Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi. Jedyne co udało mi się znaleźć odnośnie datowania, to taka tabelka:

 

https://german242.com/articles/bure_serial.htm

 

Kończy się na roku 1917 i numerze 490000. Wychodzi na to, że mój egzemplarz był wyprodukowany nieco później. Pewnie łatwiej by było, gdyby się czytało cyrylicę

Ciekawa również jestem co oznacza numer na kopercie - 6647, taka też jest końcówka numeru seryjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jedyne co udało mi się znaleźć odnośnie datowania, to taka tabelka:

 

https://german242.com/articles/bure_serial.htm

 

Kończy się na roku 1917 i numerze 490000. Wychodzi na to, że mój egzemplarz był wyprodukowany nieco później. Pewnie łatwiej by było, gdyby się czytało cyrylicę

Ciekawa również jestem co oznacza numer na kopercie - 6647, taka też jest końcówka numeru seryjnego.

Według tabeli którą kiedyś znalazłem to Twój jest z roku 1902 - według niej datuje się po numerku nabitym na krawędzi koperty - często powtarza się na deklach od środka

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/157843-co-to-za-zegarek-tu-pytamy-o-swoje-znaleziska/?view=findpost&p=1215464

,

post-68206-0-86154300-1583014206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Paweł, dziękuję Na ten numer nie zwróciłam większej uwagi, a jak widać najważniejszy. A wiesz może jaki to mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto konkretnie jest producentem to nie wiem ale na pewno jest oryginalny - swego czasu miałem ich sporo i większość miała dokładnie taki sam charakterstyczny mechanizm - teraz mam tylko jeden ulubiony który sobie zostawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze Paweł. Też trafiłam na zegarki z tym samym mechanizmem, ale nigdzie nie był opisany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To standardowy mechanizm Paweł Bure.

Piękny zegarek, troszkę rzadziej spotykany że względu na wskazówki i lumowane indeksy.

Jakby Ci się kiedyś znudził to pisz Ewa :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie standardowy ale czyj? Stosowany w zegarkach bure ale kto je dla firmy produkował? Sami je robili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roman, będę pamiętać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwnie wygląda i przypomina egipską  tarcze Atlantica z plastikowymi indeksami.

Tylko skąd w Egipcie znają Łucze? :D

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie czy były takie złote Łucze z taką tarczą?

No nie. Taka tarcza nigdy nie wyszła z fabryki. To współczesna podróbka na dodatek nie mająca odpowiednika w oryginale. To nawet rzadki przypadek bo większość współczesnych tarcz to kopie oryginałów, a tu to radosna twórczość, tfu! tfurczość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam moje pytanie, mam wrażenie, że umknęło, trafiwszy w środek innej dyskusji.
 

Hej! Poszukuję informacji o tej Rakiecie. Jakaś nazwa modelu, datowanie, częstość występowania... Będę wdzięczny za pomoc.





 



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam moje pytanie, mam wrażenie, że umknęło, trafiwszy w środek innej dyskusji.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Csysio, to może ja:

Rakieta, którą pokazałaś, to tzw, rakieta pajęczynka, powinna mieć mechanizm 2628H, produkcja lata 80 XX wieku.

Małe SPA jej nie zaszkodzi, jak zwykle w przypadku przedmiotów, które mają już swoje lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@drobnypijaczek Dziękuję! Pomogłeś mi, szczególnie dzięki tej nazwie (pajęczynka). Dzięki temu łatwo mi znaleźć więcej info na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska Zaria w aluminiowej kopercie, logo w trójkącie MCzZ to Mińsk po przeniesieniu produkcji z Penzy, prawda? Od którego roku tam produkowano?

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ostatnio zdobyłem taką Sekondę i czy ktoś z Was byłby w stanie ją zidentyfikować i potwierdzić autentyczność lub powiedzieć cokolwiek na jej temat?

Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji.

Zegarek jest niestety uszkodzony, nie da się go nakręcić - koronka się automatycznie cofa, nie słychać też "cykania" podczas kręcenia koronką.

 

post-111962-0-07745400-1583615522_thumb.jpg

Edytowane przez smallbuddha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz znaleźć, ale jakiś czas temu była dyskusja na temat zegarka z podobnie pomalowaną ramką daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki malowane i widać czarne kropeczki na białych drukowanych detalach tarczy?

Tak - matryca wykonana w technice druku sitowego, a nie tampodruku jak większość zegarków z tamtego czasu. Oryginał nie miał dziurek?


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzona zapadka naciągu - nie powinien to byc wielki problem. Faktycznie cokolwiek "zmodowany", ale za to jak ma faknie dopasowany pasek ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ostatnio zdobyłem taką Sekondę i czy ktoś z Was byłby w stanie ją zidentyfikować i potwierdzić autentyczność lub powiedzieć cokolwiek na jej temat?

Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji.

Zegarek jest niestety uszkodzony, nie da się go nakręcić - koronka się automatycznie cofa, nie słychać też "cykania" podczas kręcenia koronką.

 

attachicon.gifIMG_20200306_171419.jpg

Pokaż werk. Jeśli dobrze pamiętam, był to radziecki zegarek przeznaczony na rynek angielski, niedawno na Alle błysnęło mi coś podobnego, kojarzę tą pomarańczową ramkę daty. W środku, ale mogę się tutaj mylić, mechanizm Poljota. Jeśli nie "cyka" podczas nakręcania i koronka się cofa, to przypuszczalnie problem z zapadką naciągu, drobiazg. No, chyba że ktoś zrobił z niego dawcę. Tak czy tak, pokaż środek.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - matryca wykonana w technice druku sitowego, a nie tampodruku jak większość zegarków z tamtego czasu. Oryginał nie miał dziurek?

Nie jestem pewien, ale potencjalnie może to być wskaźnik, który da odpowiedź. Czy mamy speca na sali? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.