Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Prze-cudo, nawiasem mówiąc....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Trach_Tarlo napisał(-a):

Czy to cenne znalezisko ta wojskowa Mołnia i czy ktoś wie ile takich wyprodukowano i kiedy ?

 

Składak, a raczej pasówka na Mołnii.Trudno tu mówić i ilości  i kiedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny, koperta wygląda na chromowany mosiądz a poziom wykonania tarczy odbiega na plus od współczesnych produkcji. Może to jakieś specjalne zamówienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na eBay są np. Pabiedy z takimi i podobnymi taczami, z lat 80-tych. Legenda jest taka, że to nagroda dla uczestników operacji Sztorm 333 (akcja sił specjalnych, atak na pałac Amina w Kabulu). W jednym z wątków na forum Watchuseek jest o nich dyskusja, były takie sprzedawane przez handlarza z Ukrainy (więc jest trop dorabianych, nazwijmy to - customowych tarcz). Jednak jest to handlarz, który nie miał żadnej negatywnej opinii, na co wskazał Dashiell. On sam wypowiada się, że kupował u tego handlarza, i nie trafił na trefne fanty. 

 

Tutaj, w tej Mołnii, tarcza wygląda jakoś zbyt autentycznie....jakby faktycznie stara robota.... 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie Cymy są zacne.

 to złotawe to Poliot?

(otwieram na kompie i nie moge powiększyć fotek)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..O" kiedyś nosiłem  Rakietę mojego ojca .. zabierałem do kopalni na dól,, bo była niesamowicie wytrzymała..

 

Mam sentyment do:

 "złoconego" poliota , do Rakiety stalowej i do Wostoka( nazywacie go chyba amfibią)  badrzo grubaśny, wysokie  płaskie szkło i "schowane" teleskopy)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

 

 

Mam sentyment do:

 do Rakiety stalowej

Oprócz legendarnej i niebotycznie drogiej 3031, Rakiety Amfibii była chyba tylko jeszcze jedna w stali, nazwijmy ją garniturową. Rzadsza od Amfibii i nie sądzę żebyś ją kiedyś miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Mam pytanie o ponizszy zegarek Zaria. Zegarek ma wybite przy uszach `Au`, nie wiem, czy cala koperta/tarcza jest zlota, czy pozlacane.

 

Po nakreceniu wskazowka sekundowa porusza sie moze dwa trzy razy i staje. Dodatkowo, szkielko jest pekniete u dolu (widac to nieco na jednym ze zdjec nad napisem USSR).

 

Zastanawiam sie, czy mozna te usterki naprawic i szukam jakiegos godnego polecenia zegarmistrza (idealnie w Poznaniu, ale moge tez wyslac). 

Pytanie, tez, czy Waszy zdaniem warto to naprawiac, tj. czy koszt nie przekroczy wartosci zegarka...

 

Pozdrawiam,

 

IMG_3550.jpg

IMG_3552.jpg

IMG_3554.jpg

IMG_3555.jpg

IMG_3556.jpg

IMG_3557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest pozłacany - wartosc 20-30 zł

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozłacana, i to cienko, co widać po przetarciach. Serwis ok. 80 zł (tzn. mycie i smarowanie, a nie np. odnowienie koperty), wliczając wymianę szkła. 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że koszt serwisu niestety przewyższy wartość zegarka. Jeśli to pamiątka rodzinna to zawsze warto ratować ale w innym wypadku darowałbym sobie.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Progfan_87 said:

Obawiam się że koszt serwisu niestety przewyższy wartość zegarka. Jeśli to pamiątka rodzinna to zawsze warto ratować ale w innym wypadku darowałbym sobie.

 

3 hours ago, Po Bieda said:

Pozłacana, i to cienko, co widać po przetarciach. Serwis ok. 80 zł (tzn. mycie i smarowanie, a nie np. odnowienie koperty), wliczając wymianę szkła. 

 

Dziekuje za blyskawiczne odpowiedzi.

80zl za przywrocenie do zycia, to nie dramat :) Co do wartosci, nie zakladalem wielkiej, to pamiatka rodzinna.

 

Czy jestescie w stanie mi polecic jakiegos sensownego zegarmistrza (jw. Poznan, ew. wysylka?

 

Edytowane przez gustaff_weldon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moi zdaniem, zegarek wart naprawy.

Wymiana szkiełka i smarowanie mu nie zaszkodzi, a to, że nie będzie drogi w ewentualnej odsprzedaży o niczym nie świadczy.

Zegarek z duszą i historią o który zapewne niejedna osoba zapyta gdy zobaczy na nadgarstku.

 

Ja noszę takie tanie zegarki.

Cieszę się nimi i bawię. Coś mi się od życia należy.

Od właściciela zależy, co zrobi, ale szkoda, żeby odniósł wrażenie, że trzyma nic nie watry kawałek żelaza.

Cóż, że nie jest ze złota, że są przetarcia na uszach, że szybka... Liczy się wnętrze.. Tu chyba 1601 lub 1801 - żyjący organizm..

Bez powodu nie pyta o znalezisko, najpewniej się z zegarkiem już polubili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, zadra said:

moi zdaniem, zegarek wart naprawy.

 

Taki jest plan :)

 

19 minutes ago, zadra said:

Zegarek z duszą i historią o który zapewne niejedna osoba zapyta gdy zobaczy na nadgarstku.

 

Zegarek nalezy do mojej mamy, ktora otrzymala go od swojej z okazji pierwszej pracy. Wartosc sentymentalna duza, dlatego tez chcialbym go naprawic.

 

19 minutes ago, zadra said:

Bez powodu nie pyta o znalezisko, najpewniej się z zegarkiem już polubili ;)

 

Akurat reke mam na takiego maluszka za duza, ale musze przyznac, ze bardzo podoba mi sie tarcza oraz font uzyty do cyfr arabskich (ma jakas nazwe taki rodzaj moze)

 

 

Moja prosba o polecenie jakiegos zegarmistrza, do ktorego moge to oddac wciaz aktualna.

W Poznaniu syn naprawial upuszczonego Seagula 1963, ale tak mu zegarmistrz skatowal koperte przy otwieraniu, ze szlifowanie bylo potrzebne (z obu stron...), wiec wrocic do niego nie planuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kopertę otworzyć, to nie powinien być problem (przy zarii), natomiast co do specjalisty zegarmistrza w Poznaniu, to nie wiem kogo polecić w Poznaniu, bo sam już kilku zegarmistrzów osobiście omijam...

 

 

właśnie przeglądając forum natrafiłem w innym temacie na polecanego, ale sam osobiście nie znam, nie bywałem itd..

"Jak w Poznaniu to Janusz Bilicki na Sienkiewicza, na pewno wykona pełen serwis wraz z kosmetyką szkiełka i koperty"

 

Temat dotyczył starego chrono na landeronie 48 - dużo większa komplikaja niż sekundnik w Zarii, więc tym bardziej powinien dać radę..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, zadra said:

"Jak w Poznaniu to Janusz Bilicki na Sienkiewicza, na pewno wykona pełen serwis wraz z kosmetyką szkiełka i koperty"

 

Temat dotyczył starego chrono na landeronie 48 - dużo większa komplikaja niż sekundnik w Zarii, więc tym bardziej powinien dać radę..

 

Super, dzieki, obadam temat. Adres inny, tamten do unikania to na Wodnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, gustaff_weldon napisał(-a):

 

 

Dziekuje za blyskawiczne odpowiedzi.

80zl za przywrocenie do zycia, to nie dramat :) Co do wartosci, nie zakladalem wielkiej, to pamiatka rodzinna.

 

Czy jestescie w stanie mi polecic jakiegos sensownego zegarmistrza (jw. Poznan, ew. wysylka?

 

 

Kup drugi taki sam w necie za 30-50 zł w dużo lepszym stanie, na chodzie - pieniądze żadne, a radość będzie podwójna...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

Kup drugi taki sam w necie za 30-50 zł w dużo lepszym stanie, na chodzie - pieniądze żadne, a radość będzie podwójna...

 Tak właśnie się zaczyna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zadra napisał(-a):

 Tak właśnie się zaczyna... 

 

A potem to już „z górki”, czyli jazda bez trzymanki :wub:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/46114-wasze-ulubione-ruski-które-czasami-zakładacie/page/709/?tab=comments#comment-2969345

:unsure:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/6/2021 at 9:44 PM, art_69 said:

 

Kup drugi taki sam w necie za 30-50 zł w dużo lepszym stanie, na chodzie - pieniądze żadne, a radość będzie podwójna...

 

Drugi taki to juz nie pamiatka rodzinna, zreszta nawet na dawce nie wiedzialbym czego szukac :) Mysle, ze naprawie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Remi124 napisał(-a):

gustaff_weldon

 

polecam:

Zakład Zegarmistrzowski

Poznań, ul. Cedrowa 12 - Dębiec

 

Remi

 

Od razu zapytam o Wasze opinie i spostrzeżenia na temat tego punktu zegarmistrzowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.