Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc. Chodziło mi o to czy coś niepokojącego nie rzuciło się Wam w oczy. Wszystkie mi się podobają i pewnie na jakiś się zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy takie cuda?

image.thumb.png.f42df0e0c69c702c9243648bba676d8d.png

image.thumb.png.fedc7e8e1861776bb9e263f712678ca0.png

image.png.6ec641b77799899d682c49d9dc19627d.png

image.thumb.png.69bdbf59db73fb77a9b18e134e97ea1b.png

image.thumb.png.f3a2bea4afe36c7070666ff55f669985.png

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem budziki z takim logo, bukwy BWCz w trójkąt na tarczy. BWCz? Co to za produkcja?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, prw6 napisał:

Co to za wynalazek?

 

Rzadka Wołna wtłoczona w kopertę z Wostoka i z dokręconą korbą od Stara :)

Jak tania to kupiłbym dla tarczy wskazówek i mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się z kolegą nie zgodzę. To nie korba od Stara, to zakrętka od pasty do zębów, korba od Stara wygląda zupełnie inaczej: 

 

1418413577_Zrzutekranu2020-11-07o09_47_12.png.eda9874007cc8645fb10a4eccd2adf2f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ostatnio w starych rzeczach taki zegarek może ktoś więc co to za zegarek wiem tylko że jest molnija 

20201107_143621.jpg

20201107_143616.jpg

20201107_143610.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof prawdopodobnie pomylił korbę z szajbą od krajzegi.

Że Mołnia to już wiesz. To forum to jest kopalnia wiedzy, trzeba tylko użyć szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2020 o 16:53, kchrapek napisał:

Rzadka Wołna wtłoczona w kopertę z Wostoka i z dokręconą korbą od Stara :)

Jak tania to kupiłbym dla tarczy wskazówek i mechanizmu.

Szajba od motoru. Ale jak ktoś to zgrał.....i jaka była historia tego wynalazku....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to prototyp był, ale nie trafił do produkcji bo konstruktor zaginął jeszcze przed ukończeniem projektu. Chodzą słuchy, że w drodze do pracy coś mu w motorze odpadło i za spóźnienie trafił do łagru pod zarzutem dywersji i celowej destabilizacji niezawodnego systemu pracy radzieckiej. Ale to tylko pogłoski, nigdy żadnej zagubionej części nie znaleziono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze myślę, że to kwarcowy Vostok?

Co może w środku siedzieć,  bo jest słabo opisany ani zdjęć werku nie ma?

 

20201118_204353.jpg

20201118_204304.jpg

20201118_204221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zadra napisał:

czy dobrze myślę, że to kwarcowy Vostok?

Co może w środku siedzieć,  bo jest słabo opisany ani zdjęć werku nie ma?

 

 

 

 

To gazetowy chińczyk udający Wostoka który był sprzedawany jako "kolekcja" coś koło 20 zł. Ogólna maskara i pod walec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za info.

jeszcze żeby ruski mechanizm w środku tykał, to za te wystawione 3 dychyby się skusił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli werk jest mechaniczny (czyli Szanghaj standard) to te hinczyki są bardzo dobre do codziennego użytku, wystarczy tylko zadbać o to aby był olej w łożyskach, bo fabrycznie może być różnie. Dać nową tarczę, np handmade i ciekawą koronkę, ewentualnie bezel. I zegarek do rąbania drewna gotowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję albo "okazję" kupić taki automat, w stanie prawie idealnym. Czy wart jest króla Jagiełły czy funta kłaków?

IMG_20201118_231426.jpg

IMG_20201118_231525.jpg

IMG_20201118_231555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kuka napisał:

Mam okazję albo "okazję" kupić taki automat, w stanie prawie idealnym. Czy wart jest króla Jagiełły czy funta kłaków?

 

 

 

Temu ze zdjęć daleko do tego żeby go nazwać "prawie idealnym". Po pierwsze na forum nie wyceniamy więc pytanie czy warto dać dychę czy stówkę to nie tu. A tak poza wszystkim to jeśli sprawny i się podoba to  można kupić jak nie "za miliony". Do codziennego użytku całkiem ok. Jako egzemplarz kolekcjonerski  - no sorry ale nikt o niego nie zapyta. Po prostu tzw. populares i emocji nie wzbudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że na forum nie wyceniamy zegarków, starałem się delikatnie zapytać czy jak dam za niego sto to czy będę osioł czy nie. Sprzedający twierdzi, że oprócz kilku rysek prawie ideał. Nie mam możliwości obejrzenia zegarka na żywo przed zakupem. Nie zależy mi na poszukiwanym przez kolekcjonerów modelu a na bezproblemowym, prostym w codziennej obsłudze egzemplarzu. Polecano tu automaty poljota na 23 kamieniach więc się takim zainteresowałem. Jeśli pytanie niestosowne proszę o odpowiedź na priv lub usunięcie wpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kuka napisał:

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że na forum nie wyceniamy zegarków, starałem się delikatnie zapytać czy jak dam za niego sto to czy będę osioł czy nie. Sprzedający twierdzi, że oprócz kilku rysek prawie ideał. Nie mam możliwości obejrzenia zegarka na żywo przed zakupem. Nie zależy mi na poszukiwanym przez kolekcjonerów modelu a na bezproblemowym, prostym w codziennej obsłudze egzemplarzu. Polecano tu automaty poljota na 23 kamieniach więc się takim zainteresowałem. Jeśli pytanie niestosowne proszę o odpowiedź na priv lub usunięcie wpisu.

 

Ten model Poljota na 23 kamieniach nie jest zbyt urodziwy.... Choć to kwestia gustu.... Ja jednak doradziłbym Ci poszukać innego modelu Poljota 23 kamienie - wpisujesz teks w wyszukiwarkę przeglądasz modele, następnie wybierasz ten który Ci sie podoba i szukasz takiego w odpowiednim stanie i cenie....

- - -

Poljot 23 kamienie występuje w wersji z automatem i bez automatu.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czyjejś wyobraźni taki się uwidział i autor wykonał go w rzeczywistości. Tarcza malowanie własne. I co najważniejsze, De Lux tylko w żółtej kopercie. A i ta może być podmieniona od Łucza. Więc to nic do siebie nie pasuje. Pamiętaj prw6 idą Święta Bożego Narodzenia i teraz w sieci zaroi się od "okazji". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, drobnypijaczek napisał:

W czyjejś wyobraźni taki się uwidział i autor wykonał go w rzeczywistości. Tarcza malowanie własne. I co najważniejsze, De Lux tylko w żółtej kopercie. A i ta może być podmieniona od Łucza. Więc to nic do siebie nie pasuje. Pamiętaj prw6 idą Święta Bożego Narodzenia i teraz w sieci zaroi się od "okazji". 

Zawsze tu pytam jak nie jestem pewny więc "okazje" mnie ominą :) Nie mniej jednak ładnie ktoś to wymyślił.  Już się sprzedał za 140.

Dzięki,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, drobnypijaczek napisał:

...De Lux tylko w żółtej kopercie...

 

De lux w żółtej i stalowej 😉

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, rysqut napisał:

 

De lux w żółtej i stalowej 😉

Ja sobie najbardziej żółtą kojarzę, bo pozostałe w sprzedaży w większości to głównie radosna twórczość współczesnych handlarzy. 
Z poljotem De Lux w "srebrnej" (jako kolor na zdjęciu) kopercie to jak z Passatem z małym przebiegiem. Niby fajny ale z czego to poskładane to już tylko ci co to składali i klepali wiedzą.

Ja unikam jak ognia. Zwłaszcza w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, bo i ceny wyższe i radosnej tfurczości pełno.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, drobnypijaczek napisał:

 

Ja sobie najbardziej żółtą kojarzę, bo pozostałe w sprzedaży w większości to głównie radosna twórczość współczesnych handlarzy. 
Z poljotem De Lux w "srebrnej" (jako kolor na zdjęciu) kopercie to jak z Passatem z małym przebiegiem. Niby fajny ale z czego to poskładane to już tylko ci co to składali i klepali wiedzą.

Ja unikam jak ognia. Zwłaszcza w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, bo i ceny wyższe i radosnej tfurczości pełno.

 

 

Odrobinę wiedzy i od razu wiadomo co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.