Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś byłby w stanie rozpoznać ten zegarek? To kadr z pewnego starego polskiego serialu i nosi go żołnierz więc podejrzewam że to rusek jakby z tarczą malowanką.

20210912_105825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przedstawiony na zdjęciach zegarek Wostok to pamiątka rodzinna. Szukałem w katalogach i nie znalazłem tego konkretnie modelu. Czy ktoś mógłby określić mniej więcej z którego jest roku  i jaka jest ewentualnie nazwa tego modelu.

 

 

184590662_Wostok1.thumb.jpeg.b16b67017f773f997743dd7b7403cdfb.jpeg

 

 

412417008_Wostok2.thumb.jpeg.6f6a760b533616949f0a84fc7f868695.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szostikrk napisał(-a):

Dzień dobry, czy można prosić o więcej informacji na temat tego zegarka? Dziękuję 

241708818-3028413854105077-8649648440963

 



Jest to bardzo ciekawy, złoty Poljot (próba 583) z lat 70. na nieoryginalnej, pozłacanej bransoletce.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tarcza powinna być niebieska? Jest odbarwiona? Czy jest w porządku?

o.jpg

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Szostikrk napisał(-a):

Dzień dobry, czy można prosić o więcej informacji na temat tego zegarka? Dziękuję 

241708818-3028413854105077-8649648440963

 



Jest to bardzo ciekawy, złoty Poljot (próba 583) z lat 70. na nieoryginalnej, pozłacanej bransoletce.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, art_69 napisał(-a):

Ta tarcza powinna być niebieska? Jest odbarwiona? Czy jest w porządku?

o.jpg

 

 

Raczej odbarwiona. Moim zdaniem powinna być niebieska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tekst o tej granatowej Rakiecie 24, że farba na niej bardzo się łuszczy i blaknie, a że zegarek pochodzi z lat 80 to można zobaczyć ten zegarek w różnych stanach tego procesu.... Nie wiedziałem tylko czy jedyny kolor tarczy to ciemny granat czy może był jeszcze jakiś inny?

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ale ktoś też tarczę wrzucił do jakiegoś roztworu - nigdy nie widziałem tak 'ładnie' doczyszczonej.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Znalazłem tekst o tej granatowej Rakiecie 24, że farba na niej bardzo się łuszczy i blaknie, a że zegarek pochodzi z lat 80 to można zobaczyć ten zegarek w różnych stanach tego procesu.... Nie wiedziałem tylko czy jedyny kolor tarczy to ciemny granat czy może był jeszcze jakiś inny?

 

Te tarcze występowały chyba wyłącznie w granatowym kolorze. Widocznie jakiejś kijowej farby używali podobnie jak w niektórych Wostokach z lat 80 gdzie farba pękała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Te tarcze występowały chyba wyłącznie w granatowym kolorze. Widocznie jakiejś kijowej farby używali podobnie jak w niektórych Wostokach z lat 80 gdzie farba pękała.

 

Tak jak Kirowskich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Taka paczka do mnie dotarła. Czy widzicie tu coś ciekawego?

 

gar.thumb.jpg.7d199227251784126f626a3791135507.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 19:42, Teddy61 napisał(-a):

Witam,

Przedstawiony na zdjęciach zegarek Wostok to pamiątka rodzinna. Szukałem w katalogach i nie znalazłem tego konkretnie modelu. Czy ktoś mógłby określić mniej więcej z którego jest roku  i jaka jest ewentualnie nazwa tego modelu.

 

 

184590662_Wostok1.thumb.jpeg.b16b67017f773f997743dd7b7403cdfb.jpeg

 

 

412417008_Wostok2.thumb.jpeg.6f6a760b533616949f0a84fc7f868695.jpeg

 

 

Jakoś tak cicho pod moim postem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Teddy61 napisał(-a):

 

Jakoś tak cicho pod moim postem....

Komandirskie lata 80-te ubiegłego wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Teddy61 napisał(-a):

 

Jakoś tak cicho pod moim postem....

Bo nie bardzo jest co pisać :)  Rzadsza tarcza i nie ma jej w katalogach, najprawdopodobniej wyszła ciut przed 1990 rokiem lub tuż po. Nie ma jakiejś indywidualnej nazwy. Ogólnie rzecz biorąc ciekawy model. Ta tarcza była jeszcze w drugiej wersji z napisem "oficerskie" w kopercie ministry.  https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/oficerskie?lightbox=dataItem-j69xfjog  

Ja mam jako Amfibię :)

DSC02589.JPG

46 minut temu, Piother napisał(-a):

Witam,

 

Taka paczka do mnie dotarła. Czy widzicie tu coś ciekawego?

 

 

Wszystko pospolite modele w średnim stanie. Najciekawszy czarny Łucz ale to też nie jest jakiś wyjątkowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piother napisał(-a):

Witam,

 

Taka paczka do mnie dotarła. Czy widzicie tu coś ciekawego?

 

 

Ostatnio miałem taka sytuacje na giełdzie, od słowa do słowa okazało się, że handlarz ma w samochodzie niewystawione trzy pudła zegarków. Przynosi te pudła i mówi - wybierajcie (bo byłem z kolegą)

Człowiek zawsze z nadzieją w takie pudła zagląda i często coś się znajduje ciekawego. Ale w tych pudłach  nic nie było ciekawego... Mówię do niego, na takie zegarki to my mówimy - przebrane już kilka razy. U Ciebie może jeden raz. To tak z przymrużeniem oka...

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łuczem bym nie pogardził z tej paczki ;)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, oszolom napisał(-a):

Łuczem bym nie pogardził z tej paczki ;)

 

Ma trochę wżerów na kopercie, ale ogólnie ładny stan i na prawidłowym chodzie :)

 

A ten poljot na bransolecie z automatycznym naciągiem lub ten Zim z bordową tarczą i subsekundą?

Screenshot_1.thumb.jpg.cea525830f1d948df69b5ccc84bf0e63.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładne zegarki, ale to są tzw. popularesy. Dużo ich na rynku.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piother napisał(-a):

Witam,

 

Taka paczka do mnie dotarła. Czy widzicie tu coś ciekawego?

Zależy. Rakieta panda, bo kiedyś niemożliwie na nią chorowałem, ale już mam. Koło niej wostok, tutaj koperta w średnim stanie, ale normalnie to jest fajny kawał zegarka z ciekawym wykończeniem powierzchni - mam. Czarny łucz i czarna zaria, bo lubię czarne. Okrągły poljot z rzymskimi cyframi na pasku może bardzo fajnie wyglądać. Rakiety kostki, bo dobre, trwałe i nie okrągłe. Poljot tonneau w górnym rzędzie, bo nie mam. Popularesy, stan średni, do codziennego ciorgania jak najbardziej, ale takich czy podobnych mam w cholerę i ciut, więc raczej mi nie potrzebne.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mógłby mnie oświecić, od czego jest ta koperta? 

IMG_20210926_202353.jpg

IMG_20210926_202421.jpg

IMG_20210926_202409.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.