Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

nie żartuj - męski! ale nikt nie broni damom nosić :)    ...moja uwaga dotyczyła źle dobranej szerokości bransoletki, powinna być 18mm

 

o środkowym mini-komandirze mówi się że "junior" albo "damka" 

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koleżanki i Koledzy. Mam ten zegarek od kilku lat. Lubię go, często noszę, serwisuję ale niewiele o nim wiem. Nr seryjny na deklu 602599 (słyszałem, że w zegarkach sowieckich ten numer nie niesie ze sobą żadnych informacji). Nie mam zdjęcia mechanizmu. Nie mogę go otworzyć. Niedługo będę u pana zegarmistrza, który go tak zamknął to na miejscu u niego cyknę mechanizm. Więcej zdjęć w galerii "Wostok Buran polarny". Nie znam jego historii. Trafił do mnie przypadkiem. Pan zegarmistrz powiedział mi, że w środku nie widział żadnych śladów napraw ani nawet serwisu. Był pozasychany ale poza tym wszystko wyglądało jak z fabryki. Szkiełko było dość porysowane. Nie wymieniałem go tylko trochę podpolerowałem. Może mi ktoś powiedzieć coś na temat roku produkcji, użytego mechanizmu, jeżeli bez zdjęcia wiadomo, co tam siedzi itp.? Z góry dziękuję :)

2020-05-24_16-28_ObBernardL__DSC3801.jpg

Edytowane przez Sztetke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od dłuższego czasu mam zagwozdke z tą wołną, ponieważ wołny z tą tarczą opisną cyrylicą zdarzają sie nawet w miare często, o tyle tych opisanych VOLNA na srebrnej tarczy znalazlem w calych odmentach internetu jeszcze 2. Na pewno byla to ostatnia wołna której brakowało mroatmanowi do pełnego kompletu wołen. Podpowiecie czy to jakies rzadkie czy co? 

Ostatnia to moj egzemplarz, pomożecie? :)

Screenshot_20200613-210659.jpg

Screenshot_20200612-215842.jpg

IMG_20190723_191822.thumb.jpg.f4d9349cc8bd225bf31e2b4ffe04653c.jpg

Edytowane przez Kossutiusz99

Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz właściwie?

Edit. Ale dobra, pomożemy :) 

1, Tak to rzadki model choć z tego powodu raczej nie osiągnie wyższej ceny bo to tylko dla znawców i zbieraczy 2809.

2, Nie jest to ostatni model ani nawet przedostatni którego brakuje Mroatmanowi.

Najtrudniejszy do złowienia który widziałem tylko raz i do tej pory żałuję że odpuściłem w licytacji to ten ( wygrał ze mną Kris2):

 

 

5667115334.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego Kopernika? Bo nigdy nie widziałem w takiej kopercie i tarczy. To jakiś składak czy może wersja na eksport? Dodam że jest do kupienia za rozsądne pieniądze.

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Progfan_87 napisał:

Witam serdecznie. Mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tego Kopernika? Bo nigdy nie widziałem w takiej kopercie i tarczy. To jakiś składak czy może wersja na eksport? Dodam że jest do kupienia za rozsądne pieniądze.

 

Ulep po całości. Tarcza samoróbka, wskazówki z Kopernika, reszta czort wie co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kchrapek napisał:

Ulep po całości. Tarcza samoróbka, wskazówki z Kopernika, reszta czort wie co

Dzięki za info od razu wydawało mi się to dziwne choć do końca miałem nadzieję że to jakaś rzadka wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Pobiedę z 47r. Czy można skorzystać z Waszej wiedzy i dowiedzieć się czegoś o tym zegareczku? Będe wdzięczny za każde info. Pozdrawiam serdecznie

20200619_131725.jpg

20200619_131826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Dżedaj napisał:

Witam. Posiadam Pobiedę z 47r. Czy można skorzystać z Waszej wiedzy i dowiedzieć się czegoś o tym zegareczku? Będe wdzięczny za każde info. Pozdrawiam serdecznie

 

 

Jest cały temat dot. Pobiedy czerwonej 12

I jeszcze tu:

http://www.poezjaczasu.pl/pobieda-czerwona-12/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On przypadkiem nie jest stalowy...? Dekiel pojedynczy, zakręcany, bez napisów. 

poljot.jpg


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest chromowana 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Gdyby ktoś z kolegów mógł pokazać zdjęcia, które poljoty były stalowe (poza nieśmiertelnym 55g i szturmańskim), byłbym bardzo wdzięczny.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Po Bieda napisał:

Dzięki. Gdyby ktoś z kolegów mógł pokazać zdjęcia, które poljoty były stalowe (poza nieśmiertelnym 55g i szturmańskim), byłbym bardzo wdzięczny.

Tu parę znajdziesz:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, moje dzisiejsze znalezisko, a raczej zapłata za pomoc w przenoszeniu mebli przed remontem. Zegarek w bardzo ładnym stanie. Na tarczy nie widać żadnych zabrudzeń. Koperta i szkło wymaga doczyszczenia i wypolerowania. Mechanizm sprawny po lekkim poruszeniu koronką mechanizm ruszył, wskazówka sekundnika ruszyła słychać pracę mechanizmu. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym zegarku, w wątku znalazłem podobną Pobede i informację,że pochodzi z lat 80-tych. Na deklu jest wybity nr i ciekawi mnie czy ma on coś wspólnego z datą produkcji? Chciałbym go wskrzesić. Niestety od zegarka czuć zapach pleśni i mam tylko nadzieję, że mechanizm wewnątrz jest czysty. Stąd pytanie, jaki byłby koszt czyszczenia, konserwacji mechanizmu i polerowania i gdzie szukać fachowca? Ewentualnie czym samemu to doczyścić?

large.IMG_2360_1.jpg.9f49a0e454b380160340cef8b53d0859.jpglarge.IMG_2363_1.jpg.353677a6b8eac7bc4c16e0b4bfc5dc4a.jpgZ

Edytowane przez Drow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Drow napisał:

Dzień dobry, moje dzisiejsze znalezisko, a raczej zapłata za pomoc w przenoszeniu mebli przed remontem. Zegarek w bardzo ładnym stanie. Na tarczy nie widać żadnych zabrudzeń. Koperta i szkło wymaga doczyszczenia i wypolerowania. Mechanizm sprawny po lekkim poruszeniu koronką mechanizm ruszył, wskazówka sekundnika ruszyła słychać pracę mechanizmu. Chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o tym zegarku, w wątku znalazłem podobną Pobede i informację,że pochodzi z lat 80-tych. Na deklu jest wybity nr i ciekawi mnie czy ma on coś wspólnego z datą produkcji? Chciałbym go wskrzesić. Niestety od zegarka czuć zapach pleśni i mam tylko nadzieję, że mechanizm wewnątrz jest czysty. Stąd pytanie, jaki byłby koszt czyszczenia, konserwacji mechanizmu i polerowania i gdzie szukać fachowca? Ewentualnie czym samemu to doczyścić?

 

 

Nr na deklu nie mówi nic o dacie produkcji. Zegarek raczej z początku lat 90, chyba, że koniec 80. Przegląd około 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pabieda, faktycznie, lata 80/90, nr produkcji nie mówi absolutnie nic, ale też cóż miałby więcej powiedzieć. Marka produkowana w 5 różnych zakładach ZSRR, ten konkretnie nie wiem, z której fabryki, ale obstawiam Zawod imienia Maslennikowa. Populares, stan przyzwoity, koszt serwisu - myślę, że ok. 60 - 80 zł, i po latach nieużywania trzeba go zrobić koniecznie. Jeśli nie masz w tym wprawy, sam nie ruszaj. Tarcza idealna, wskazówki śliczne, koronka nie starta, na kopercie ryski, po przepolerowaniu będzie wyglądał lepiej. Szkło - coś tam widać po prawej u dołu?.... czy to wina zdjęcia? Koperta jest mosiężna chromowana, więc przy silniejszej polerce lub w miarę noszenia pojawią się przetarcia. Zawsze targuj się z majstrem, to jest zasada w takich konszachtach. Prosty, przeciętnej klasy zegarek, na lata. Po serwisie załóż przyzwoity skórzany pasek i noś na zdrowie.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Na dole po prawej  na kopercie jest grubsza rysa, która nie wchodzi na szkło. Zaniosę go do fachowca. Myślę,że czarny pasek z białym przeszyciem będzie pasował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mam, że właściwie do każdego zegarka pasuje mi bardziej brązowy czy karmelowy pasek. Spróbuj. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby mi ktoś przybliżyć temat tych dwóch Sław? Czy są to jakieś okolicznościówki? W jakiej ilości i latach one powstawały? Z góry dziękuję za odpowiedź!

s-l1600 (1).jpg

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej z za zachodniej granicy

Ale może coś więcej podpowiecie proszę,

WIN_20200729_17_52_25_Pro.thumb.jpg.05c5c72761846a0f1b51e62fdbbed81d.jpgWIN_20200729_17_52_35_Pro.thumb.jpg.4476918eeabac4d77962d44b0a5bbdc2.jpg

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.