Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Koperta nie ma tego wycięcia, bo jest od Kirowskiego. Kiedyś znalazłem takie zdjęcia w internecie, szukałem informacji właśnie o takim zegarku.

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

To jest teoria jednego z kolegów który jest już nieobecny na forum. Ja się z nią nie zgadzam, uważam że obydwie koperty występowały w obydwu zegarkach. Ale to tylko mój pogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo szukałem koperty do Kirowskiego ze zdjęcia. Kiedy trafiłem nową, to właśnie natknąłem się na te fotki i opinię. Później sugerowałem się taką zależnoscią. I od kilkunastu miesiecy mam niezłożonego Kirowskiego:) Bardzo mnie to ucieszyło co napisałeś, bo w najblizszym czasie będę mógł się pochwalić idealnym Kirowskim :)69bdc22b3903c67de3a0ec410a74b565.jpg

 

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko informację, o którą prosił Kolega Marcin - zegarek wyprodukowany po 1964 roku.

Aha, 2408 na werku to po prostu jego symbol.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: żeby nie wprowadzać w błąd - to platyna.

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część, powiedzcie mi proszę co to jest za zegarek?post-87130-0-58965600-1571482174_thumb.jpgpost-87130-0-80730400-1571482219_thumb.jpg

Edytowane przez Kultren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi powiecie o takiej próbie? Srebro to?

Ta próba nie jest na Radzieckim zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na radzieckim zegarku, a przynajmniej na takim, który ma radziecki mechanizm i tarczę.

Byłoby łatwiej gdybyś pokazał też cały zegarek a nie tylko próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego padło to pytanie?

 

A oto zdjęcie:

Pierwsze widzę. Nie spotkałem nigdy takiej oprawy. Pasuje idealnie choć wydaje mi się że składak. Nie słyszałem żeby ruscy takie srebrne koperty robili. Choć chętnie się pomylę bo wygląda to fajnie i sam bym szukał gdyby to był oryginał. Ale raczej nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z Rosyjską próbą srebra 950 co nie znaczy że nie było

Koperta może być srebrna albo i nawet platynowa - nie wiem nie znam się - warto by podejść do jubilera niech sprawdzi

Srebra z próbą 950 to wyskakuja na Francję głównie

Sprawdź i daj znać będzie nauka dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje co to za zegar i w czym był zamontowany?

post-102926-0-35907000-1571586276_thumb.jpg

post-102926-0-72545200-1571586291_thumb.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że mu coś brakuje... Jak ktoś ma do niego części to mogę się go pozbyć.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wykopałem dziś w rupieciach zegarek Rakieta,mechaniczny(działa po nakręceniu), chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym zegarku.Na odwrocie jest nr 034647, rozmiarem wygląda na damski,nic nie mogę znaleźć w sieci.Pomożecie?!

Witam, wykopałem dziś w rupieciach zegarek Rakieta,mechaniczny(działa po nakręceniu), chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym zegarku.Na odwrocie jest nr 034647, rozmiarem wygląda na damski,nic nie mogę znaleźć w sieci.Pomożecie?!

Oto on

post-110884-0-77179300-1571853566_thumb.jpg

Edytowane przez Pawel751

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stoję we Wrocku na brukowym chodniku przy secesyjnej kamienicy z ozdobną bramą wejściową i reprezentacyjnymi balkonami a przecznicą za rogiem jedzie tramwaj nr 32. Pomóż mi @Pawel751, bo nie wiem jaka to ulica? :)

_ _ _

 

wklej przynajmniej jakąś fotkę!


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer na deklach sovietów jest tylko jakimś numerem, równie dobrze mogłoby go tam nie być. Znaczy tyle co nic :)

Jeżeli  BIG nie jest miniaturowy, to może być męski zegarek. Jaki jest rozstaw uszu pod pasek, 18mm?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To męska rakieta, ogólnie zegarek popularny, jednak w tej konfiguracji nie często spotykany. Nie ma nic dziwnego w tym, że działa, te zegarki tak mają. Oddaj go do smarowania i będzie działał dalej przez kolejne trzydzieści lat. I koniecznie zmień tę bransoletkę na pasek, będzie jeszcze ładniej.

A ja stoję we Wrocku na brukowym chodniku przy secesyjnej kamienicy z ozdobną bramą wejściową i reprezentacyjnymi balkonami a przecznicą za rogiem jedzie tramwaj nr 32. Pomóż mi @Pawel751, bo nie wiem jaka to ulica? :)_ _ _wklej przynajmniej jakąś fotkę!

I co, już wiesz na jakiej ulicy jesteś? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.Jest jakiś sposób żeby określić przybliżony rok produkcji tego zegarka?Dodam że skoro działa wolałbym nie zaglądać do środka...co do rozstawu zgadza się,18mm.Podobno był to zegarek mojego śp.stryja,a że w mojej rodzinie panuje tendencja używania przedmiotów do momentu ich rozkładu na atomy,przypuszczam że mógł go nosić od pierwszej komunii;-) Niestety nie ma możliwości spytania go o to osobiście

Koleżko z Wrocławia,nawet od ponad 40-tu lat stryj mieszkał w Twoich stronach,konkretnie pod Strzegomiem,w Morawie

On by pewnie wiedział co to za ulica!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest z lat siedemdziesiątych,, nie jest damką, to męski rozmiar w latach gdy był produkowany. Dobry i niezawodny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.