Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20201211_152725.thumb.jpg.fda71fff281b3e605b436442273bb86c.jpg

Witam :) Czy mógłbym prosić o pomoc w identyfikacji tego Poljota ? Niestety nie otrzymałem zdjęć / informacji na temat mechanizmu ,a zegarek wydaje się ciekawy. IMG_20201211_152725.thumb.jpg.fda71fff281b3e605b436442273bb86c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i rzadko spotykany Poljot z początku (pierwszej połowy) lat 60. Wewnątrz pracuje porządny mechanizm 2414.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Walter_87 napisał:

Dzięki za informację :)

 

Edytowane przez Wolfgar
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Walter_87 napisał:

Bardzo ciekawy i rzadko spotykany Poljot z początku (pierwszej połowy) lat 60. Wewnątrz pracuje porządny mechanizm 2414.

 

W dodatku jak się ma szczęście, to w środku może siedzieć 2414 na eksport logowany dla Bienny:) Bienna 17 jewels lub nawet 17 Uewels z błędem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wygrzebałem właśnie takie oto dwa cuda. Przeleżały od nowości w głębokiej zapomnianej szufladzie. Wiem o nich tyle, że nigdy nie były używane są nowe. Pochodzą z początku lat 90. Może ktoś opowie więcej o tych dwuch wostokach.

9B0F67E1-B9D7-4531-B78D-1C79B61C939D.jpeg

D2790C51-3000-4F6B-820C-B5F4F376705D.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy poniższy zegarek to Amfibia? Widać jakby na godz 3 był datownik. Były takie? Z góry przepraszam za nienajlepszą jakość zdjęcia.

20201216_085555.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o tym zegarku Ruhla? Oryginał czy składak? Jaki mniej więcej rok? Produkt DDR?22210f9a50227da1edf3cc4696b06d1a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruhla oryginał, miałem taką jako dzieciak. Piękny stan, aż miło popatrzeć. To najtańszy wówczas buksiak, koperta chromowana jakimś dziadostwem co złaziło jak głupie i uczulało, że bez podkładki nosić nie mogłem, ale mam fajne wspomnienia z takim zegarkiem. Ja dostałem go w połowie szkoły podstawowej, więc koło roku 1980-1982, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, czyli na pewno w tych latach był produkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ruhla oryginał, miałem taką jako dzieciak. Piękny stan, aż miło popatrzeć. To najtańszy wówczas buksiak, koperta chromowana jakimś dziadostwem co złaziło jak głupie i uczulało, że bez podkładki nosić nie mogłem, ale mam fajne wspomnienia z takim zegarkiem. Ja dostałem go w połowie szkoły podstawowej, więc koło roku 1980-1982, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, czyli na pewno w tych latach był produkowany.
Na kopercie jest napisane: electronically timed - czy to oznacza, że ten zegarek nie jest mechaniczny?

Znalazłem jego oznaczenie i rok w katalogu - 24-33-23-67 i rok 1978. Pierwsza liczba, jak się domyślam jest połączeniem oznaczenia mechanizmu i modelu?d20c2a85e3cc7a111e8a3c27003e0ec4.jpgae49ff2a7bbf6acbb22c178e3dedc95c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mechaniczny zegarek tylko ustawiany "elektronicznie" czyli że niby taki dokładnie wyregulowany. One dobrze nasmarowane potrafiły nawet całkiem znośnie trzymać czas, ale szybko się rozregulowywały, bo nie mają kamieni. Kurka, nawet spód masz w dziewiczym stanie. Można uznać, że taki szufladowiec, tylko dekiel mu się od otwierania i zamykania tej szuflady lekko porysował  ;) Fajny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba! Gdyby takim zegarkiem można było wrócić do tamtych czasów... ;) Lubię Ruhle, nie zbieram i nie kupuję, ale lubię. Zawsze podziwiałem, że w NRD potrafili zrobić swoje zegarki i w dodatku niektóre naprawdę ciekawe. Przecież tego było tyle wzorów i rodzajów i kolorów, jedna nawet poleciała w kosmos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ralf58 napisał:

Czy ktoś pomoże w identyfikacji zegarka:

 

http://slavnyhans.pl/poljot-zielony/

 

Miałem kiedyś taki w rodzinie ale niestety gdzieś się zapodział i chciałbym taki poszukać. 

 

To zwyczajny Poljot 17 kamieni pewnie kupisz  łatwo i tanio - wpisujesz Poljot 17 kamieni + kolor tarczy i powinien się pojawić w wynikach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poza jakimś zdezelowanym w Poznaniu nie widzę innych - pewnie oznaczenie modelu by pomogło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie oznaczenie? To jest Poljot 17 kamieni... mam jakiś, nie pamiętam czy dokładnie  taki sam, jutro poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oznaczenia które pomogłoby w identyfikacji, również żadnej nazwy własnej. Numer katalogowy byłby tu zupełnie nieprzydatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK podpowiedźcie mi proszę czy w razie czego można kupić kopertę do takiego zegarka w stanie idealnym? Zakładając, że znalazłbym coś w kiepskim stanie i chciałbym doprowadzić do perfekcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest koperta w chromie, więc jak ktoś używał to zawsze będzie miała ryski...

Sprawdziłem, mam taki zegarek z czarną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 22:02, Ralf58 napisał:

OK podpowiedźcie mi proszę czy w razie czego można kupić kopertę do takiego zegarka w stanie idealnym? Zakładając, że znalazłbym coś w kiepskim stanie i chciałbym doprowadzić do perfekcji. 

Był dzisiaj taki na Alle - całkiem spoko stan ...

https://allegro.pl/oferta/zegarek-poljot-17-jewels-10061613564

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie napisać..

 Chciałbym wrócić do sentymentu... to był Wostok  w bardzo maszywnej kopercie stalowej niklowanej, niebieska tarcza  i bardzo wysokie "szkło" plastikowe fazowane... ???

 Nie wieem czy w miarę opisałem..

 to były lata 75 -78..

 zaginał w "walce" a chciałbym takowego gdzieś znależć, tylko nie wiem jak szukać..

 Macie lepsze rozeznanie,...to może coś zasugerujecie...

 

coś w tym stylu... popularny czy nie? ( czy były błękitne tarcze? )

Zegarek Wostok, lata 70-te, CCCP

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i lodówkę żeś haratnął..??

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Mercel napisał:

To i lodówkę żeś haratnął..?? emoji6.png

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, dziś tylko ten. Lodówek większość mam tylko dwóch szukam ale raczej po pieniądzach. Zresztą młyn w pracy był :)

26 minut temu, mkl1 napisał:

Nie wiem gdzie napisać..

 Chciałbym wrócić do sentymentu... to był Wostok  w bardzo maszywnej kopercie stalowej niklowanej, niebieska tarcza  i bardzo wysokie "szkło" plastikowe fazowane... ???

 Nie wieem czy w miarę opisałem..

 to były lata 75 -78..

 zaginał w "walce" a chciałbym takowego gdzieś znależć, tylko nie wiem jak szukać..

 Macie lepsze rozeznanie,...to może coś zasugerujecie...

 

coś w tym stylu... popularny czy nie? ( czy były błękitne tarcze? )

 

Może któryś z tych?

WOSTOK 2209-081992.JPG

WOSTOK 2414A-1401060.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może któryś z tych?
115590786_WOSTOK2209-081992.thumb.JPG.f9dd4812a5162a6d2222bcf60ebdfb76.JPG
51138825_WOSTOK2414A-1401060.JPG.925f225bd0030946f9f350dae5616302.JPG
Hehe - wysylam wiadomość na pw

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.