Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu nie widzę poliota choć indeksy i wskazówki wyglądają znajomo.

Mechanizm jakiś on ma (chyba zdjęcie z oferty internetowej, to możesz nie mieć zdjęcia werku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy to jakaś eksportowa wersja Poljota? Jeśli tak to na jaki kraj to szło?

 

 

https://www.watchuseek.com/threads/what-is-a-velma-looks-like-a-21-jewel-poljot-movement.442666/

 

Okazuje się, że to jednak poljot na eksport. Ciekawa rzecz, rzadki werk


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej jakaś firma na zachodzie kupiła werki Poljota bo tanie i wsadziłą w swój projekt. Ja tu oprócz mechanizmu nie widzę nic z Poljota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kchrapek napisał(-a):

Raczej jakaś firma na zachodzie kupiła werki Poljota bo tanie i wsadziłą w swój projekt. Ja tu oprócz mechanizmu nie widzę nic z Poljota.

 

O to to. Przychylam się


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy Poliot robił 2409a a dodatkowo 21j ?

Wiem, że w poliotach były montowane 17j, 23j itd - 21j się nie spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zadra napisał(-a):

Ale czy Poliot robił 2409a a dodatkowo 21j ?

Wiem, że w poliotach były montowane 17j, 23j itd - 21j się nie spodziewałem.

Dotarłem do informacji że to był eksport do krajów bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Robili także de Luxy w automacie oraz jeszcze kilka lub pewnie kilkanaście innych modeli. Chociaż z drugiej strony te kraje to również były radzieckie republiki więc po co by mieli robić eksport? 

Screenshot_20210507-125626_eBay.jpg

Screenshot_20210507-125731_eBay.jpg

Screenshot_20210507-133350_eBay.jpg

Screenshot_20210507-133433_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zadra napisał(-a):

Ale czy Poliot robił 2409a a dodatkowo 21j ?

Wiem, że w poliotach były montowane 17j, 23j itd - 21j się nie spodziewałem.


Stosowano 21-kamienne werki 2409a w Poljotach i Sekondach. Niestety dosyć rzadko się je spotyka. Od pewnego czasu szukam takiego werku w jakimkolwiek stanie. Bezskutecznie... :(

1100033726.JPG

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam wrażenie (nie potwierdzone informacje ale "wydajemisie " ) 

że poliot takiego werku nie produkował. 

Masz może informację kto robił 2209, 2409 itd.. ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljoty były robione w Pierwszej Moskiewskiej. Werk 21 kamieni podejrzewam też. Jak patrzę, różni się jedynie dodatkowymi nakrywkami, więc żadna większa  przeróbka.

 

Edit. Chociaż gdzieś musieli upchnąć (wobec 2409) jeszcze 2 kamienie. Chyba, że ściemniali z tymi 21, a jest faktycznie 19 ...

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy kamień nakrywkowy jest na kole wychwytu od strony tarczy i na pewno jest jeszcze jeden, ale nie pamiętam już gdzie, a zdjęcia jak miałem rozebrany ten werk nie zrobiłem. Reasumując liczba kamieni sie zgadza.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc śladem eksportowych marek natrafiłem na coś takiego. W środku rakietowy 2628. Rzeczywiście był to jakiś eksport?

Screenshot_20210509-120533_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi powiedzieć coś o tej tarczy, czy to oryginał czy jakaś współczesna kopia? Chodzi mi głównie o niezbyt dokładną i grubą czcionkę. 

31D3A21D-DD1B-45B7-8312-B9D67EEDD2F4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

może ktoś , coś podpowie

tarcza chyba papierowa, na dole napis "foreign", na mechanizmie żadnego oznaczenia a na dekielku data - chyba 42 rok

WIN_20210509_16_27_28_Pro.thumb.jpg.f7302a476457f7ee1dd40bdfa680919f.jpg

 

WIN_20210509_16_27_46_Pro.thumb.jpg.8629be3f66b9984d06f491686bd3932c.jpgWIN_20210509_16_27_59_Pro.thumb.jpg.f1cda9812f6afa6592728fe7138a5713.jpg

Remi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, ale potrzebny ci złom...? 1. to nie jest rosyjski zegarek, tylko jakiś zachodni. Takich było na kopy, bo ktoś tam robił werki w najtańszej wersji - buksiaki (czyli bez łożysk kamieniowych) z wychwytem kołkowym, ktoś tam je składał, ktoś inny wkładał w kopertę. 2. mogło ich być z tym samym werkiem setki różnych marek i brandów, więc marka w tym przypadku jest nieistotna 3. ten konkretnie to najtańszy z najtańszych, jedyne co ma na plus, to historię i stalową kopertę. 4. jest uszkodzony (balans, włos, tarcza) i niekompletny (wskazówki, szkło, wałek, koronka, bigiel a pewnie jeszcze coś w środku). 

Nie brałbym nawet za darmo, chyba że potrzebowałbym na części. Remont będzie droższy niż wartość samego przedmiotu. Jeśli chciałbyś koniecznie takie cuś, to pewnie znalazłbym sztukę w lepszym stanie.

Edit: dla porządku - werk to przypuszczalnie Emes, Mueller - Schlenker http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?11&ranfft&a166&2uswk&Mueller-Schlenker_1

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Remi124 napisał(-a):

Panowie

może ktoś , coś podpowie

tarcza chyba papierowa, na dole napis "foreign", na mechanizmie żadnego oznaczenia a na dekielku data - chyba 42 rok

WIN_20210509_16_27_28_Pro.thumb.jpg.f7302a476457f7ee1dd40bdfa680919f.jpg

 

WIN_20210509_16_27_46_Pro.thumb.jpg.8629be3f66b9984d06f491686bd3932c.jpgWIN_20210509_16_27_59_Pro.thumb.jpg.f1cda9812f6afa6592728fe7138a5713.jpg

Remi

 

To jest jakiś model Thiel 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałem taki mechanizm..

 Gdzieś pewnie jest..

 Poszukam, jak znajdę to Ci dam znać..

 

ps. @Po Bieda już nazlazł braki. co dalej  pod płyatmi to nie wiadomo..

 Nawet nie opłaca się ro remontować..

 Z tego wszystkiego to tylko płyty, pólmostek i 3 koła , no może bęben... + koperta..

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Przeglądnąłem Rantf..

 Nie znalazłem takiego Thiela.

 Bardziej już któryś klon Kienzle ( ale takiego też nie znalazłem)

 To jeszcze jakieś tańsze ....

 

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy Rakiety 2609 ha rzymianki z bialą tarczą były rzadką wersją w tej kopercie ? Zachorowałem na taką ,ale bardzo ciężko je znaleźć , oferowane są tylko z srebrną tarczą. 

IMG_20210516_193243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Poljusem? Podobno limitowany zegarek dla ekspedycji arktycznych 🤔

Screenshot_20210526-235549_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale brałbym, jeśli pieniądze są rozsądne. Koperta jak w niektórych Stolicznych, tarcza i indeksy jak we wczesnym Poljocie, sekundnik też, może i taka partia wyszła z 1 Moskiewskiej. Pozostałe wskazówki nie wiem, jakoś tak mi się kojarzą bardziej z Rakietą niż z Poljotem, ale niech mądrzejsi się wypowiedzą. Tarcza moim zdaniem oryginalna. A możesz mieć zdjęcia mechanizmu?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku, podobno w jakiś sposób zmodyfikowany, 2409 na 17 kamieniach. Strasznie mało informacji można znaleźć o tym zegarku. W katalogach też cisza. Z pewnością to nie szło na rynek cywilny. Ten ze zdjęcia jest do kupienia ale za niecałe $700. Jak dla mnie cena zaporowa choć jak za tak rzadki zegarek nie jest to jakaś kwota ekstremalna.

Screenshot_20210528-093853_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.