Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazówki nie są z petrodworca, jakby co to jestem chętny do zakupu

Z rok temu była tu taka sama. Wskazówek nie pamiętam. Jaki werk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Kilka lat temu dostałem w prezencie zegarek kupiony gdzieś na pchlim targu. Próbowałem znaleźć jakieś informacje o nim ale w googlach nie udało mi się. Początkowo szukałem pod hasłem "Curex". Gdy się poluzowała jedna ze wskazówek poszedłem do zegarmistrza, który zasugerował, że może to być rosyjski zegarek. Nie wiem jak rozszyfrować nazwę z cyrylicy czy to "Смчех", "Смъех", "Сиъех", "Сичех" czy jeszcze coś innego...

Ciekawe też są oznaczenia pomiędzy uszami. Przeglądałem oznaczenia jubilerskie ale żaden znaczek nie wydał mi się podobny.

Prosiłbym o jakieś informacje na temat tego zegarka.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

_IMG8472.JPG

_IMG8473.JPG

_IMG8474.JPG

_IMG8475.JPG

_IMG8479.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Francuz, sądząc po tym systemie zakręcania dekielka. W każdym razie cyrylicy w napisie niet.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ruski, werk to chyba  jakaś wariacja Lorsy P76. Napisy na deklu oznaczają pewien rodzaj uszczelnienia pierścienia/dekla (bagobloc) opatentowany przez Ets Miserez z Besancon, skrót Bte SGDG oznacza patent bez gwarancji państwowej (chyba po prostu nie był prawnie chroniony, nie wiem, jak to rozumieć). Całość wskazuje na francuza. Bardzo ładna tarcza, niezniszczona koperta, więcej niż przyzwoity mechanizm z incablokiem - wart serwisu i noszenia. Punce na kopercie na pewno oznaczają metodę złocenia i grubość powłoki, nie wiem, jak je rozszyfrować,  przypuszczalnie plaque galvanise jako początek. Musiała to być jedna z tysięcy mniejszych marek i brandów, które usiłowały istnieć w przełomie lat 50 i 60-tych, a które wykosiła technologia kwarcowa. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Czyli jednak poszukiwania w kierunku zachodnim

:)

Ten patent dotyczy jedynie zamknięcia? Pewnie nie pomoże to wiele w poszukiwaniach. 

Poczytam o mechanizmie, może to naprowadzi trochę. 

Jeszcze raz dzięki. 

 

Pozdrawiam 

Krzysztof 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.03.2021 o 18:14, Krzysztof.S napisał(-a):

Dzięki za odpowiedzi. Czyli jednak poszukiwania w kierunku zachodnim

:)

Ten patent dotyczy jedynie zamknięcia? Pewnie nie pomoże to wiele w poszukiwaniach. 

Poczytam o mechanizmie, może to naprowadzi trochę. 

Jeszcze raz dzięki. 

 

Pozdrawiam 

Krzysztof 

Zamknięcia, a może nawet tylko uszczelnienia dekla....trzeba byłoby pownikać. Werk jest fajny, ale szeroko stosowany w szwajcarach. Pewnie niewiele znajdziesz o marce Carex, były takie "wypusty" (i sam mam kilka) o których ani dudu w internetach, albo tylko wzmianki o czymś podobnym. To mógł być brand jakiejś fabryki. Mikrolisk.de nie wymienia takiej marki. Jeśli już, poczytaj o fabryce Ets Mondez. Produkowała dla Enicara, Citizena, Tissota, Yemy i kilku innych znanych fabryk. Widzi mi się, że choć zegarek jest nierozpoznawalnej marki, ma rozwiązania z półki "średnia plus" i swoją wartość posiada. To ładny sikor w ładnym stanie, z lat - powiedzmy - 60-tych, dobrze zachowany, przyzwoicie wyposażony. Nie ma co  wnikać, to trzeba zaserwisować i nosić po prostu, bez snobowania się - ja używałbym go z przyjemnością.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek, domyślam się, że Krab Kirowskie, ale czy Kirowskie wychodziły z takimi wskazówkami czy to może kogoś inwencja twórcza? Możecie polecić kogoś kto przywróci mu dawny blask?

IMG-20210308-WA0004[270].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Kirow "krab", mocno zajechany. Wskazówki i koronka od czego innego.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Właśnie nigdzie z takimi nie widziałem. Zegarek przyjaciel dostał od dziadka. Chciałby go nosić. Jest szansa na zdobycie jakiegoś polecenia na zegarmistrza który zrobi to dobrze? Najlepiej Poznań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szczepek napisał(-a):

Dziękuję. Właśnie nigdzie z takimi nie widziałem. Zegarek przyjaciel dostał od dziadka. Chciałby go nosić. Jest szansa na zdobycie jakiegoś polecenia na zegarmistrza który zrobi to dobrze? Najlepiej Poznań. 

Czy jest sens ratowania zegarka w takim stanie na dodatek z takimi wskazówkami? Moim zdaniem nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ring ładny. Trzeba poszukać dawcy pozostałych elementów... Obecne wskazówki z Poljota 17j (2609).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to raczej na odwrót, bo ten zegarek w zasadzie nadaje się jedynie do tego aby zostać dawcą ringu. Może jeszcze werk być do odratowania, ale patrząc na stan zewnętrzny to zastanawiam się co tam siedzi i do czego się nadaje? Na upartego można odzyskać werk i ring, ale czy wtedy to w dalszym ciągu będzie zegarek, który ma wartość sentymentalną?


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to kiedyś Krokodyl Tik-Tak, Łukasz R., wytłumaczył jak to z tym Kirowskimi z ringiem jest. I on pisał tak, najważniejsza jest biała tarcza o nią jest najciężej i im lepszy stan tym bardziej warto się pochylić. Bo kopertę, wskazówki czy ring znajdziesz, mechanizm to w zasadzie nie jest problem. To stan zachowania tarczy decyduje czy to dawca czy pacjent do uratowania. W tym przypadku, jak pisał Mislavo to raczej dawca. Dlaczego?

1. Koperta - nie da się ukryć zniszczona;

2. Koronka - wymiana, tej nie nakręcisz; a jak nakręcisz to się nawk....wiasz;

3. Wskazówki - brak, trzeba szukać nowych;

4. Tarcza w środku - stan agonalny - liczne ślady zużycia;

5. Mechanizm - zagadka, nie ma zdjęć;

6. Został tylko ładny ring.

 

Szkoda roboty.

I jeszcze jedno - pisał o tym Krzysztof kiedyś:

- radzieckich trupków zegarkowych jest cała masa, jednak nie każdego warto kupić i nie każdego warto reanimować.

W tym przypadku Kirowski do szuflady jako dawca.

Smutna prawda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szczepek napisał(-a):

Dziękuję. Właśnie nigdzie z takimi nie widziałem. Zegarek przyjaciel dostał od dziadka. Chciałby go nosić. Jest szansa na zdobycie jakiegoś polecenia na zegarmistrza który zrobi to dobrze? Najlepiej Poznań. 

 

Pan Marek z Dębca - ul. Cedrowa - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

co to za 2209? Nie mogę nigdzie znaleźć takiego - logo jak we wczesnych precyzyjnych, dziwna koperta (na deklu wybite 2209) mechanizm pasuje. Ring od szkiełka jest. Zdjęcia słabe, sprzedający twierdzi, że zegarek działa i jest w średnim stanie. Warto się nad tym pochylić?

IMG_5844.JPG

IMG_5846.JPG

IMG_5847.JPG

IMG_5923.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mniej więcej taki wostok jak mój z tego topiku:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/159470-rzadkie-okazy/page/15/?tab=comments#comment-2784725

Z wersją w kopercie chromowanej ja sie jeszcze nie spotkałem. Mam 3 w takich kopertach ale wszystkie pozłacane. Z taką tarczą jak ten z Twojego zdjęcia w wersji pozłacanej już kiedyś widziałem, ale nie udało mi się kupić. Zegarek za wyjątkiem koronki wygląda na oryginalny. Nie wiem jaka cena, więc nie wypowiadam się czy warto czy nie.

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać co to za model - czy jest to jakiś 'specjalny' rusek?

1241a91a12e401ffc050db9ef4ab3ed2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piother

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piother napisał(-a):

Witam, chciałbym zapytać co to za model i jaka orientacyjna wartość wiedząc ze jest na chodzie? :)




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rok na forum powinien wystarczyć żeby wiedzieć iż regulamin zabrania wyceny i pytań o nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

To mniej więcej taki wostok jak mój z tego topiku:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/159470-rzadkie-okazy/page/15/?tab=comments#comment-2784725

Z wersją w kopercie chromowanej ja sie jeszcze nie spotkałem. Mam 3 w takich kopertach ale wszystkie pozłacane. Z taką tarczą jak ten z Twojego zdjęcia w wersji pozłacanej już kiedyś widziałem, ale nie udało mi się kupić. Zegarek za wyjątkiem koronki wygląda na oryginalny. Nie wiem jaka cena, więc nie wypowiadam się czy warto czy nie.

 

Dzięki, chodzi mi właśnie o ten model, bo nigdzie nie mogę go znaleźć. Pewnie go kupię, bo wyjdzie około stówki z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Rok na forum powinien wystarczyć żeby wiedzieć iż regulamin zabrania wyceny i pytań o nie...

 

Nie rok, a prawie trzy (!)... :(

 

Co do zegarka to typowy Wostok z lat 80 - tzw. "telefon", bo tarcza przypomina tę z dawnych telefonów (wykręcanych). Zegarek średnio popularny.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takiej koperty nie widziałem, ale czytałem kiedyś że było sporo prototypów może to jeden z nich. Ty to zawsze wygrzebiesz jakieś dziwolągi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.