Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w szufladzie oprócz Kuranta z Błonia znalazłem jeszcze coś takiego. Koronką można ustawić wskazówki ale nie można nakręcić zegarka. Niestety nie dałem rady odkręcić dekielka więc nie mam na razie zdjęć werka. Proszę o pomoc w ustaleniu marki i modelu zegarka, na dole cyferblatu jest napis który w swobodnym tłumaczeniu brzmi " Zakłady Kirowa". Pozdrawiam.

20201120_184119.jpg

20201120_184135.jpg

20201120_184211.jpg

20201120_184226.jpg

20201120_184345.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w google frazę "Kirowski krab"

I najlepiej sam nic tam nie grzeb, daj zegarmistrzowi, to prosty i popularny swego czasu werk (taki sam jak w Błoniakach), czyli 2408 na 16 kamieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyszukiwarce na forum wpisz Kirowski i będziesz wiedział wszystko. Do tego zobacz kolekcję Krokodyla Tik-Tak (swoją drogą dawno go nie było) i już wiesz więcej niż rano!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, drobnypijaczek napisał:

 

Ja sobie najbardziej żółtą kojarzę, bo pozostałe w sprzedaży w większości to głównie radosna twórczość współczesnych handlarzy. 
Z poljotem De Lux w "srebrnej" (jako kolor na zdjęciu) kopercie to jak z Passatem z małym przebiegiem. Niby fajny ale z czego to poskładane to już tylko ci co to składali i klepali wiedzą.

Ja unikam jak ognia. Zwłaszcza w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia, bo i ceny wyższe i radosnej tfurczości pełno.

 

 

W razie wątpliwości polecam zerknąć do katalogu. Tam jest wszystko czarno na białym, jaka tarcza ma być do stalowej koperty.

Zresztą srebrny De Lux (stalowy) w oryginale ma zupełnie inną kopertę niż podróbki które tylko udają stalowe a mają chromowane koperty od Łucza.

Prawidłowa stalowa koperta Poljota

stalowy.thumb.jpg.8719d016827676fc78ca73ed23371bd8.jpg

Chromowana koperta Łucza, która jest stosowana jako niby stalowa w składakach.

chromowany.jpg.thumb.png.f44b66996f186fda3625951f57c2634b.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem ogłoszenie Poliota z ciekawym mechanizmem.

kto podpowie co to za serce?

20201129_152635.jpg

20201129_152712.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, zadra napisał:

znalazłem ogłoszenie Poliota z ciekawym mechanizmem.

kto podpowie co to za serce?

 

 

Na pewno nie radzieckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za mały pieniądz, to można kupować dla samej złoconej koperty i złoconej bransolety flex. Nie jest idealna, ale drobne ryski łatwo jest wypolerować, przy małym nakładzie pracy jest szansa na całkiem ładny zegarek.  Mechanizmy Poljota są tanie i powszechnie dostępne, można je dokupić albo nawet dostać, łatwo skompletować taki zegarek. Co do werku ze zdjęcia, widzę tam puncę RE Watch, jest to zachodnia (szwajcarska chyba?) marka tanich zegarków, na ogół zrobionych z puszki po konserwie. Tu nie ma strasznej bidy, bo są łożyska rubinowe, jest antywstrząs, ale przeciętny Poljot będzie lepszy niż to. Jako ciekawostka - wałek mocowany śrubką, więc mechanizm wygląda mi na lata 50-te, a koperta zdecydowanie późniejsza. Druga ciekawostka - w późniejszym okresie marka RE Watch poszła w wykonywanie zegarków z materiałów z recyklingu (chyba to był taki chwyt marketingowy dla usprawiedliwienia niskiej jakości surowców).


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Po Bieda napisał:

Jeśli za mały pieniądz, to można kupować dla samej złoconej koperty i złoconej bransolety flex

Teraz nie pamiętam, ale na pewno nie więcej niż 200zł.

Czy mam rozumieć, że to jakaś pasówka z poliotową tarczą, czy że takie "coś" wychodziło z jakiejś linii produkcyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał:

Teraz nie pamiętam, ale na pewno nie więcej niż 200zł.

Czy mam rozumieć, że to jakaś pasówka z poliotową tarczą, czy że takie "coś" wychodziło z jakiejś linii produkcyjnej?


To po prostu składak - radosna twórczość jakiegoś zegarmistrza ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to zdjęcia dwóch różnych zegarków. Mają inny kształt uszu i w ogóle całych kopert. I w końcu jakie jest prawdopodobieństwo, że datownik trafi w okienko Poljota? O oryginalnych poljotowskich wskazówkach już nie wspomnę 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogłoszeniu są tylko dwa zdjęcia - te które wkleiłem.

To co piszecie to bezpośrednia informacja, że zegarek nie należy ani do popularnych, ani "poprawnych" mechanicznie i raczej należy spodziewać się jakiegoś kombinatorstwa ze strony sprzedającego..

Nawet nie mogę teraz na szybko odnaleźć tego ogłoszenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, rzuciłem okiem na mechanizm, nie dostrzegłem że od tej strony koperta jest zupełnie inna niż od góry :) Możliwe, że sprzedawca w licytacji pomylił zdjęcia. Za 200 zł ja bym nie kupił. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Proszę o pomoc co to za slava ,z jakich lat pochodzi, oraz czy te małe wskazówki działają czy tylko imitacja.Niestety w tym egzemplarzu po nakręceniu sprawny jest tylko sekundnik,reszta coś się nie chce kręcić.Dziękuje i Pozdrawiam

 

20201206_184323.jpg

20201206_183738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pajo-29 napisał:

Witam.Proszę o pomoc co to za slava ,z jakich lat pochodzi, oraz czy te małe wskazówki działają czy tylko imitacja.Niestety w tym egzemplarzu po nakręceniu sprawny jest tylko sekundnik,reszta coś się nie chce kręcić.Dziękuje i Pozdrawiam

 

20201206_184323.jpg

20201206_183738.jpg

To Sława z lat 90 z imitacją chronografu. Szczerze to nawet nie ma sensu naprawiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o pewnym Sebastianie, co to obcinaczem do paznokci zaciska ćwiertnik i Sławy śmigają dalej jak nowe ;) Ważne, że balans cały i zegarek pracuje. Jednak koszt naprawy to pewnie kilkadziesiąt złotych. Chronograf to rzeczywiście imitacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziękuje koledzy za pomoc.Myślałem że ta Slava to coś bardziej  wartego zainteresowania. Pzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeróbka zegarka kieszonkowego na naręczny (tzw. pasówka). Mechanizm prawdopodobnie z lat 80.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Walter_87 napisał:

To przeróbka zegarka kieszonkowego na naręczny (tzw. pasówka). Mechanizm prawdopodobnie z lat 80.

Dzięki wielkie, ciekawe że  nigdzie nie mogłem znaleźć takich modeli o trzech osiach tz osobno godziny minuty i sekundy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kojot-80 napisał:

Dzięki wielkie, ciekawe że  nigdzie nie mogłem znaleźć takich modeli o trzech osiach tz osobno godziny minuty i sekundy 

To przeróbka tzw . Mołnia regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kchrapek napisał:

To przeróbka tzw . Mołnia regulator.

Dziękuję za informację, pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kojot-80 napisał:

Dzięki wielkie, ciekawe że  nigdzie nie mogłem znaleźć takich modeli o trzech osiach tz osobno godziny minuty i sekundy 

 

Takie modele można kupić na Ukrainie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.