Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam że to jakaś zachodnia tańsza marka kupiła werki od Poljota i resztę sama poskładała ze swoich tarcz i kopert. Ciekawe tylko ze zrobili to na dość rzadkim werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek twojego zegarka i stwierdzam, że to jednak był jakiś swoisty brand na poljotowym mechaniźmie. Tutaj macie drugi identyczny:

 

- https://www.ebay.ie/itm/MENS-VINTAGE-CONTIMA-MANUAL-WIND-21-JEWELS-MANUAL-WIND-WATCH-FOR-SPARES-REPAIRS-/123448085105

 

Swoją drogą to ile jeszcze przy Ruskach jest tajemnic.

Super. Dzięki za pomoc w poszukiwaniach odpowiedzi. Już przynajmniej wiemy napewno, że nie jest to jakaś "samoróbka". Może z czasem się dowiemy "kto, kiedy i dlaczego" wyprodukował ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że to jakaś zachodnia tańsza marka kupiła werki od Poljota i resztę sama poskładała ze swoich tarcz i kopert. Ciekawe tylko ze zrobili to na dość rzadkim werku.

Myślę, że "zachodnia tańsza marka" mimo wszystko wolałby kupić coś taniego, ale zachodniego. Jeżeli ten model nie jest w jakiś sposób związany z zawodami sportowymi, to może być próbą wejścia na zachoni rynek z zegarkiem w nowej stylistycznie kopercie z bardziej zaawansowanym technologicznie mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że "zachodnia tańsza marka" mimo wszystko wolałby kupić coś taniego, ale zachodniego. Jeżeli ten model nie jest w jakiś sposób związany z zawodami sportowymi, to może być próbą wejścia na zachoni rynek z zegarkiem w nowej stylistycznie kopercie z bardziej zaawansowanym technologicznie mechanizmem.

Wiesz jakie groszę za dewizy musiały dla zachodniej firmy kosztować te mechanizmy? I o ile one są lepsze od 10X droższych szwajcarskich z tamtych czasów? To na 100% nie jest radziecka produkcja jeśli mówimy o całym zegarku. Radzieckie eksportowe w nietypowych kopertach zachodnich jak najbardziej były ale pod własnymi markami. Poszukaj o zegarkach tzw. Besancon.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jakie groszę za dewizy musiały dla zachodniej firmy kosztować te mechanizmy? I o ile one są lepsze od 10X droższych szwajcarskich z tamtych czasów? To na 100% nie jest radziecka produkcja jeśli mówimy o całym zegarku. Radzieckie eksportowe w nietypowych kopertach zachodnich jak najbardziej były ale pod własnymi markami. Poszukaj o zegarkach tzw. Besancon.

Nie upieram się. :-)

Napewno macie większą wiedzę niż ja, na temat radzieckich zegarków. Jednak w tym momencie, z braku potwierdzonych informacji na jego temat są to wszystko luźne rozważania.

Biorąc pod uwagę braki, bądź niedostępność dokumentacji i nieprzewidywalność "towarzyszy radzieckich" nie powinniśmy wykluczać żadnej sensownej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się. :-)

Napewno macie większą wiedzę niż ja, na temat radzieckich zegarków. Jednak w tym momencie, z braku potwierdzonych informacji na jego temat są to wszystko luźne rozważania.

Biorąc pod uwagę braki, bądź niedostępność dokumentacji i nieprzewidywalność "towarzyszy radzieckich" nie powinniśmy wykluczać żadnej sensownej opcji.

Towarzysze radzieccy byli bardzo przewidywalni. Wszystko było produkowane w takim wzorze, formie i ilości jak prikaz odgórny nakazał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze radzieccy byli bardzo przewidywalni. Wszystko było produkowane w takim wzorze, formie i ilości jak prikaz odgórny nakazał :D

- jak prikaz odgórny nakazał -

I to jest ta nieprzewidywalność "towarzyszy radzieckich".

Podejmowanie decyzji na szczeblu politycznym często nie uzasadnionych ekonomicznie, a podyktowanych tylko "czyimś pomysłem" na walkę z kapitalistycznym zachodem, bądź na hegemonię w radzieckiej strefie wpływów. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jak prikaz odgórny nakazał -

I to jest ta nieprzewidywalność "towarzyszy radzieckich".

Podejmowanie decyzji na szczeblu politycznym często nie uzasadnionych ekonomicznie, a podyktowanych tylko "czyimś pomysłem" na walkę z kapitalistycznym zachodem, bądź na hegemonię w radzieckiej strefie wpływów. :-)

A z tym się zgodzę :)

A propo eksportowych tu masz przykład dokumentu który ustala ceny na zegarki.

post-49869-0-02876100-1554150261_thumb.jpg post-49869-0-82620100-1554150267_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym się zgodzę :)

A propo eksportowych tu masz przykład dokumentu który ustala ceny na zegarki.

a826197f0a19e6c4.jpg c421af58b16c9bb4.jpg

Dziękuję za materiał poglądowy. Niedoszacowanie ceny złota przez "towarzyszy" w pewnych latach doprowadziło do masowego niszczenia nowych zegarków - odzyskiwanie złota. Zegarek był tańszy niż kruszec użyty do pozłocenia koperty. Podobnych przykładów z tego okresu można znaleźć więcej. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zgłębiam temat radzieckich zegarków i wiedzę mam raczej skromną , chciałbym się dowiedzieć czegoś o takiej slawie z jakich lat to model czy czymś się wyróżnia ? co to za mechanizm. zastanawiam się jeszcze nad jakimś radzieckim automatem slava

post-108993-0-90021700-1554318505_thumb.jpg

post-108993-0-57700900-1554318518_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość popularny model sławy (2-ga Moskiewska Fabryka Zegarków) z przełomu lat 70/80. Wzornictwo kopert i tarcz było bardzo szerokie i bogate. Przeważająca większość męskich zegarków sławy miała charakterystyczny jak tu, dwubębnowy werk cal.2414 (i jego warianty). Spotykałem się z wieloma krytycznymi opiniami nt tych werków a szczególnie automatów... sam posiadam dwie sławki na automacie i nie mogę narzekać! :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego? Jakiś Wostok okolicznościowy? Nawet nie bardzo wiem, jaki symbol jest na tarczy, mi skojarzył się z dawnym godłem DDR. Znalezione na OLX.

post-102478-0-25005600-1554449073_thumb.jpg

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem taki oto model Poljota bo nie miałem wcześniej żadnego , niestety nie wiem nic o tym zegarku co to za model i z jakich lat .

post-108993-0-54917400-1554808131_thumb.jpg

post-108993-0-51838700-1554808146_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

NIe umiem rozczytać nazwy producenta. Możecie pomóc ? z jakiego okresu jest to zegarek  ?

post-102018-0-92750400-1554878936_thumb.jpg

post-102018-0-30569100-1554878946_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zim prawdopodobnie z lat 60-70. Zdjęcie mechanizmu trochę by pomogło określić dokładniejszy wiek.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Feliks

dekiel się podważa czy odkręca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podważa

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktoś, coś? Bo nie wiem czy się opłaca to brać  :)

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 1.jpg
 
 
EDIT: dobra, już wiem, jest to Molnija Arctic, ale nadal nie wiem czy to co warte  :P
Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pasówka - uszy dolutowane do tej dużej mołni 50mm bez koronki z uszami to ma chyba coś pod 70mm tego się nosić nie da.

Mechanizm oryginalny mołnia, koperta oryginalna tylko obcięty kominek i doklejone uszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, o to mi chodziło  :)


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za cyfry ( i jaki język w opisie ; arabski ?) . Przepraszam za słabą jakość zdjęcia  :(

 

 

 

post-44579-0-74438100-1555597759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.