Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem spieszy się jakieś 17 min na godzinę . Co zrobić zegarek jest nakręcony czy czekać aż się wychodzi tak sięzastanawiam może spróbowałbym saam wyjąć balans i sprawdzić jaki mógłby byćorientacyjny koszt takiej usługi u zegarmistrza?

Edytowane przez RakietSlav37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze się pytaj przed zakupem  - jak dokładnie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabyłem coś takiego ktoś powie co to za zegarek niby poljiot ale mechanizm jakiś inny niż miałem do tej pory . Czy może to być składak?

 

Koperta jest niewłaściwa - powinna być pozłacana z prostymi uszami -->> foto.

post-35535-0-91164100-1556316424_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem spieszy się jakieś 17 min na godzinę . Co zrobić zegarek jest nakręcony czy czekać aż się wychodzi tak sięzastanawiam może spróbowałbym saam wyjąć balans i sprawdzić jaki mógłby byćorientacyjny koszt takiej usługi u zegarmistrza?

pewnie do tej pory już nieaktualne, ale dla porządku odpowiadam.

1. można po prostu zostawić, niech się wychodzi. Można spuścić naciąg, blokując zapadkę przy kole naciągu i jednocześnie kręcąc koronką w przeciwnym kierunku, aby sprężyna w bębnie nie rozwinęła się zbyt gwałtownie. Można to też zrobić śrubokrętem na bębnie, z wyczuciem, aby nie urwać wkrętu.

2. demontaż balansu nie jest trudny, ale przy braku wprawy - obarczony ryzykiem uszkodzenia włosa. U ciebie na 2 zdj. widać, że z włosem dzieje się coś niedobrego - jest zabrudzony, zgięty lub namagnesowany. Doradzałbym oddać zegarek w ręce fachowca, tym bardziej, że tak czy tak należałoby go wyczyścić i nasmarować.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyśledzić tę dyskusję? Tzn. jakie hasło do wyszukiwarki? No i co z tą puncą..

 

Zgadzam się, że jest naprawdę ładny, zwłaszcza "szampańska" tarcza. :)

 

Edit: I zdjęcie środka.

 

Znalazłem miejsce, w którym poruszany był temat Twojej Slavy, i okazało się, że w starym dziale "kupię, sprzedam..." Ty pisałeś o niej. Utkwiła mi w pamięci, lecz nie pamiętałem, kto o niej pisał. Nie zmienia to faktu, iż jest to zegarek niewątpliwej urody. W dodatku niezbyt popularny :)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie do tej pory już nieaktualne, ale dla porządku odpowiadam.

1. można po prostu zostawić, niech się wychodzi. Można spuścić naciąg, blokując zapadkę przy kole naciągu i jednocześnie kręcąc koronką w przeciwnym kierunku, aby sprężyna w bębnie nie rozwinęła się zbyt gwałtownie. Można to też zrobić śrubokrętem na bębnie, z wyczuciem, aby nie urwać wkrętu.

2. demontaż balansu nie jest trudny, ale przy braku wprawy - obarczony ryzykiem uszkodzenia włosa. U ciebie na 2 zdj. widać, że z włosem dzieje się coś niedobrego - jest zabrudzony, zgięty lub namagnesowany. Doradzałbym oddać zegarek w ręce fachowca, tym bardziej, że tak czy tak należałoby go wyczyścić i nasmarować.

Poczekałem aż się wychodzi odważyłem się i wyjąłem balans. Włożyłem do benzyny ekstrakcyjnej i "wypłukałem" Udało mi się zamontować choć nie mam pewnej ręki :) Zegarek chodzi poprawnie . Ale chyba i tak muszę dac go do smarowania bo nie porywam się sam na ten mechanizm spróbuję na jakimś trupku którego nie będzie mi żal wrazie niepowodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,może ktoś podpowie z jakiego to wehikułu jest ? 7e53df9e2a5bca7272af418fcd412667.jpg0478044f5e1ac01e8c90ca82f602cc9b.jpg

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,może ktoś podpowie z jakiego to wehikułu jest ?

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Wpisz sobie w gogle "budzik podróżny Łucz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w gogle "budzik podróżny Łucz"

Dzięki-nie spotkałem się z takim i wygląda jak zegar z deski rozdzielczej i te styki jak zasilające

Pozdrawiam

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w gogle "budzik podróżny Łucz"

Raczej wpisz w google "radio z zegarkiem cccp" wtedy zobaczysz z czego ten zegarek .

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie radio kompletne nawet ze skórkowym pokrowcem i tym właśnie zegarkobudzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wpisz w google "radio z zegarkiem cccp" wtedy zobaczysz z czego ten zegarek .

No widzę co to za "wehikuł"...czasu chyba dosłownie i w przenośni.Nie kupiłem ale sprzedawca mówił,że od jakiegoś "ruska" mobila

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem dzisaj taki zegarek na ulicy, jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to za model zegarka?

 

https://ibb.co/J3r11bv

Edytowane przez Mipici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale palec

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem dzisaj taki zegarek na ulicy, jest mi ktoś w stanie powiedzieć co to za model zegarka i jaka może być jego przybliżona wartość?

 

https://ibb.co/J3r11bv

Dziś rejestracja i pierwszy post którym od razu łamiesz regulamin który dopiero co przeczytałeś i zaakceptowałeś. Bo przeczytałeś prawda?

NA FORUM NIE WYCENIAMY ZEGARKÓW.

A zegarek to pospolita Czajka, damska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś rejestracja i pierwszy post którym od razu łamiesz regulamin który dopiero co przeczytałeś i zaakceptowałeś. Bo przeczytałeś prawda?

 

 

Zmieniłem formę pytania więc jest już git, a znasz może mniej więcej kiedy był wyprodukowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oddaj komuś ten zegarek,może ktoś zgubił i go szuka... W dobie internetu łatwo odnaleźć właściciela.

 

Może da Ci znaleźne i kupisz sobie jakiś fajny radziecki zegarek, ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZIM....lodówka? Jak toto w ogóle nazwać? Pierwszy raz widzę, ale ufam, że koledzy są bardziej obyci. Jakoś tak bardziej damsko wygląda, mimo że w środku normalnie 26XX.

post-102478-0-03336500-1557214417.jpg

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie mi ktos z jakich lat to oto wykopalisko i czy cos jest wart???

post-109448-0-88688200-1557324290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie wyceniamy zegarków - "klepnąłeś" to przy rejestracji ale wiadomo, że regulaminów się nie czyta...- to Twój 3 post i 3 temat, w którym zadajesz to pytanie. To populares...

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mercel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Populares tak złachany że na bazarze niedałbym za niego 5 zł.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianRR89

Witam ostatnio nabyłem taki o to zegarek niestety internet milczy o limitowanej edycji z jakiej pochodzi.

post-109456-0-07416400-1557489344_thumb.jpg

post-109456-0-73557700-1557489356_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.