Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Zakupiłem ZIMA Kieszonkowego)

 takiego...

 

ZIM1.jpg

ZIM2.jpg

 

 Wiem i domyślam się , że coś nie teges z blokada bębna...

 nie ważne ... zrobi się... :)

 prośba o datowanie..

 znalazłem stronkę.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/zim?lightbox=dataItem-iuvgmltt

 

i co dalej???

Te zimy produkowano od roku 1937 (próbna partia wyszła w 36r.) do pierwszej połowy lat pięćdziesiątych. 

 

Tu trochę o tym 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2021 o 19:28, adikropkaer napisał(-a):

Wiem, że bratnia produkcja z NRD, ale nie znalazłem forum dla niemców ;)

Taki oto dzisiejszy nabytek z lombardu za 39 zł. Ktoś może coś o nim więcej powiedzieć? Jaki model, rok produkcji?IMG_20211218_192434.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 


Mój dziadek co mi opowiadał (był zegarmistrzem) nazywał je ,,jednorazówkami"
Długo nie chodziły


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2021 o 19:28, adikropkaer napisał(-a):

Wiem, że bratnia produkcja z NRD, ale nie znalazłem forum dla niemców ;)

Taki oto dzisiejszy nabytek z lombardu za 39 zł. Ktoś może coś o nim więcej powiedzieć? Jaki model, rok produkcji?
 

Wydaje mi się, że przepłaciłeś, ale nie przesądzam. Generalnie, jest to mechanizm bezkamieniowy (tzn. osie kół przekładni nie są umieszczone w łożyskach rubinowych, tylko w panewkach), tzw. buksiak, który po wyjściu z fabryki miał dokładność +/- 6 min./dobę. Modeli było bardzo wiele. Za moich czasów mówiono, że Ruhli brak 2 kamieni - jednego, żeby zegarek na nim położyć, drugiego, żeby p....dolnąć z góry. Miał być tani w produkcji i łatwy w wykonaniu oraz stanowić zegarek dla mas. Najczęstszym mankamentem jest wyrobiona oś balansu, ale bywa i tak, że zegarek ochoczo rusza z kopyta po 20 latach stania, ewentualnie trzeba mu trochę pomóc, bo stare smary utrudniają pracę. Trochę mi szkoda potencjału tego zegarka i tej fabryki, bo jej początki to Thiel, znacjonalizowany po wojnie. Ruhla jako marka jest powinowata z Glashutte, a oprócz mechanizmów bezkamieniowych miewała również takie z łożyskami rubinowymi. Owe wykazują podobieństwo do Unitasa, dobrego i rozpowszechnionego mechanizmu....długo by tak jeszcze wyliczać.  W latach 90-tych były też Ruhle kwarcowe. Zatem, gdyby nie wojna, gdyby nie bratnia radziecka armia, wywożąca w ramach kontrybucji całe fabryki, a w tym i zakłady Thiela, gdyby nie demoludy z ich gospodarką - byłby to zacny zegarek z tradycjami. A tak jest populares z lat 80/90, bez większej wartości, ale jeśli chodzi, to zawsze cieszy. Sam mam wiele takich bezwartościowych gniotów, które zostały uratowane i przywrócone do życia tylko dlatego, że harmonia świata tego wymagała. Dokup przyzwoity pasek i po prostu noś.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Wydaje mi się, że przepłaciłeś, ale nie przesądzam. Generalnie, jest to mechanizm bezkamieniowy (tzn. osie kół przekładni nie są umieszczone w łożyskach rubinowych, tylko w panewkach), tzw. buksiak, który po wyjściu z fabryki miał dokładność +/- 6 min./dobę. Modeli było bardzo wiele. Za moich czasów mówiono, że Ruhli brak 2 kamieni - jednego, żeby zegarek na nim położyć, drugiego, żeby p....dolnąć z góry. Miał być tani w produkcji i łatwy w wykonaniu oraz stanowić zegarek dla mas. Najczęstszym mankamentem jest wyrobiona oś balansu, ale bywa i tak, że zegarek ochoczo rusza z kopyta po 20 latach stania, ewentualnie trzeba mu trochę pomóc, bo stare smary utrudniają pracę. Trochę mi szkoda potencjału tego zegarka i tej fabryki, bo jej początki to Thiel, znacjonalizowany po wojnie. Ruhla jako marka jest powinowata z Glashutte, a oprócz mechanizmów bezkamieniowych miewała również takie z łożyskami rubinowymi. Owe wykazują podobieństwo do Unitasa, dobrego i rozpowszechnionego mechanizmu....długo by tak jeszcze wyliczać.  W latach 90-tych były też Ruhle kwarcowe. Zatem, gdyby nie wojna, gdyby nie bratnia radziecka armia, wywożąca w ramach kontrybucji całe fabryki, a w tym i zakłady Thiela, gdyby nie demoludy z ich gospodarką - byłby to zacny zegarek z tradycjami. A tak jest populares z lat 80/90, bez większej wartości, ale jeśli chodzi, to zawsze cieszy. Sam mam wiele takich bezwartościowych gniotów, które zostały uratowane i przywrócone do życia tylko dlatego, że harmonia świata tego wymagała. Dokup przyzwoity pasek i po prostu noś.

Tylko czekać jak te Ruhle niedługo po stówce będą chodzić. Zresztą sam niedawno widziałem podobną gdzieś na portalu aukcyjnym za bodaj 120 zł... W jakim by nie była stanie ale to ciągle Ruhla czyli zegarek znienawidzony przez zegarmistrzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, z jakich lat pochodzi ta Zaria, ona męska jest ? Na męskim nadgarsku jakoś damsko nie wygląda.

 

Pozdrawiam

Screenshot_2021-12-26-18-11-44-736_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię fotki( dzisiaj już nie to światło)

 ale razem ze szrotem trafiła mi się taka Pobieda-Zim

 Mechanizm znakowany ZIM

 a tarcza Pobieda..

 ... taki jak ten z netu... ( Tarcza.)

 

Pobieda z Zakładów im.docx

image.png.a046fbb087c260fdb7ef157a9e1c0737.png

 pytanie jaki sekundnik tu powinien być?

 bo na fotce jest bez sekundnika.

 a u mnie było tak:

 Werk bez oznak życia... rozebrałem z wielkim trudem.. bo czopy nie chciały "wychodzic" z kamyków"

 Umyłem i chodzi od jakiś 3 godzin...

Warto  by było doprowadzić do kończ..

....acha jaka koronka, taka jak na fotce???

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka raczej ori a sekundnik z grotem choć ja widziałem zawsze cały czerwony a nie pod kolor reszty wskazówek. Trzeba by sprawdzić jak u Dashiella to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to takiej koronki będę szukał :)

 

taki złom  i dodatkowo Pobiedo-Zim

 

 

IMG_1939.JPG

IMG_1938.JPG

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 Będę poszukiwał reszty..

BTW...

 Mam pęknięte szkiełko.

Wymieniać na nowe ( jakieś) czy zostawić stare oryginalne...?

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak może być?

 

IMG_1940.JPG

IMG_1941.JPG


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać na nowe ( jakieś) czy zostawić stare oryginalne...?

absolutnie wymień!  ...do pobiedki spokojnie dobierzesz, to nie sławka-lodówka czy poljot 55G 


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 W takim razie jest to informacja dla włąściciela.

(z tegoż forum oczywiście  :) )

Ja swoje zrobiłem .....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dzisiaj swoje zbiory natrafiłem na taka sygnatura na kopercie amfibi,pytanie czy ktoś się spotkał z takim czyms

20220107_180613.jpg

20220107_180523.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A se ktoś coś wydrapał 

Sprzedaj mnie 🙂

na deklu też coś jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jarek08s napisał(-a):

Przeglądając dzisiaj swoje zbiory natrafiłem na taka sygnatura na kopercie amfibi,pytanie czy ktoś się spotkał z takim czyms

 

 



Też bym kupił :)
MW to Marynarka Wojenna.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Walter_87 napisał(-a):

Też bym kupił

Moze licytację zrobimy A to by się Jarek zdziwił że zegar poszedł do ludzi :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Moze licytację zrobimy A to by się Jarek zdziwił że zegar poszedł do ludzi :rolleyes:

Oj tam nie zdziwił bym się, za starych czasów gdzie była rubryka kupię- sprzedam -zamienie sporo posprzedawalem tutaj, zwłaszcza ostwokow ,ale ten nie na sprzedaz

Dziekuje za informacje ,mam gdzieś jeszcze Prima Divera z takim grawerem jak znajdę to wkleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Moze licytację zrobimy A to by się Jarek zdziwił że zegar poszedł do ludzi :rolleyes:


O to to :D

Nie wiem, jak Wam, ale mnie strasznie brakuje działu "Kupię, sprzedam, zamienię, oddam"...
Obecny dział i cała polityka sprzedaży dla takich amatorów i drobnych ciułaczy jak my jest do d*py :(


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Walter_87 napisał(-a):


O to to :D

Nie wiem, jak Wam, ale mnie strasznie brakuje działu "Kupię, sprzedam, zamienię, oddam"...
Obecny dział i cała polityka sprzedaży dla takich amatorów i drobnych ciułaczy jak my jest do d*py :(

 

Ja to nawet upomnienie od DawPi dostałem że nie zrobiłem fotki sprzedawanych przedmiotów z pogięta kartką i podpisem a to nawet nie były zegarki tylko trupki na serwis lub części. Normalnie aż nie chce mi się tam wchodzić. Ale pewnie niedługo znowu trochę złomu swiss tam wrzucę. :) najwyżej mnie zbanują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Enkil napisał(-a):

 

Ja to nawet upomnienie od DawPi dostałem że nie zrobiłem fotki sprzedawanych przedmiotów z pogięta kartką i podpisem a to nawet nie były zegarki tylko trupki na serwis lub części. Normalnie aż nie chce mi się tam wchodzić. Ale pewnie niedługo znowu trochę złomu swiss tam wrzucę. :) najwyżej mnie zbanują :D


Straszna zbrodnia!

Mnie również nie chce się wchodzić do tego działu, przerzucać dziesiątek ofert zegarków po 20.000+ w poszukiwaniu Poljota za 100 zł... Dobra, wiem, jest osobny dział do 350 zł. Ale i tak mnie jakoś odrzuca.

Chętnie popatrzę na ten złom :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Walter_87 napisał(-a):

cała polityka sprzedaży dla takich amatorów i drobnych ciułaczy jak my jest do d*py


Nowy Ład, po prostu Nowy Ład 💩

27 minut temu, Enkil napisał(-a):

to nawet nie były zegarki tylko trupki

Strach tam wejść, a wystawić to jak chodzenie po polu minowym 💣


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.