Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

No nie z Czelabińska, a z Czystopola (chyba że o czymś niewiem, w końcu dopiero się uczę)

Klasyczny werk od Kamy z charakterystycznym mocowaniem kamienia nakrywkowego koła wychwytowego.

 

Ten zegarek o który jest pytanie jest jeszcze ciekawszy, bo na tarczy ma napisane 15 Jewels, a więc nie taki werk 17 Jewels jak pokazałeś (jak w zegarkach Start), a klasyczny 2602 jak w Pobiedzie z 2 MczZ

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Wieniek1410 napisał:

No nie z Czelabińska, a z Czystopola (chyba że o czymś niewiem, w końcu dopiero się uczę)

Klasyczny werk od Kamy z charakterystycznym mocowaniem kamienia nakrywkowego koła wychwytowego.

 

Ten zegarek o który jest pytanie jest jeszcze ciekawszy, bo na tarczy ma napisane 15 Jewels, a więc nie taki werk 17 Jewels jak pokazałeś (jak w zegarkach Start), a klasyczny 2602 jak w Pobiedzie z 2 MczZ

U @kchrapek na tarczy 17 to i 17 na werku, w tej, którą ja wrzuciłem powinno być chyba coś takiego:

s1-jpg.1293300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wiecie czyt ten poljot ma jakieś nazewnictwo a jest w kolorze złotym jak by był było by miło wersje złota posiadać..poooooooooollllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiioooooooooooooooottttttttttttttttt.jpg.e87ab8307e3b44ac1c12b7b6d077626d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcok :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, co można napisać.....Poljot, mechanizm kwarcowy P2450, łożyskowany bodajże na 6 kamieniach, na pewno były złocone koperty (nie mam pewności, czy z tą konkretnie tarczą, ale jakby co, to można przełożyć od innej wersji). Tani populares, ja mam taki werk jeszcze z czasów USSR, czyli lata 90-te. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem nie ważny kolor tarczy tylko tego typu lubię poljoty a to ulubiony kształt było by mieć złota wersję tyle że w sieci nic nie widzę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mógłby mi ktoś wyjaśnić co to za ustrojstwo? Znalazłem przy szukaniu Poljota wartowniczego. Mniemam że to jakaś późna produkcja z przełomu lat 80/90 tylko co z tym werkiem?

Screenshot_20201011-205537_eBay.thumb.jpg.f6f1137bc3d5d275680125e2fed5218a.jpg

Screenshot_20201012-124811_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Werk to Wostok 2214

To wiem ale czy to nie przekładka? Poza tym werk nie na żadnych oznaczeń co jest trochę dziwne. Poza tym wartowniki nie miały datownika i werki poljotowskie na 17 kamieniach więc trochę to wszystko dziwne. Domyślam się że to jakaś późna reedycja. 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, że to nie poljot a sekonda, a one były robione w mniejszych partiach i w takich konfiguracjach, jakie akurat były nadstany magazynowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Sekondy szły też na Wostokowych werkach, jest tego trochę w katalogach.

Fakt, takiego wartownika z kalendarzem to nie widziałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Enkil napisał:

Tu chodzi o to, że to nie poljot a sekonda, a one były robione w mniejszych partiach i w takich konfiguracjach, jakie akurat były nadstany magazynowe. 

 

1 godzinę temu, Wieniek1410 napisał:

Ale Sekondy szły też na Wostokowych werkach, jest tego trochę w katalogach.

Fakt, takiego wartownika z kalendarzem to nie widziałem jeszcze.

Dzięki za odpowiedź. Co by to nie było to może się skuszę, bo jednak jest to trochę niespotykany zegarek a i cena okazyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję link, bo aukcja zakończona. Kirowski kiedyś to był. Co tu się stało? :D

https://allegro.pl/oferta/kirowski-ciekawa-tarcza-9788155114


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie mogę znaleźć zbyt wiele informacji na temat tego zegarka. Z prawej strony Kosmos, z lewej "IWC" z radzieckim mechanizmem. Zastanawiam się nad zakupem KOSMOS, póki co właściciel nie wycenił go. Zegarek posiada bardzo ciekawy datownik, to mnie w nim urzekło. 

IMG_20201016_143721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lewej to chyba Pobieda z rzemieślniczą tarczą udającą IWC.
Kosmos to rzadko spotykany zegarek. Sam bym chętnie taki nabył, choć tak na prawdę jest to automatyczny Poljot De Luxe z nietypowym datownikiem ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem takie na chrono24 .

Nie pamiętam tylko, czy sprzedający zza wschodniej, czy zachodniej granicy kraju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.