Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Ten typ tarczy określany jest mikrokratka, gdybyś szukał takich w internecie. Występowały w kilku wzorach i kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę o udzielenie więcej informacji o zegarku zamieszczonym na zdjęciu. Jest w rodzinie od trzech pokoleń. Chciałbym oszacować jego wartość i wystawić na sprzedaż aby nie poszedł w zapomnienie po przez złomowanie. Proszę o pomoc. Zegarek sprawny i na chodzie.

IMG-8748.jpg.15055697cbe0153db5bb8a3f50b12755.thumb.jpg.37b5931b9255fea7453f2278e284267a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złocona, damska Zaria. Wartość raczej sentymentalna. Na Twoim miejscu zostawiłbym na pamiątkę.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to jest złoty. Złocenie byłoby w przypadku wybitnego symbolu AU. Mój ekran trochę płata figle i przemienia kolory także wyglądało mi to na złocenie, które jest bardziej żółte niż złoto. Trzeba byłoby zważyć bransoletę i kopertę żeby dokładnie oszacować wartość.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. A czy zegarek ma jedynie wartość złomu złota, czy też dodatkowo ma wartości kolekcjonerskie? Skąd wziąć informacje dokładniejsze o tym egzemplarzu? Ma z tyłu jakiś nr na pokrywie koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonerskie wartości raczej są niewielkie jeśli chodzi o damki, bo nikt ich nie zbiera także liczyłbym tylko na wartość samego złota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PonuryZniwiarz napisał(-a):

Dlaczego damek się nie kolekcjonuje? Jaka to różnica 😛 

A no dla tego żeby twoja zaria mogła zostać w rodzinie 😀


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PonuryZniwiarz napisał(-a):

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę o udzielenie więcej informacji o zegarku zamieszczonym na zdjęciu. Jest w rodzinie od trzech pokoleń. Chciałbym oszacować jego wartość i wystawić na sprzedaż aby nie poszedł w zapomnienie po przez złomowanie. Proszę o pomoc. Zegarek sprawny i na chodzie

 

Ale jaką masz pewność jeśli sprzedaż ten zegarek, że nie pójdzie w zapomnienie poprzez złomowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam przez ciekawość: co to za grawery na deklu? Ten sam sprzedający miał inne zegarki z podobnym grawerunkiem (np. Rakieta, Wołna, ale z innymi cyframi). Byłyby to bicia kwatermistrzowskie, czy tak ktoś sobie ubogacił?

https://allegro.pl/oferta/stary-zegarek-nakrecany-pobieda-12083911251

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Po Bieda napisał(-a):

Pytam przez ciekawość: co to za grawery na deklu? Ten sam sprzedający miał inne zegarki z podobnym grawerunkiem (np. Rakieta, Wołna, ale z innymi cyframi). Byłyby to bicia kwatermistrzowskie, czy tak ktoś sobie ubogacił?

https://allegro.pl/oferta/stary-zegarek-nakrecany-pobieda-12083911251

To jest taki ulep że nad grawerem bym się już nie zastanawiał. Tarcza z Moskwy, koperta 20 lat młodsza z Zima, wskazówki z Petrodvorca, koronka czort wie ale to już pikuś. Dekiel to chyba nawet nie z tej koperty. Nad werkiem to się już szkoda zastanawiać. Masakra jakich mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo było tam zegarków, które miały wstawione szerokie wskazówki, zupełnie nie pasujące do danego zegarka. I te numery też mnie zastanawiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki składak: tarcza wiem od czego... Może ktoś się orientuje co to za koperta i od czego?

 

składak 1.jpg

składak 2.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szyslaw napisał(-a):

Koperta,koronka od zegarka z Błonia

 

Dzięki, w tym kierunku właśnie myślałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wskazówki? Gdybyś się chciał tej koperty pozbyć...

A wskazówki? Gdybyś się chciał tej koperty pozbyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2022 o 16:43, art_69 napisał(-a):

Taki składak: tarcza wiem od czego... Może ktoś się orientuje co to za koperta i od czego?

 

składak 1.jpg

składak 2.jpg

Jak by poszukał tarczy i sekundnika od błonia to można by było jeszcze trochę zarobić

W dniu 26.04.2022 o 19:37, kchrapek napisał(-a):

To jest taki ulep że nad grawerem bym się już nie zastanawiał. Tarcza z Moskwy, koperta 20 lat młodsza z Zima, wskazówki z Petrodvorca, koronka czort wie ale to już pikuś. Dekiel to chyba nawet nie z tej koperty. Nad werkiem to się już szkoda zastanawiać. Masakra jakich mało :)

Na przykład tego poljota ( https://allegro.pl/oferta/stary-zegarek-poljot-automatic-12100853667 ) już 3 raz sprzedaje, na OLX był wystawiony za 80 zł. Z 55g to pewnie tylko koperta i werk. Wskazówki wostok, tarcza z jakiegoś trupa pewnie
Albo ta sportivna ( https://allegro.pl/oferta/stary-nakrecany-zegarek-sportiwnyj-17-kamieni-12107936595 ) aż patrzeć mi się nie chce jak ją zbeszcześcił. szkiełko za 5zł, tarcza ukraińska, na deklu partyzancko nabite napisy i jakieś losowe cyfry, a o wskazówkach od zima to już nie wspomne, aż szkoda cykadełka...

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

A wskazówki? Gdybyś się chciał tej koperty pozbyć...

A wskazówki? Gdybyś się chciał tej koperty pozbyć...

A ile taka koperta orientacyjnie jest  warta?

6 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jak by poszukał tarczy i sekundnika od błonia to można by było jeszcze trochę zarobić

 

 

Ja mam tarczę do Atlasa ale w średnim stanie, a kupiony komplet, nowych, oryginalnych wskazówek z sekundnikiem, włożyłem do jakiegoś woreczka z zegarkiem lub bez - i nie sposób tego znaleźć... Dodatkowo to jest tarcza do stalowego Poljota, do którego mam kopertę z koronką a brak mi wskazówek i sekundnika.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, art_69 napisał(-a):

A ile taka koperta orientacyjnie jest  warta?

 

Koperta jest w ładnym stanie, szczególnie dekiel który najczęściej jest bardzo styrany. Do tego oryginalna koronka. Wskazówki są "serwisowe". Trzeba by jeszcze zobaczyć mechanizm, chociaż nic szczególnego bym się tam nie spodziewał. Koperta + koronka to mniej więcej stówka, może troszkę więcej, jeśli ktoś bardzo będzie chciał kupić


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkoch napisał(-a):

 

Koperta jest w ładnym stanie, szczególnie dekiel który najczęściej jest bardzo styrany. Do tego oryginalna koronka. Wskazówki są "serwisowe". Trzeba by jeszcze zobaczyć mechanizm, chociaż nic szczególnego bym się tam nie spodziewał. Koperta + koronka to mniej więcej stówka, może troszkę więcej, jeśli ktoś bardzo będzie chciał kupić

 

Kupiłem dzisiaj...  Właściwie zwróciłem uwagę na tarczę, której mi brakuje ale jak policzyłem wartość koperty, dodatkowo ładnej koronki i mechanizm podobno dobrze idzie - to zrobię dwa zegarki: stalowego Poljota i Atlasa lub Jantara, a dekiel rzeczywiście ładny, moje pozdzierane....

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Znalazłem na śmietniku reklamówkę z zegarkami. Czy mógłbym prosić o ich identyfikację? Byłbym wdzięczny.

IMG_20220430_195126.jpg

IMG20220430195101.jpg

IMG_20220430_195132.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Frozzer napisał(-a):

Witam,

Znalazłem na śmietniku reklamówkę z zegarkami. Czy mógłbym prosić o ich identyfikację? Byłbym wdzięczny.

IMG_20220430_195126.jpg

IMG20220430195101.jpg

IMG_20220430_195132.jpg

Te z 2 i 3 zdjęcia mogą tam trafić spowrotem

Poljoty to wiadomo

Ruhla 50/60 max

Mir 50/100 zależy czy chodzi

A doxa i ,,ZeniRa" to już pytaj na zegarkach szwajcarskich


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.