Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

Panowie mam do kupienia takie zegareczki slava, nie znam tych modeli pod kontem oryginalności czy takie z fabryki wychodziły czy kombinowane.

Mam do kupienia za 110zl/szt pytanie czy warto waszym zdaniem? 

post-67339-0-94518200-1555675066_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Nie warto, lata 90, ani to ładne, ani dobrej jakości a kolekcjonerska wartość tez niska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 50 lat będą kolekcjonerskie XD

Troche długo czekać, chyba nie będę miał tyle czasu heh

Edytowane przez Adrianos27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o to już pytałem ale nikt chyba nie znał odpowiedzi. Co oznacza ta punca na kopercie takiej Sławy?

post-31273-0-38556900-1555794644_thumb.jpg

post-31273-0-96706800-1555794657.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kiedyś nie było takich Sław.

To jest nie wiadomo co.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sława, jest oryginalna, na mechanizmie damki, wieczorem wrzucę zdjęcia środka. Jest dla mnie taką zagadką. Dostałem go od pewnego Francuza, w czasie wizyty 20 lat temu. Pamiątka rodzinna. Niestety nie wiem czy to model eksportowy na tamten rynek, czy też zakupiony przez niego gdzieś.

 

Bransoleta współczesna, dobrana moim sumptem.

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sława, jest oryginalna, na mechanizmie damki, wieczorem wrzucę zdjęcia środka. Jest dla mnie taką zagadką. Dostałem go od pewnego Francuza, w czasie wizyty 20 lat temu. Pamiątka rodzinna. Niestety nie wiem czy to model eksportowy na tamten rynek, czy też zakupiony przez niego gdzieś.

 

Bransoleta współczesna, dobrana moim sumptem.

Widziałem w sieci też mołnie z takim samym napisem. Może być że to szło gdzieś na eksport.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś prowadziliśmy dywagacje na temat tej Slavy i z tego, co pamiętam, wyszło, że to wersja eksportowa na Francję. Swoją drogą jest to prześliczny zegarek ^_^


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś prowadziliśmy dywagacje na temat tej Slavy i z tego, co pamiętam, wyszło, że to wersja eksportowa na Francję. Swoją drogą jest to prześliczny zegarek ^_^

Jak wyśledzić tę dyskusję? Tzn. jakie hasło do wyszukiwarki? No i co z tą puncą..

 

Zgadzam się, że jest naprawdę ładny, zwłaszcza "szampańska" tarcza. :)

 

Edit: I zdjęcie środka.

post-31273-0-42336900-1555938928_thumb.jpg

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość popularny model sławy (2-ga Moskiewska Fabryka Zegarków) z przełomu lat 70/80. Wzornictwo kopert i tarcz było bardzo szerokie i bogate. Przeważająca większość męskich zegarków sławy miała charakterystyczny jak tu, dwubębnowy werk cal.2414 (i jego warianty). Spotykałem się z wieloma krytycznymi opiniami nt tych werków a szczególnie automatów... sam posiadam dwie sławki na automacie i nie mogę narzekać! :)

Czy mechanizm 2428 dużo się różni bo znalazłem na allegro nowy i zastanawiam się nad wymianą fakt że ten na allegro jest z 1989 r itak pewnie będzie wymagał smarowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mechanizm 2428 dużo się różni bo znalazłem na allegro nowy i zastanawiam się nad wymianą fakt że ten na allegro jest z 1989 r itak pewnie będzie wymagał smarowania

Zastanawiam się również nad wymianą tarcz między tymi slavami ale nie wiem czy te złote występowały z takimi zielonymi tarczami . Ta slava z zieloną tarczą czasami rusza ale się zatrzymuje zastanawiam się nad samodzielną rozbiórką tej slavy. Ma mi służyć do nauki , zastanawiam się nad samodzielnym wymyciem i przesmarowaniem tego mechanizmu swoją drogą jaki mechanizm byłby najprostrzy na początek dla amatora. Nigdy nie smarowałem zegarka mam do dyspozycji tylko filmik na YT was i zestaw zegarmistrzowski olej 701 benzynę ekstrakcyjną i aceton

dodaje zdjęcia

post-108993-0-38383400-1556038782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik ma taki niuans który sprawia że budzik jest budzikiem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sława na początek nauki to chyba najgorszy możliwy wybór. Zacznij od Pobiedy a najlepiej Mołni. A jeszcze lepiej od budzika :)

Krzyśku, coż za niekonsekwencja :D :D

Czyli jednak można zaczynać naukę od sławy ;) Sławy budzika :D

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jedną sobie zostawiam bardziej przekonuje mnie ta z zielonkawą tarczą nie wiem który model jest nowszy ten zegarek zakładam że będę nosił dość rzadko wiec albo wyczyszczę sam ( duże prawdopodobieństwo zepsucia ) albo dam do zegarmistrza ( koszty) albo zakupię sam mechanizm sprawny ale nie wiem czy to ma sens bo też będą jakieś koszty. Pomimo że będzie w pudełku ale wolałbm aby był sprawny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jedną sobie zostawiam bardziej przekonuje mnie ta z zielonkawą tarczą nie wiem który model jest nowszy ten zegarek zakładam że będę nosił dość rzadko wiec albo wyczyszczę sam ( duże prawdopodobieństwo zepsucia ) albo dam do zegarmistrza ( koszty) albo zakupię sam mechanizm sprawny ale nie wiem czy to ma sens bo też będą jakieś koszty. Pomimo że będzie w pudełku ale wolałbm aby był sprawny .

Nie mając wiedzy i wprawy raczej nie masz szans zrobić tego mechanizmu. Jeśli nawet kupisz nowy to i tak będzie wymagał smarowania i regulacji więc sytuacja ta sama.  Raczej zanieś do zegarmistrza i niech ci zrobi któryś z tych co masz, koszty będą umiarkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem coś takiego ktoś powie co to za zegarek niby poljiot ale mechanizm jakiś inny niż miałem do tej pory . Czy może to być składak?

post-108993-0-95093600-1556294674_thumb.jpg

post-108993-0-37281400-1556294744_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nim dobrze, mechanizm jest Poljot tzw. Bocian lub stringi

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym mechanizmie jest napisane 2609 nie wiem czemu skojarzyłem to z rakietą i pomyślałem , ze składak :D . Z jakich lat może być ten Poljot czy jest to jakiś ciekawszy model cy tzw masówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widać że włos jest sklejony lub co gorsze zgięty.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.