Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarek08s napisał(-a):

Noworus z mechanizmem poljota 3133 na 23 kamykach, tu akurat wystepuje jako buran oczwiscie jak prawie wszystkie noworusy edycja limitowana,ogólnie ładny aczkolwiek produkują tego od groma że człowiek nie nadazy wszystkich poznac

Na deklu 115/1000 - byłaby to wersja limitowana? I dziwny wygląd koperty, jakby tytan?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buran Titan Aviator

Ten BURAN posiada tytanową kopertę o średnicy 38 mm (z koronką 42mm i z wypustkami 47mm), wysokości 13mm, bezelem z prędkościomierzem, szerokością wypustów 20 mm i płaskim, hartowanym szkłem mineralnym. 

 

Czarna tarcza ma typowy design Buran z zielonymi, arabskimi cyframi i symbolem Buran. 

 

Ten klasyczny zegarek pilota jest napędzany sprawdzonym kaliberem Poljot 3133 z naciągiem manualnym z 23 kamieniami szlachetnymi, ochroną przed wstrząsami i 21 600 wibracjami oraz rezerwą chodu ok. 48 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2021 o 19:02, Progfan_87 napisał(-a):

Raduga to eksportowa marka na rynek rumuński produkowana przez fabrykę w Czystopolu. To akurat eksportowa Wołna. Dosyć rzadko spotykane są tylko Twoja niestety w nienajlepszym stanie. Jeśli to pamiątka to zaniósłbym do zegarmistrza niech zrobi serwis wymieni co potrzeba i tyle. Jeśli chcesz się bawić w złocenie koperty i czyszczenie tarczy to oczywiście da się ale przewyższy to koszt zegarka. 

Wielkie dzięki za informacje. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Koreczek napisał(-a):

Wielkie dzięki za informacje. Pozdrawiam

 

W tym zegarku masz też nieoryginalny sekundnik, który stosunkowo trudno kupić.

Koperta jest bardzo zniszczona - takich kopert raczej się nie złoci - to nie jest profesjonalne. Kopertę oryginalną tez trudno kupić i nie jest tania...

Tarcza jest rzadka ale też dość zniszczona - wiele osób nie potrafi zaakceptować takiego stanu.

Pokaż  jeszcze mechanizm bo może  być od innego zegarka, od Ałmaza...

 

Dobrze odnowić ten zegarek to kupić Wołnę w pozłacanej kopercie, ze słabą tarczą, oryginalnymi wskazówkami i ładną kopertą i z tego zegarka,

wziąć tarczę, dwie wskazówki i mechanizm jeśli jest prawidłowy oraz zrobić serwis.

 

W tym zegarku tarcza jest najbardziej wartościowa, bo nie jest często spotykana - ale jeśli nie potrafisz zaakceptować jej stanu - to takie

odnowienie jak napisałem nie da Ci satysfakcji - wtedy lepiej sprzedać na części.

Jakby co mogę kupić. A jeśli chciałbyś w taki sposób odnowić - to życzę powodzenia.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

W tym zegarku masz też nieoryginalny sekundnik, który stosunkowo trudno kupić.

Koperta jest bardzo zniszczona - takich kopert raczej się nie złoci - to nie jest profesjonalne. Kopertę oryginalną tez trudno kupić i nie jest tania...

Tarcza jest rzadka ale też dość zniszczona - wiele osób nie potrafi zaakceptować takiego stanu.

Pokaż  jeszcze mechanizm bo może  być od innego zegarka, od Ałmaza...

 

Dobrze odnowić ten zegarek to kupić Wołnę w pozłacanej kopercie, ze słabą tarczą, oryginalnymi wskazówkami i ładną kopertą i z tego zegarka,

wziąć tarczę, dwie wskazówki i mechanizm jeśli jest prawidłowy oraz zrobić serwis.

 

W tym zegarku tarcza jest najbardziej wartościowa, bo nie jest często spotykana - ale jeśli nie potrafisz zaakceptować jej stanu - to takie

odnowienie jak napisałem nie da Ci satysfakcji - wtedy lepiej sprzedać na części.

Jakby co mogę kupić. A jeśli chciałbyś w taki sposób odnowić - to życzę powodzenia.

 

Witam. Sprzedaży zegarka raczej nie biorę po uwagę, gdyż polubiłem go przez ostatnie dni. Pradziadek nie rozstawał się z tym zegarkiem z tego co pamiętam , więc stan jest jaki jest. Tarcza mi nie przeszkadza. Złocenia też nie potrzebuje. Raczej oddam go do konserwacji takiej podstawowej , założę pasek

i będę się cieszył historią na ręku :) czy sekundnik powinien być czerwony ? Dodaje zdjęcie mechanizmu

IMG_20210831_101908.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest prawidłowy. Zegarek jest z 1960 roku.

Sekundnik powinien być czerwony i dodatkowo powinien mieć odpowiedni kształt.

Jak znajdę swoją Radugę, mam w pozłacanej kopercie,  to zrobię zdjęcie ...

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, art_69 napisał(-a):

Mechanizm jest prawidłowy. Zegarek jest z 1960 roku.

Sekundnik powinien być czerwony i dodatkowo powinien mieć odpowiedni kształt.

Jak znajdę swoją Radugę, mam w pozłacanej kopercie,  to zrobię zdjęcie ...

 

Ok fajnie było by wiedzieć jak to ma wyglądać :) jak zajrzałem do środka to widać że coś tam było robione i zauważyłem że na tym kole z gwiazdkami są zęby wyłamane. To normalne czy to jakaś grubsza akcja się działa. Jestem laikiem totalnym w temacie zegarków i nawet niewiem od czego to jest 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła są wyłamane - bo sam pisałeś,  ze pradziadek nie rozstawał się z zegarkiem... Był długo i intensywnie eksploatowany....

- - -

Historia mojego zegarka jest taka, że chciałem zbudować zegarek precyzyjny od podstaw. Gdy pojawiła się okazja zakupu tarczy to długo

się nie zastanawiałem. Ale to przypadek gdybym nie trafił tej tarczy to zrobiłbym Wostoka czy Wołnę

 

W moim zegarku wszystkie części, jak dobrze pamiętam,  są od innych zegarków: tarcza, wskazówki, sekundnik, mechanizm, koperta i koronka czyli wychodzi, że z sześciu.

Wszystko trwało  ponad dwa lata, najtrudniej było kupić tak jak pisałem wcześniej, tarczę, pozłacaną kopertę i sekundnik.

Muszę tutaj dodać, że wszystko pochodzi od złomowych zegarków - żadnego ładnego zegarka nie zdemontowałem, nawet mechanizm był naprawiany.

Mogłem złożyć ten zegarek dużo wcześniej, bo  miałem kopertę w takim stanie jak Twoja ale nie potrafiłem jej zaakceptować.

 

Zegarek wygląda dobrze, jedynie koronka nie jest oryginalna ale gdzieś mam, starą oryginalną.

 

DSCN9601.JPG

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał(-a):

Koła są wyłamane - bo sam pisałeś,  ze pradziadek nie rozstawał się z zegarkiem... Był długo i intensywnie eksploatowany....

- - -

Historia mojego zegarka jest taka, że chciałem zbudować zegarek precyzyjny od podstaw. Gdy pojawiła się okazja zakupu tarczy to długo

się nie zastanawiałem. Ale to przypadek gdybym nie trafił tej tarczy to zrobiłbym Wostoka czy Wołnę

 

W moim zegarku wszystkie części, jak dobrze pamiętam,  są od innych zegarków: tarcza, wskazówki, sekundnik, mechanizm, koperta i koronka czyli wychodzi, że z sześciu.

Wszystko trwało  ponad dwa lata, najtrudniej było kupić tak jak pisałem wcześniej, tarczę, pozłacaną kopertę i sekundnik.

Muszę tutaj dodać, że wszystko pochodzi od złomowych zegarków - żadnego ładnego zegarka nie zdemontowałem, nawet mechanizm był naprawiany.

Mogłem złożyć ten zegarek dużo wcześniej, bo  miałem kopertę w takim stanie jak Twoja ale nie potrafiłem jej zaakceptować.

 

Zegarek wygląda dobrze, jedynie koronka nie jest oryginalna ale gdzieś mam, starą oryginalną.

 

DSCN9601.JPGAle piękny. Kurde ten sekundnik naprawdę robi robotę.zastanawiam się czemu w moim jest zmieniony? Może dlatego że szkiełko jest pęknięte?  Właśnie koronka, to można jakoś zmienić tak? Bo trudno taką nakręcać. Muszę kogoś znaleźć u siebie w Łomży co by tym  się zajął. Patrząc na swój blat to myślałem że jest delikatnie przekręcony , ale  twój też takie wrażenie sprawia. Albo ja mam coś nie tak z oczami ;) jeszcze mam pytanie odnośnie wskazówki godzinowej. Chodzi jakby za szybko o 2 kreski. Ten typ tak ma czy coś jest źle poskładane ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał(-a):

chciałem zbudować zegarek precyzyjny od podstaw

jak wynik prac?

jest precyzyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, zadra napisał(-a):

jak wynik prac?

jest precyzyjny?

 

Chyba nie jest, bo jest na chodzie, został tylko uruchomiony, całkowitego przeglądu nie robiłem....;)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Koreczek napisał(-a):

Ale piękny. Kurde ten sekundnik naprawdę robi robotę.zastanawiam się czemu w moim jest zmieniony? Może dlatego że szkiełko jest pęknięte?  Właśnie koronka, to można jakoś zmienić tak? Bo trudno taką nakręcać. Muszę kogoś znaleźć u siebie w Łomży co by tym  się zajął. Patrząc na swój blat to myślałem że jest delikatnie przekręcony , ale  twój też takie wrażenie sprawia. Albo ja mam coś nie tak z oczami ;) jeszcze mam pytanie odnośnie wskazówki godzinowej. Chodzi jakby za szybko o 2 kreski. Ten typ tak ma czy coś jest źle poskładane ? 

 

W Twoim zegarku jest inny sekundnik , bo najprawdopodobniej kiedyś się oderwał od ośki i zaginął.... Jeśli chodzi o usterki, które dostrzegasz, to powiem, że zegarek mechaniczny powinien mieć robiony przegląd co dwa lata aby dobrze funkcjonował.

 

Jeśli chcesz aby zegarek działał poprawnie i trochę doprowadzić do lepszego stanu, to musisz zrobić przegląd, który kosztuję około 80 - 100 zł ale w Twoim przypadku to będzie drożej, bo mechanizm jest w fatalnym stanie... Wstawić koronkę. Ale to będzie trudne, bo nie podejrzewam aby zegarmistrz miał akurat oryginalną koronkę lub  części do takiego zegarka, a jeśli już będzie miał to dużo za to zapłacisz... Jeśli  będziesz chciał wstawić oryginalny sekundnik, to będzie jeszcze trudniej i drożej.

 

Jeśli zdecydujesz aby zegarek leżał dla potomności i nie będziesz go używał to nie ma co robić przeglądu tylko uzupełnić koronkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszmy Kolegi! Mechanizm wcale nie jest w fatalnym stanie - zdaje się, że jedynym jego mankamentem (poza brudem) jest wyszczerbione koło naciągu, a i przeglądy nie są potrzebne aż co dwa lata, zwłaszcza w zegarku, który zapewne będzie więcej leżał :)
 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KubaWlkp napisał(-a):

Poszukuję informacji o zegarku po dziadku. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!

79DD9FD3-030B-4ABB-ACCC-2B39B7E500A1.jpeg

Poljot chronograf produkowany w latach 80 przez Pierwszą Moskiewską Fabrykę Zegarków, wersja cywilna. Mechanizm 3133, naciąg ręczny. Dosyć popularny i przez wielu pożądany.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2021 o 21:03, art_69 napisał(-a):

chciałem zbudować zegarek precyzyjny od podstaw. Gdy pojawiła się okazja zakupu tarczy to długo

się nie zastanawiałem. Ale to przypadek gdybym nie trafił tej tarczy to zrobiłbym Wostoka czy Wołnę

 

W moim zegarku wszystkie części, jak dobrze pamiętam,  są od innych zegarków: tarcza, wskazówki, sekundnik, mechanizm, koperta i koronka czyli wychodzi, że z sześciu.

Wszystko trwało  ponad dwa lata, najtrudniej było kupić tak jak pisałem wcześniej, tarczę, pozłacaną kopertę i sekundnik.

Muszę tutaj dodać, że wszystko pochodzi od złomowych zegarków - żadnego ładnego zegarka nie zdemontowałem, nawet mechanizm był naprawiany.

Mogłem złożyć ten zegarek dużo wcześniej, bo  miałem kopertę w takim stanie jak Twoja ale nie potrafiłem jej zaakceptować.

Tylko pogratulować wytrwałości z dążeniem do celu :)

Mnie tylko intryguje, czy precyzyjny to tylko nazwa czy rzeczywiście charakteryzuje się jakimiś ponadprzeciętnymi osiągami ?


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu mówi, że był to najlepszy i najdokładniejszy radziecki werk w historii :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tylko pogratulować wytrwałości z dążeniem do celu :)

Mnie tylko intryguje, czy precyzyjny to tylko nazwa czy rzeczywiście charakteryzuje się jakimiś ponadprzeciętnymi osiągami ?

Może i nie musi. W dobrym stanie i idealnie ustawiony tak. Przede wszystkim to jedyny mechanizm radziecki naręczny który osiągnął oficjalny certyfikat chronometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2021 o 05:42, Progfan_87 napisał(-a):

Poljot chronograf produkowany w latach 80 przez Pierwszą Moskiewską Fabrykę Zegarków, wersja cywilna. Mechanizm 3133, naciąg ręczny. Dosyć popularny i przez wielu pożądany.

Bardziej po 1987 :) ale nie dalej, tylko 1987!  na jednym resecie jak to się mówi :).

O ile dobrze wiedzę to dziadek miał tendencję do luźnego noszenia zegarka i rzadko był noszony :), lub ktoś coś pozamieniał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jakoś jest tak, że najpierw ta dokładność chodu robi człowiekowi różnicę, a potem to już zupełnie nie...Krzysztof, rzeczywiście ktoś go certyfikował? Jak to było? O tym nie czytałem.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005
W dniu 29.08.2021 o 20:35, jarek08s napisał(-a):

Noworus z mechanizmem poljota 3133 na 23 kamykach, tu akurat wystepuje jako buran oczwiscie jak prawie wszystkie noworusy edycja limitowana,ogólnie ładny aczkolwiek produkują tego od groma że człowiek nie nadazy wszystkich poznac

 

Dzięki.

Jak by ktoś był zainteresowany - jest na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 07:26, Po Bieda napisał(-a):

Tylko to jakoś jest tak, że najpierw ta dokładność chodu robi człowiekowi różnicę, a potem to już zupełnie nie...Krzysztof, rzeczywiście ktoś go certyfikował? Jak to było? O tym nie czytałem.

Tak. Pojedyncze egzemplarze z serii były testowane. Dlatego pojedyncze że taki test trwa kupę czasu i nie ma możliwości żeby zbadać wszystkie. współczesnych zegarków zresztą też.

Tu masz fotki takiego egzemplarza. Tabela pomiarowa z numerami seryjnymi tego konkretnego zegarka.

 

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

128659344.jpg

3.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecki

19 minut temu, Piother napisał(-a):

Jak w temacie ;)

 

IMG_5824.thumb.jpg.ab2388d235b01e4f32b9562a3ae3242f.jpgIMG_5825.thumb.jpg.bdbc366d9ca260ab064a5d7d075ab343.jpgIMG_5826.jpg.29a7a40069823fa66be17f26d43fc598.jpg

Sława z lat 80. Mechanizm 2428, naciąg manualny. Produkowana w 2MFZ. Ta tarcza występowała w kilku kolorach i kopertach.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.