Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, prw6 napisał(-a):

Od czego te koperty?

...

Pierwsza koperta wygląda na współczesną wariację poljota sygnała. Nawet wałki wyglądają znajomo.

Chyba jest nawet podobna do tego wynalazku:

https://www.ebay.com/itm/POLJOT-Signal-2612-1-Russian-USSR-Vintage-NOS-watch-with-alarm-Vostok-/293030872605

Edytowane przez mar3ck1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki ładny krabik, ciekawe, czy nie stalowa. Dla mnie to się podoba :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To białoruski Wympieł produkcja z lat 90. Damek nikt nie zbiera tym bardziej poradzieckich więc ciężko to będzie sprzedać, zresztą sam nie jesteś pewien czy zegarek jest sprawny. Jak dostaniesz za niego kilkanaście zł to max.
Człowiek się uczy całe życie...

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, luqero napisał(-a):

Witam. Dostałem "w spadku" zegarek i jestem ciekawy czy jest cokolwiek wart. Przekopałem google i nigdzie takiego nie mogę znaleźć. Pochodzi ten zegarek z "młodości" osoby urodzonej w 1927 roku. Firma Wympieł 16 kamieni. Zapytałem w jakimś jubilerskim czy jest cokolwiek wart to stwierdzili że nie :D Ciężko stwierdzić czy działa czy nie bo jest nakręcany - raz nakręciłem to trochę wskazówki same się przemieściły a raz nie więc nie ogarniam tego. Podsyłam real foto. Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam.

 

Pod względem handlowym nie jest to coś wartościowego. Przypuszczalnie w środku mechanizm identyczny jak wcześniejszy Łucz, czyli mechanicznie i konstrukcyjnie również bez szału. Natomiast wizualnie jest ładny, dobrze zachowany, zostaw sobie dla żony, córki, wnuczki..... Trudno wywnioskować z twojego opisu, czy zegarek jest sprawny, czy też nie wiesz, jak obsługiwać zegarek mechaniczny. Mogło być tak, że zegarek z drobnym defektem został odłożony do szuflady i przeleżał tam circa 25 lat.  


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, luqero napisał(-a):

Pochodzi ten zegarek z "młodości" osoby urodzonej w 1927 roku.

To chyba ta osoba była w posiadaniu wehikułu czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Stosunkowo rzadki ale jak ktoś chce i poszuka to znajdzie.

no ja nie chciałem i nie szukałem, a znalazłem i teraz się głowię czy dać pisiont złoty bo przydasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od strony tarczy jakoś to wygląda, czy szrot? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Po Bieda napisał(-a):

A od strony tarczy jakoś to wygląda, czy szrot? 

image.thumb.png.68853f389a1117c015d1df2ef57ebcb5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza bez znaczenia, to było montowane gdziekolwiek. Jak nie chcesz to daj namiar to ja wezmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takie tarcze były w pancernikach "z maską", ale nigdy żółtej nie widziałem, to jakiś wyblaknięty niebieski czy ktoś widział żółty?

image.png.937d676ba50bf0ed34dcddb247cc9e83.png

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Remo74 napisał(-a):

Koledzy co to i do czego to?

IMG_20210221_153638.jpg

IMG_20210221_153551.jpg

To są osie balansu, a od czego tego bez zwymiarowania ciężko powiedzieć. Może wysoka Mołnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mam tego 5 sztuk, może się komuś przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szanse zmierzyć :

-z czopami

- bez czopów?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich latach produkowano te Zarie? Znalazłem ostatnio w rupieciach i przyjemnie tyka :)

IMG_20210222_180253.thumb.jpg.1d48ada2d0020a08c652594fe0c44c2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło panie. To chyba jeszcze Penza.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, antares89 napisał(-a):

Co powiecie?

received_525542971751566.jpeg

Nie wiem jak z tą Sławą ale wskazówki w Wołnach raczej nie ori. Zresztą trochę już zdezelowane te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Progfan_87 napisał(-a):

Nie wiem jak z tą Sławą ale wskazówki w Wołnach raczej nie ori. Zresztą trochę już zdezelowane te zegarki.

 

To damskie wiesny i slava. Ta z prawej jest ok, slava też. Ale faktycznie mocno znoszone


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mkoch napisał(-a):

 

To damskie wiesny i slava. Ta z prawej jest ok, slava też. Ale faktycznie mocno znoszone

Aaa no fakt nawet dokładnie nie doczytałem a zmyliły mnie tarcze, bo jednak trochę podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbierasz damki, to chyba jakieś Wiesny w chromie miałbym do pogonienia.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.