Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Odziedziczyłem takiego poliota, pokaże mi ktoś jak wyglądał oryginalny pasek z jakim go sprzedawano? Będę sobie szukał czegoś możliwie podobnego. Jakies ciekawostki też chetnie posłucham, rzadka czy też popularna wersja? Jaki rocznik to może być?  Idzie do zegarmistrza na pełny serwis na dniach, nie chce go otwierać samemu. 

IMG_20210206_141433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj oryginalnego paska bo nawet jak znajdziesz to są nie za dobre do noszenia, kup jakąś alfę 18mm brązową (może być krokodyl) i będzie się ładnie prezentował. Poljot de luxe automatic na 29 kamieniach (chyba lata 70?) - popularna wersja, ale za to cenionego zegarka. Zrobić przegląd (nie daj się naciągnąć na serwis za 200 zł) i na nadgarstek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

późne lata 70-te... bardzo dobry zegarek jak na sowieckie standardy! Jak wyżej: przemyć, przesmarować, wyczyścić syfki w okolicy osadzenia szkiełka (ok.stówki do wydania). Ładny skórzany pasek (czytaj: droższy) też dodatkowo wyeksponuje jego ponadczasową urodę


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, ale pozwolę sobie zapytać jeszcze raz - czy ktoś ma zdjęcie oryginalnego paska? Nie mam zamiaru kupować oryginału, chciałem sobie dobrać coś nowego, raczej wyższej jakości ale w porównywalnym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było oryginalnych pasków. Radzieckie zegarki były sprzedawane bez pasków (może z małymi wyjątkami).

Przykład poniżej

vostok-boctok-komandirskie-nos-1989_360_abba6244d6f46cfa77bf33986cbf72d2.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podeprzeć się katalogiem, tam często są pokazywane na przykładowym pasku. Przypuszczam, że tu były paski podobne do tych z Łucza i Vostoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywały Panowie ale liche to było i nic specjalnego. Do tej pory się zdarzają na zegarkach tylko mało kto wie że to oryginał. Np taki

DSC02175 (2).JPG

DSC09991.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne komplety, prawda? Ja też nie mogę przestać patrzeć...

Piękne komplety, prawda? Ja też nie mogę przestać patrzeć...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jessssuuu... szok! poljoty prześliczne!!! ale paski jak z jakiegoś odpadu po przeróbce ciężkich frakcji ropy naftowej.

Jak dla mnie - oblechy


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu :) Dla mnie oryginalny pasek jest bezcenny. Mam dwa Łucze z oryginalnymi paskami i właśnie te paski mnie mega cieszą, zwłaszcza że jeden praktycznie jak nowy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu

Jasne! sam okazyjnie kupiłem i jeszcze do tego założyłem do staruszków kilka pasków z epoki (z podkładką nówki-sztuki) :)

Jestem typem zegarko-maniaka, który zwykle ma na łapie lub w kieszeni cosik ze swojej kolekcji  ...ale jakoś się tak składa, że akurat ich nie niepokoję wciąganiem na nadgarstek...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalowy?

image.thumb.png.4235e5dd23cf571717dcd0a3232b6c90.png

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Dzisiaj przeglądałem rodzinne drobiazgi u mamy i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o leżących u niej w szufladzie Ruskach :-).

Są to dwa Wostocki i jeden Poljot.

Nic nie wiem o rosyjskich zegarkach, będę Wam bardzo wdzięczny za kilka słów na ich temat.

Może któryś z nich jest interesującym modelem?

Albo czy według Was warto któryś z nich odnowić do codziennego noszenia?

Dziękuję i pozdrawiam.

20210227_161528.jpg

20210227_161401.jpg

20210227_161436.jpg

20210227_161428.jpg

20210227_161341.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Calisch napisał(-a):

Czesc. Dzisiaj przeglądałem rodzinne drobiazgi u mamy i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o leżących u niej w szufladzie Ruskach :-).

Są to dwa Wostocki i jeden Poljot.

Nic nie wiem o rosyjskich zegarkach, będę Wam bardzo wdzięczny za kilka słów na ich temat.

Może któryś z nich jest interesującym modelem?

Albo czy według Was warto któryś z nich odnowić do codziennego noszenia?

Dziękuję i pozdrawiam.

20210227_161528.jpg

20210227_161401.jpg

20210227_161436.jpg

20210227_161428.jpg

20210227_161341.jpg

Białe kruki to to nie są. Produkcja lata 70. Chociaż jeśli miałbym któregoś reanimować to tego środkowego Wostoka. Serwis, nowe szkiełko, polerka koperty i ładny garniturowiec by był. Zresztą reszta też jest do uratowania ale wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych, bo zbyt wiele warte nie są nawet w przyzwoitym stanie no chyba że dla Ciebie mają wartość sentymentalną.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Białe kruki to to nie są. Produkcja lata 70. Chociaż jeśli miałbym któregoś reanimować to tego środkowego Wostoka. Serwis, nowe szkiełko, polerka koperty i ładny garniturowiec by był. Zresztą reszta też jest do uratowania ale wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych, bo zbyt wiele warte nie są nawet w przyzwoitym stanie no chyba że dla Ciebie mają wartość sentymentalną.

Dziękuję za informacje. Tak myślałem, że nie posiadają wartości materialnej. Ze względu na wartość sentymentalna, jednego z tej trójki chętnie bym oddal do serwisu i odnowienia.

Jaki może być koszt takiej operacji? I do kogo się zgłosić z tym tematem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Calisch napisał(-a):

Dziękuję za informacje. Tak myślałem, że nie posiadają wartości materialnej. Ze względu na wartość sentymentalna, jednego z tej trójki chętnie bym oddal do serwisu i odnowienia.

Jaki może być koszt takiej operacji? I do kogo się zgłosić z tym tematem?

 

Serwis to koszt ok. 100zl plus szkiełko. Osobiście polecam Kwestię Czasu z Krakowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej @Progfan_87 : popularniaki... ale z tej trójki złocony wostok najfajniejszy.  Jest naprawdę OK i ma potencjał!  Sam bym nosił :)  Tylko koniecznie wypierdziel tą koszmarną i niedobraną bransoletę Czyszczenie i smarowanie . plus  pleksi to wydatek rzędu 8-10 dyszek. Poszukaj/popytaj  o jakiegoś "tradycyjnego" zegarmistrza w okolicy. W żadnym razie nie leź do pierwszego-lepszego punktu wymiany pasków, bateryjek, fleczków i ...dorabiania kluczy :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Serwis to koszt ok. 100zl plus szkiełko. Osobiście polecam Kwestię Czasu z Krakowa. 

 

41 minut temu, cofer napisał(-a):

Jak wyżej @Progfan_87 : popularniaki... ale z tej trójki złocony wostok najfajniejszy.  Jest naprawdę OK i ma potencjał!  Sam bym nosił :)  Tylko koniecznie wypierdziel tą koszmarną i niedobraną bransoletę Czyszczenie i smarowanie . plus  pleksi to wydatek rzędu 8-10 dyszek. Poszukaj/popytaj  o jakiegoś "tradycyjnego" zegarmistrza w okolicy. W żadnym razie nie leź do pierwszego-lepszego punktu wymiany pasków, bateryjek, fleczków i ...dorabiania kluczy :)

Dziękuję. Koszt serwisu wygląda bardzo rozsądnie, więc na pewno się zdecyduję. Efektem podzielę się czym prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nad logiem napisane "Rakieta" ale chyba nie. 

Co to?

image.thumb.png.d2156a76e3e6945ef9ebd03c513042c0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, renqien napisał(-a):

To jest ta przysłowiowa "Takema" :D 

No właśnie, ja zawsze "Pakema" widziałem, stąd zdziwienie :D Sekundnik i koronka chyba od czapy prawda? Rzadkie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były i Takemy, jak się temu co malował, "P" nie domalowało ;) Ja w Rakietach zupełnie się nie wyznaję, ale na moje parchate oko, to jakaś malowanka współczesna podobna zupełnie do niczego, z przypadkowo dobranymi wskazówkami, kopertą i całą resztą. Koperta z resztą jakaś koślawa, odnawiana w garażu. Ale ja się nie znam, dlatego piszę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.