to w odmętach rosyjskiego internetu. W materiałach źródłowych na podstronie jakiegoś muzeum w Czelabińsku, na prawdę nie chce mi się szukać. :P

Może dziś u mnie będzie :)

Ale moja wiedza mikra o mołniach .

Jest super dużo informacji w opracowaniu Narfasa, na pewno też dużo Ci podpowiedzą Roman i Krzysiek. O logotypie wiem dlatego, że sam miałem taki mechanizm i przekopywałem wszystkie fora, żeby ustalić ocb.

 

Nie będzie łatwe znalezienie osi balansu, ale to bardzo fajny zakup.

post-97171-0-81819100-1547814896_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest realne dorobienie nowej ?

Musisz w zasadzie znaleźć drugi mechanizm-dawcę, chyba, że na wschodzie produkują już zamienniki. Nawet jeśli będziesz musiał zainwestować w samą oś +/- 50zł to nadal się będzie opłacało.  


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to po prostu starsze oznaczenie Czelabińska ale chyba nie ma nic wspólnego z wojskowością. Ot po prostu starsze i rzadsze logo, choć samo z siebie rzadkie i poszukiwane choćby przeze mnie bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to po prostu starsze oznaczenie Czelabińska ale chyba nie ma nic wspólnego z wojskowością. Ot po prostu starsze i rzadsze logo, choć samo z siebie rzadkie i poszukiwane choćby przeze mnie bezskutecznie.

Ok. Nie siedzę w Mołniach, więc nie będę tego sprawdzał - po prostu piszę, że przeczytałem takie informacje na stronie muzeum w Czelabińsku, które miało dość fajne opracowanie pełne przypisów. Tam znalazłem książeczkę z relacją dziennikarza o produkcji w fabryce Kirowa w 1931. Logo dotyczyło konkretnego militarnego profilu produkcji fabryki (nie wiem jaka to była proporcja), stąd np. zdarzały się oryginalne pasówki i dodatkowe opisy na wewnętrznej stronie dekla. O tym akurat było też na którymś forum, poza naszym.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wczesne logo Czelabińska. Dosyć rzadko spotykane i dlatego poszukiwane są Mołnie z tym właśnie logo.

Czy ma to coś wspólnego z wojskowością? Trudno to ocenić ale to logo było używane do 1955 roku więc w okresie powojennym.

 

 

Zegarek za te pieniądze warto było kupić i warto go wyremontować. Popytaj na forum - ktoś miał osie balansu do Mołni po 10 zł o ile dobrze pamiętam. Bigiel też jest nieoryginalny ale to już drobiazg.

 

Edycja

Łukasz - jedna powinieneś poznać :)

 

 

post-47356-0-94541400-1547826460_thumb.jpg

 

post-47356-0-78742200-1547826479_thumb.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wczesne logo Czelabińska. Dosyć rzadko spotykane i dlatego poszukiwane są Mołnie z tym właśnie logo.

Czy ma to coś wspólnego z wojskowością? Trudno to ocenić ale to logo było używane do 1955 roku więc w okresie powojennym.

Zegarek za te pieniądze warto było kupić i warto go wyremontować. Popytaj na forum - ktoś miał osie balansu do Mołni po 10 zł o ile dobrze pamiętam. Bigiel też jest nieoryginalny ale to już drobiazg.

 

Edycja

Łukasz - jedna powinieneś poznać :)

 

Tak, bardzo się cieszę, że trafiła do konesera. Wcześniej miałem sprezentować ją przyjacielowi, ale widać było, że nadal oczekuje ode mnie obiecanych Ljuksa i Sputnika. Więc jak to dziś powiedziałem innemu naszemu znajomemu - to zegarki wybierają właścicieli.

Znajdę tę informację o logotypie. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś kupiłem dla koronki bo złotej potrzebowałem .

W domu jej się lepiej przyglądać zacząłem i ździwiony byłem że ma podwójną datę i 21 kamieni na tarczy napisane .

Mam 26 kamieniowe i inny odgłos pracy wydają.

No chyba że ta jest poprostu rozklekotana :)

post-59224-0-59935100-1547849870_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś kupiłem dla koronki bo złotej potrzebowałem .

W domu jej się lepiej przyglądać zacząłem i ździwiony byłem że ma podwójną datę i 21 kamieni na tarczy napisane .

Mam 26 kamieniowe i inny odgłos pracy wydają.

No chyba że ta jest poprostu rozklekotana :)

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Slava_2428

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to nazywamy po imieniu czyli składakiem  :D

Krzysztof, ale tak kontynuując temat, bo chciałbym zweryfikować swoją wiedzę: Wostok "z ringiem" pojawił się jako wczesny "komandir" na werku 2234. Wszystkie, jakie widziałem, były z ciemną tarczą i ringiem (czerń lub granat), z gwiazdą i napisem "zakaz MO". Natomiast zaciekawiło mnie, że spotkałem na aukcjach wersje nie "komandirski", ale po prostu "wostok", z jasną tarczą i ciemnym ringiem, ciągle na 2234. Widziałem to na Ukrainie i w Polsce. Czy mógł być jakiś wypust "cywilny", czy raczej ciemna tarcza komandira zaczęła się sypać a ta jasna wostoka po prostu pasuje rozmiarem? Mi się podoba takie zestawienie, wygląda prawie jak Poljot 55g :) Zdjęcie poglądowe z Alle.

post-102478-0-69725000-1548319535.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, ale tak kontynuując temat, bo chciałbym zweryfikować swoją wiedzę: Wostok "z ringiem" pojawił się jako wczesny "komandir" na werku 2234. Wszystkie, jakie widziałem, były z ciemną tarczą i ringiem (czerń lub granat), z gwiazdą i napisem "zakaz MO". Natomiast zaciekawiło mnie, że spotkałem na aukcjach wersje nie "komandirski", ale po prostu "wostok", z jasną tarczą i ciemnym ringiem, ciągle na 2234. Widziałem to na Ukrainie i w Polsce. Czy mógł być jakiś wypust "cywilny", czy raczej ciemna tarcza komandira zaczęła się sypać a ta jasna wostoka po prostu pasuje rozmiarem? Mi się podoba takie zestawienie, wygląda prawie jak Poljot 55g :) Zdjęcie poglądowe z Alle.

attachicon.gifwostok x1.jpg

Niebieski ring jest przy takiej tarczy:

post-49869-0-14810000-1548321695_thumb.jpg

Przy jasnej tarczy powinien być ring czarny. Nie wiem czy efekt niebieskiego jest poprzez wyblaknięcie, ale zauważ że ringi troszkę się różnią, niebieski posiada trójkącik w miejscu gdzie w czarnym jest indeks "60". Tu katalog z fotką tego z czarnym ringiem:

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPRG-wAOkd57dFzmmAGIDw81matekph3cb0DG8J/AF1QipPM7EEj1yz2gcsV_aND_u9jXEfNeBx2l_zkMBDj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskazówki w biegaczu to czyjąś twórczość czy słabo odnowione ?

I ten drugi brzydal ze zdjęć to co to może być ?

post-59224-0-95898100-1548356314_thumb.jpg

post-59224-0-21041100-1548356340_thumb.jpg

post-59224-0-97615800-1548356350_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.