Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

czyli to taki czistopolski mini-multi-calendar!? ...zayebista sprawa, a niuch @kchrapka jeszcze zayebistszy :) 

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak na zwieńczenie debaty nad tym jakby nie było rzadkim zegarkiem. Kolega @prw6 oświecił mnie że jakiś zacny Rosjanin życzy sobie za egzemplarz z zapytania 400000 rubli... Tak że ten tego, ja chęć zakupu wycofuję , ale jakby ktoś chciał skorzystać to prw6 da namiary :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Rosja teraz to nie jest tani kraj. Czasem można wyrwać coś troszkę taniej niż na zachodzie, jakiegoś popularesa, ale cała masa zegarków jest już w cenach zachodnich lub wyższych. Żeby wyszukać perełkę w godziwej cenie, trzeba na okrągło siedzieć w mieszku lub innym tego typu portalu i łapać zanim reszta się rzuci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w lato zaczną każdą przesyłkę spoza UE VAT-ować, to se będziemy mogli... 

15 minut temu, JanekTheFizyk napisał:

Czyli być jak kchrapek :D

Wiesz, on jest multiplatformowy i multipersonalny ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cot jest?

 Wielkośc/średnica 40,9mm w wykonaniu jako zegar samochodowy.

 Może ktoś rozpozna werk.

 Przy okazji potrzebe są koła przekładni zmiany czasu..

 

IMG_1353.JPG

IMG_1354.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozpoznaje mechanizmu?

 Szkoda..

 "pachnie mi to kawałkiem " Mołni ( półmostek i balans...)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednica wg. danych podesłanych to 40,9mm

Zegar "samochodowy" tyle mi wiadomo.

 Dostałem te fotki, by ewentualnie mieć rozeznanie czy przekładnia zmiany czasu nie jest z jakiegoś "ogołno dostępnego mechanizmu)

 

 Najpier obstawiałem Mołnię "biurkową" , ale układ płyt nie taki.

Majakowaty to on też nie jest ..

 wystający wałek osi centralnej- do łatwego nastawienia po zamocowaniu zegara w desce rozdzielczej (chyba)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobacz mocowanie włosa, tak na wprost, w osi mostka - ja widziałem takie w jednym naręcznym szwajcarze


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może udałoby się łatwiej odgadnąć gdyby kolega podał markę auta z którego zegarek pochodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ził, lub ZIS

 podobno był w nim zamontowany...

Niestety nie mam go w rękach, bo bym więcej fotek pokazał.. :(

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dwa zegarki, Rakieta po dziadku i Pobieda. Czy mógłbym prosić o pomoc w identyfikacji? Za wszelkie informacje czy wskazówki będę bardzo wdzięczny.

DSC_1349.jpg

DSC_1351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Srednica wg. danych podesłanych to 40,9mm
Zegar "samochodowy" tyle mi wiadomo.
 Dostałem te fotki, by ewentualnie mieć rozeznanie czy przekładnia zmiany czasu nie jest z jakiegoś "ogołno dostępnego mechanizmu)
 
 Najpier obstawiałem Mołnię "biurkową" , ale układ płyt nie taki.
Majakowaty to on też nie jest ..
 wystający wałek osi centralnej- do łatwego nastawienia po zamocowaniu zegara w desce rozdzielczej (chyba)

A to nie jest Agat?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O!!!

 Może być.

 poszukam jak wygląda werk

 

image.thumb.png.3c8f393a31259f41716a23b2b3a7cfdd.png

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która radziecka marka miała taki kombajn: niewielki zegarek, obok malutki kompas i termometr w jednej obudowie? Gdzieś to kiedyś widziałem i nie mogę sobie przypomnieć. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tutaj na zdjęciu to jest Rakieta z licznikiem Geigera. Blisko, ale to nie to, chociaż pewnie ślad jest dobry - idę szukać....

Tak to wyglądało, też w żółtej kopercie z fakturą.

http://bp3.blogger.com/_HZxjZs9ytRU/RYejHAKy4QI/AAAAAAAAANo/QSj6PltV4Bc/s1600-h/THERMO374.JPG

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kchrapek napisał:

To był chyba jakiś gruziński wynalazek, żadna z dużych marek radzieckich/rosyjskich.

Raz w życiu widziałem na jakiejś aukcji, dokładna kopia tego zapodanego przeze mnie, ale w sowieckim wydaniu....No nic.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałem "w spadku" zegarek i jestem ciekawy czy jest cokolwiek wart. Przekopałem google i nigdzie takiego nie mogę znaleźć. Pochodzi ten zegarek z "młodości" osoby urodzonej w 1927 roku. Firma Wympieł 16 kamieni. Zapytałem w jakimś jubilerskim czy jest cokolwiek wart to stwierdzili że nie :D Ciężko stwierdzić czy działa czy nie bo jest nakręcany - raz nakręciłem to trochę wskazówki same się przemieściły a raz nie więc nie ogarniam tego. Podsyłam real foto. Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

IMG_20210211_212106.jpg

IMG_20210211_212036.jpg

Edytowane przez DawPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, luqero napisał(-a):

Witam. Dostałem "w spadku" zegarek i jestem ciekawy czy jest cokolwiek wart. Przekopałem google i nigdzie takiego nie mogę znaleźć. Pochodzi ten zegarek z "młodości" osoby urodzonej w 1927 roku. Firma Wympieł 16 kamieni. Zapytałem w jakimś jubilerskim czy jest cokolwiek wart to stwierdzili że nie :D Ciężko stwierdzić czy działa czy nie bo jest nakręcany - raz nakręciłem to trochę wskazówki same się przemieściły a raz nie więc nie ogarniam tego. Podsyłam real foto. Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

IMG_20210211_212106.jpg

IMG_20210211_212036.jpg

To białoruski Wympieł produkcja z lat 90. Damek nikt nie zbiera tym bardziej poradzieckich więc ciężko to będzie sprzedać, zresztą sam nie jesteś pewien czy zegarek jest sprawny. Jak dostaniesz za niego kilkanaście zł to max.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.