Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie,

rusek to raczej nie jest ale nie wiem w jakim dziale mógłbym o niego zapytać:

Kto jest producentem tego zegarka, jaki to mechanizm i w jakich latach był produkowany???

Na tarczy czy mechanizmie nie ma żadnej informacji,

post-109848-0-50107700-1581419641_thumb.jpg

post-109848-0-43107500-1581419666_thumb.jpg

Na dnie koperty - info:

- walz-double,

- 20mikron -  ,

- Gwarancja 10 lat,

post-109848-0-22559500-1581419695_thumb.jpg

Logo: żubr

 

 

Będę wdzięczny za jakieś info lub wskazanie gdzie tego szukać

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo żubra /bizona znalazłem na tej stronie

http://mikrolisk.de/show.php?site=280&letter=9&searchWhere=trademark&searchMode=exact&id=8#sucheMarker

 

Producent chyba Rau Gustav z Pforzhaim

 

Remi

Tak - to będzie producent kopert

Walzgoldez oznacza walcowane złoto a double że zostało nałożone obustronnie - czyli kopertę masz w całości pokrytą złotem - ale tyczy się to tylko koperty - co do mechanizmu to jest to tzw cylinderek ale kto go zrobił to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie jakieś dane o producencie (logo) będą pod tarczą 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pforzheim słynie z obróbki kamieni szlachetnych i manufaktur produkujących zegarki. To takie miasto gabarytów Radomia tylko tak z 50 km na północ od Stuttgartu. Poszukaj w sieci może ta manufaktura jeszcze istnieje. A tak na marginesie to ładnie tam jest w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie mi sprzedaż zegarków w innym miejscu, pewnie coś z tym zegarkami mam nie tak. 

Kupowałem je okazyjnie lub dostawałem w rozliczeniu albo przez przypadek bo coś tam wiedziałem. 

Chcę się tego pozbyć ale za nim to zrobię, a nie znam się na nich, poporszę o ocenę oryginalności. Chciałbym być w porządku do kupującego ale tez nie chcę mieć zwrotów i innych nieprzyjemności. Fajnie by też było aby jeśli znajdzie się kupujący mógł rzucić okiem na to miejsce (tak jak w przypadku Poljota na 16 kamieniach) i dowiedzieć się więcej,

Nie jestem handlarzem ale mój osobisty "kierownik" powiedział dość i ma trochę racji a i ja trochę szaleją ze szturmanami więc i diengi się przydadzą.

Widzę o 3133 Poljota mam ale mało wiem o innych poljotach wostokach czy też sławach.

Chyba dobrze zostanę odebrany.

 

Zatem proszę o bezwzględną ocenę (oczywiście bez wyceny).

1. Poljot na 30 kamieniach powiedziano mi że jest rzadki i bierz, wziąłem. Czy dobrze?

c78f1c4952000843.jpg

 

c384ce8363cd855c.jpg

 

2. Poljot 17 kamieni stalowy, mam do niego branzoletkę, gdzieś kupiony na auakcji, może nawet tu?Nie pamiętam.

2592a95a7cf60ef2.jpg

9bb1075494b53d6a.jpg

 

3. Wostok 2809 AU10 jest wybite na obudowie. Reszta nie wiem?

Mnie sie wydaje kombinowany.

9968312ac154ab55.jpg

c1c2bc4d382e7b2egen.jpg

 

Póki co te 3. malo czasu. mam.

Czekam na opinie. Potem wystawiam na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Poljot prawdopodobnie ma stalową kopertę (trochę kiepskie zdjęcia), natomiast drugi Poljot jest w chromie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - prawdopodobnie stalowa koperta;  zwykle na tarczy są napisy "30 jewels" (pod "Poljot") i "USSR" (na dolnym rancie);  na wahniku także powinno być "30 jewels"

 

2 - kostka-chromiak ...prawidłowy

 

3 - WP wydaje się OK.     Być może @Kossutiusz99 ma rację - ta tarcza jest bliska oryginalnej, ale napisów o takim liternictwie nie widziałem

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na 100% w stali ale co do tarczy mam spore wątpliwości. Albo podmieniona albo co najmniej dziwnie umyta.

3. Na 100% tarcza współczesna charkowska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 i 2 - lata osiemdziesiąte

3 - okolice przełomu 79/80


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Pomóżcie proszę dowiedzieć się czegoś o poniższym zegarku Pavel Bure. Chodzi mi głównie o datowanie oraz jaki mechanizm w nim pracuje. Czy Waszym zdaniem wszystko w nim do siebie pasuje? Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia wystarczą. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

 

FTzi1lJ.jpg

 

uiTTo2O.jpg

 

3e3N1AO.jpg

 

F0ItK1l.jpg

 

8rnGNzN.jpg

 

lzH2JY4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Pomóżcie proszę dowiedzieć się czegoś o poniższym zegarku Pavel Bure. Chodzi mi głównie o datowanie oraz jaki mechanizm w nim pracuje. Czy Waszym zdaniem wszystko w nim do siebie pasuje? Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia wystarczą. Będę wdzięczna za podpowiedzi :)

pmwas - on pomoże, ba on może i serwis wykona! Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie będę go póki co specjalnie zaczepiać, może tu zajrzy Co do serwisu, to właśnie jesteśmy po.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek jest całkowicie oryginalny i dodatkowo bardzo ładny, po numerach na kopercie można wyczytać datę produkcji +/- ale trzeba wiedzieć gdzie szukać :)

Może kolega   Paweł Bury.@  mógł by się wypowiedzieć w tej kwestii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Poszukuję informacji o tej Rakiecie. Jakaś nazwa modelu, datowanie, częstość występowania... Będę wdzięczny za pomoc.

 

356fec5cfd080f31e674cb2c8cb96b6d.jpg

 

68283331f500e2556e909adf1a87c623.jpg

 

0e130bd63c105da0a8b4bf402723d8ed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.