Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Uszkodzona zapadka naciągu - nie powinien to byc wielki problem. Faktycznie cokolwiek "zmodowany", ale za to jak ma faknie dopasowany pasek  ;)

 

Tak już kupiłem, ale fakt pasek fajnie dopasowany  :D

 

Pokaż werk. Jeśli dobrze pamiętam, był to radziecki zegarek przeznaczony na rynek angielski, niedawno na Alle błysnęło mi coś podobnego, kojarzę tą pomarańczową ramkę daty. W środku, ale mogę się tutaj mylić, mechanizm Poljota. Jeśli nie "cyka" podczas nakręcania i koronka się cofa, to przypuszczalnie problem z zapadką naciągu, drobiazg. No, chyba że ktoś zrobił z niego dawcę. Tak czy tak, pokaż środek.

 

Poniżej fotka werku. Możliwe, że patrzyliśmy dokładnie na to samo, bo zegarek właśnie z Allegro.

 

post-111962-0-54390100-1583774940_thumb.jpg

Edytowane przez smallbuddha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz znaleźć, ale jakiś czas temu była dyskusja na temat zegarka z podobnie pomalowaną ramką daty.

 

Zgadza się. Ktoś miał na Forum ten zegarek i pytał o niego. Zapewne się go pozbył.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Poljot bocian, faktycznie, był omawiany na forum. Nie pamiętam, pół roku temu? 

Smallbuddha, na dole, na godz. 6, masz zapadkę koła naciągu. Spróbuj jedną ręką pokręcać koronkę tak, jakbyś nakręcał zegarek, a drugą, np. wykałaczką, przesuń tą zapadkę tak, żeby zablokowała cofające się koło. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Poljot bocian, faktycznie, był omawiany na forum. Nie pamiętam, pół roku temu? 

Smallbuddha, na dole, na godz. 6, masz zapadkę koła naciągu. Spróbuj jedną ręką pokręcać koronkę tak, jakbyś nakręcał zegarek, a drugą, np. wykałaczką, przesuń tą zapadkę tak, żeby zablokowała cofające się koło. 

 

Grzebałem po forum wczoraj z 2h i niestety nie natknąłem się na wątek tego zegarka.

Zapadka jest zupełnie luźna, ale poruszając ją udało mi się zablokować mechanizm naciągu - niestety zegarek nie ruszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sprężynka od tej zapadki jest niewłaściwie umocowana.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moje ręce trafiła ta piękna Pobieda, prawdopodobnie z 56 roku co potwierdza data na mechanizmie.

post-112303-0-71885900-1584802339_thumb.jpg

post-112303-0-15588200-1584802350_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, natknąłem się na ten wątek szukając informacji na temat radzieckich zegarków, które odziedziczyłem po dziadku i tacie. Oba odnowiłem i dodają trochę kolorytu do mojej kolekcji. Załączam pierwszy z nich. Chyba niemożliwością jest znaleźć jakieś informacje na temat starych Vostoków... Ale może ktoś z Was 'sprzeda' mi jakieś info odnośnie tego modelu?

Jestem kompletnym laikiem. Jaki to +/- rok, rzadkość, czy posługiwano się wtedy jakimiś numerami referencyjnymi? etc

post-106690-0-14850400-1584884390_thumb.jpg

Pozdrawiam

post-106690-0-88101200-1584884400_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z licznych popularnych modeli wostoka cal.2214 z okresu końcówki lat 70-tych i początku 80-tych.

w przypadku sowieckich zegarków jakakolwiek numeracja widoczna na dekielku lub werku mówi NIC :)

bardzo ładny stan


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Co myślicie o tym egzemplarzu? Kiedyś pokazywałem mechanizm, ale zapomniałem tarczy dodać. Koronka podejrzewam, ze nie jest oryginał, ale mogę się mylić, bo nie znam się po prostu. Dyskurs 56, a 58, rozwiązuję na 56 z bliskich oględzin

 

9c26f61f24092fe8d7da93068b26f8a6.jpg

 

07e3e1491fd60afd0b145cca1e5b0fea.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka z Petrodworca z nieczęstym podpisem na tarczy. Stan bardzo przyzwoity. Mnie urzeka subtarcza sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej znajomy przesłał mi foty czegoś takiego, stwierdziłem z cudo to nie jest ale dopytam Was bo ja wogole nie siedzę we wschodnich z góry dzięki

post-61757-0-15134700-1586354458_thumb.jpg

post-61757-0-03044100-1586354481_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej znajomy przesłał mi foty czegoś takiego, stwierdziłem z cudo to nie jest ale dopytam Was bo ja wogole nie siedzę we wschodnich z góry dzięki

attachicon.gifIMG-20200403-toWA0007.jpg

attachicon.gifIMG-20200403-WA0008.jpg

 łucz 23 kamieniowy  pozłacany co tu dodac więcej?

Edytowane przez jarek08s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic specjalnego... Tak mi się wydawało dzięki. Pytam bo czasem ruski którym się zachwycacie jest dla mnie całkiem zwyczajny ale na jakieś niuanse.... Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic specjalnego... Tak mi się wydawało dzięki. Pytam bo czasem ruski którym się zachwycacie jest dla mnie całkiem zwyczajny ale na jakieś niuanse.... Pozdr

Jak by znajomy chciał się go pozbyć to chętnie przygarnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by znajomy chciał się go pozbyć to chętnie przygarnę.

Póki co zegarek jest na Ukrainie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były. Gdzieś widziałem, ale chyba chrom.

 

 

Edycja:

Znalazłem, ale tak jak pisałem, w chromie, co nie zmienia faktu, że jednak istniał ten wzór koperty Wostoka.

Ps. Pokaż jak będzie wyglądał po kąpieli  :) i gratuluję zakupu.

https://static.wixstatic.com/media/594bb0_a057064b573049d8ba9a82331ae404c0~mv2_d_2070_3122_s_2.jpg/v1/fill/w_1480,h_2232,al_c,q_90,usm_0.66_1.00_0.01/594bb0_a057064b573049d8ba9a82331ae404c0~mv2_d_2070_3122_s_2.webp

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie ze były :) - Mój zakup sprzed 2 tygodni chyba :) - słabe światło już i paprochy jakieś wyszły... 64c649cbf4c4f7269f16399263367f75.jpg30e34bbb7ce02abd504169752131b4a7.jpg

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Widzę, że koperty troszkę się różnią. Mercel ma taką jak moja z lekkim jakby szczotkowanym ringiem wokół szkła a u Krzyśka całą koperta jest szczotkowana.

Ciekawe. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie,
to jakiś składak? koperta i dekielek z amfibii i tarcza z komandirskiego?
ile warty?

240jRIc.jpg
vzxwZBY.jpg
 

Edytowane przez witkacy7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, parę lat temu stałem się posiadaczem trzech Vostoków, dziś chciałbym dowiedzieć się o nich więcej. Jeden to komandirski o reszcie nic nie wiem. Proszę o pomoc.

post-88824-0-49102600-1586813354_thumb.jpg

post-88824-0-72775100-1586813366_thumb.jpg

post-88824-0-65000700-1586813383_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@witkacy7 - zegarek z okresu przełomu zsrr/rosja, a wtedy mogły wychodzić różne 'dziwolągi' :) moim zdaniem to jednak składaczek: tarcza noworuskiego komandira, wskazówki także, dodatkowo sekundnik od koperty niechromowanej

_ _ _ _ _

 

@siwus90 - oryginalne wostoczki także z okresu przełomu zsrr/rosja: komandir; komandir-junior; fajny wostoczek z bezsensowną (damską) bransoletą


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie, tak, ten ostatni noszony był przez moją babcię, pewnie dziadek przekombinował z bransoletami. Ten ostatni to męski/damski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.