Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

A tego Wostoka w stali to bierz - tu się nie ma nad czym zastanawiać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, art_69 napisał(-a):

A tego Wostoka w stali to bierz - tu się nie ma nad czym zastanawiać....

Niestety ktoś mnie przebił w ostatnich sekundach... Może i bym zdążył zalicytować więcej gdyby nie zadzwonił telefon 😏 ale za to ładny stalowy Poljot w automacie do mnie jedzie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Napewno pasuje z róży wiatrów, bo to ta sama koperta ale wydaje mi się że z multi też powinno. Nie mam jak sprawdzić, bo mi się gdzieś suwmiarka zapodziała.

Zmierzyłem i oba szkła są takie same.

 

20220502_221354.jpg

20220502_221417.jpg

20220502_221427.jpg

20220502_221459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Progfan_87 napisał(-a):

Niestety ktoś mnie przebił w ostatnich sekundach... Może i bym zdążył zalicytować więcej gdyby nie zadzwonił telefon 😏 ale za to ładny stalowy Poljot w automacie do mnie jedzie 😁

 

I za ile poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena. Coś koło 150zl, aukcja była na Ebay z UK. Zalicytowałem 140 choć od razu mogłem więcej ale czekałem do końca z ręką na pulsie to pierdyknął ktoś wysoką kwotę i po zawodach.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzadki zegarek,  ja nigdy go nie spotkałem... Tanio wylicytowany.

Dawno nie wchodziłem na ebay ale teraz widzę, że bardzo się ruszyło z radzieckimi w UK - dużo ciekawych zegarków.

Niestety w tej chwili licytować z Polski to ogromne, dodatkowe koszty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co żałować. Tarcza była taka sobie więc cena była też adekwatna do stanu. Ja się nawet zastanawiałem, ale odpuściłem właśnie ze względu na koszty. Obecnie z UK praktycznie się nie opłaca nic brać. Ostatnio się skusiłem na poljota besancon i choć zegarek ładny, to koszty spore, a jeszcze muszę naprawić. Jedynie co cieszy, to fakt, że u nas praktycznie nie do kupienia, a tam można jednak trafić. Czasy kiedy się opłacało minęły. Opłaty importowe i cło doliczane przez ebaya zabiły ten kierunek. Czasem się zdaża, że sprzedaje prywatna osoba, bez kosztów programu przesyłki międzynarodowej, to wtedy bywa że się jeszcze opłaca. Na zakupy w UK najlepszy był 2020 rok. Nie było cła, a pandemia covid-19 siała tam "spustoszenie" wśród seniorów. Firmy sprzątające i rodziny osób zmarłych wystawiały sporo fajnych rzeczy od 1 GBP. Dodatkowo przez pierwsze pół roku pandemii popyt na wszelakie dobra był dość umiarkowany, więc stare zegarki nie osiągały tych cen co obecnie. Było, minęło. Trzeba szukać innych kierunków pozyskania ciekawych zegarków. Przyglądam się czasem ogłoszeniom w byłej Jugosławii. Wygląda to nieźle, problem w tym, że miejscowi nie za bardzo chcą wysyłać za granicę.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Nie ma co żałować. Tarcza była taka sobie więc cena była też adekwatna do stanu. Ja się nawet zastanawiałem, ale odpuściłem właśnie ze względu na koszty. Obecnie z UK praktycznie się nie opłaca nic brać. Ostatnio się skusiłem na poljota besancon i choć zegarek ładny, to koszty spore, a jeszcze muszę naprawić. Jedynie co cieszy, to fakt, że u nas praktycznie nie do kupienia, a tam można jednak trafić. Czasy kiedy się opłacało minęły. Opłaty importowe i cło doliczane przez ebaya zabiły ten kierunek. Czasem się zdaża, że sprzedaje prywatna osoba, bez kosztów programu przesyłki międzynarodowej, to wtedy bywa że się jeszcze opłaca. Na zakupy w UK najlepszy był 2020 rok. Nie było cła, a pandemia covid-19 siała tam "spustoszenie" wśród seniorów. Firmy sprzątające i rodziny osób zmarłych wystawiały sporo fajnych rzeczy od 1 GBP. Dodatkowo przez pierwsze pół roku pandemii popyt na wszelakie dobra był dość umiarkowany, więc stare zegarki nie osiągały tych cen co obecnie. Było, minęło. Trzeba szukać innych kierunków pozyskania ciekawych zegarków. Przyglądam się czasem ogłoszeniom w byłej Jugosławii. Wygląda to nieźle, problem w tym, że miejscowi nie za bardzo chcą wysyłać za granicę.

Ja akurat mieszkam w UK więc mam ten komfort że często kupię coś po kosztach ale ostatnio co się pojawia to tylko całe morze Sekond. Coś ciekawego to powiedzmy 1,2 zegarki w tygodniu a licytacje często i tak idą wysoko. Ja z kolei zauważyłem że ostatnio sporo zegarków zaczęło się pojawiać z Bułgarii tylko z reguły się nie opłaca ze względu na wysyłkę i podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora. Damka


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, a taka czajka ? Nigdzie nie mogę znalezc takiej na necie, teleskopy ma 18mm. Coś więcej o niej mogę się dowiedzieć ? Sekundnik powinien być ?

IMG_20220515_132805.jpg

IMG_20220515_132731.jpg

Edytowane przez Rintin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2022 o 13:30, Rintin napisał(-a):

Dziękuję za odpowiedź, a taka czajka ? Nigdzie nie mogę znalezc takiej na necie, teleskopy ma 18mm. Coś więcej o niej mogę się dowiedzieć ? Sekundnik powinien być ?

IMG_20220515_132805.jpg

IMG_20220515_132731.jpg

Spróbuj go otworzyć i pokaż werk


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby powiedzieć co to za wersja vostoka i czy jest cokolwiek warta. Proszę o jakiekolwiek info 😁 znalezisko kumpla, nic więcej na temat zegarka nie wiemy 😂

314567B3-1416-4876-877A-37409A252369.jpeg

9DDC78F1-9583-4B44-84E6-37C7DA60EFA0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zegarek marki Wostok, tylko tani czasomierz chiński (raczej kwarcowy) z tarczą upamiętniającą lot Gagarina w 1961. Odpuścić.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając złomki natrafiłem na taką Pobiedkę z uszkodzonym balansem, bez wskazówek i dekla. Wiedziałem, że trudno o taką tarczę w ładnym stanie zachowania, więc zastanawiałem się nad renowacją. Spojrzałem na datę i zobaczyłem 4-46, Zdziwiłem się, poczytałem..... - stąd moje pytanie: czy to rzeczywiście ciekawy zegarek pochodzący z 1946r? Wiem że zdjęcia mechanizmu słabe, ale sprawdzałem w powiększeniu i wyraźnie widzę 4-46

IMG_8075.JPG

IMG_8107.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to stary werk jeszcze bez szlifów z46 roku. Mostek balansu już był podmieniany bo ma szlify. Mimo to warto ratować taki rocznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest wart ratowania. Tych zegarków w 1946 wyprodukowano jedynie 3800 sztuk, także to ciekawy egzemplarz. Tarcza również nie jest od tego rocznika. W 1946 były to tzw. czerwone dwunastki. 

Poniżej historia tych zegarków. 

https://kmziz.pl/artykul/zwyciestwo

Poniżej zdjęcia mojego egzemplarza. 

2075b645-369d-4d20-940c-1398850273bb.thumb.jpg.cc4d02f4604e870626c1a79c75082c2c.jpgf2746317-efb7-479b-9800-8b9683ca209d.thumb.jpg.2721f69cfdb7a57a40e58dd65e9bf4b2.jpg2682f8dc-712f-4f15-83e4-0becc5d96afd.thumb.jpg.b29f1468344b3e1661bbb6b9962c3b60.jpg7f0ca129-894c-4c80-84a0-87e6e705c134.thumb.jpg.45ba8c3c66c1b0d8b68643f929a7c51b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ratował. Pozostaje kwestia znalezienia w miarę dobrej tarczy i wskazówek no chyba że chcesz zostawić taką jaka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi - sam już nie wiem, u mnie kiepsko z zegarmistrzami a co dopiero z częściami. 

Ostatnio kupiłem kilka radzieckich zegarków, gdyż mają klimat i nie obciążają za bardzo budżetu - w tym czerwoną 12, tylko nowszą (chyba 1951). Ta więc pewnie trafi z powrotem do pudła i będzie czekała na lepsze czasy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2022 o 16:05, jw1981 napisał(-a):

 

Nie mam go przy sobie, zrobię zdjęcie mechanizmu przy najbliższej okazji.

 

Nie dostałem się do mechanizmu, nie miałem narzędzi żeby otworzyć. Jednak w środku znalazłem informację, że to jest Tissot. Czy ktoś jest w stanie na temat tego zegarka (Tissot dla domu handlowego Morozow) coś powiedzieć? 

IMG_20220607_214026_1.jpg

IMG_20220607_214350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chciałbym prosić Was o jakieś informacje o zegarku ze zdjęć. Mam tylko takie zdjęcia, zegarek nie jest moją własnością. Co to za firma, ewentualnie jaki werk siedzi w środku? Koperta i bransoleta podobno złote. Będę wdzięczny za pomoc. 

 

IMG-20220623-WA0001.jpg

IMG-20220623-WA0003.jpg

IMG-20220623-WA0002.jpg

Edytowane przez Marw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marw napisał(-a):

Cześć,

 

chciałbym prosić Was o jakieś informacje o zegarku ze zdjęć. Mam tylko takie zdjęcia, zegarek nie jest moją własnością. Co to za firma, ewentualnie jaki werk siedzi w środku? Koperta i bransoleta podobno złote. Będę wdzięczny za pomoc. 

 

 

 

 

Współczesny rosyjski zegarek. Taki złoty cygan dla Rosjan. Koperta i bransoleta faktycznie będą złote. Niemniej firma w zasadzie wyłącznie dla Rosjan, gdzie indziej niemal niespotykana. Wartość wg mnie wyłącznie kruszcu. Nie sądzę żeby ktoś to chciał kupić. Nie dość że rosyjski (wojna) to jeszcze uroda taka nazwijmy to "bizantyjska". Mechanizm trudno powiedzieć jaki bo wkładają cokolwiek. I stare radzieckie i chińskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 Posiadam w swojej kolekcji bardzo cenny jak dla mnie zegarek radziecki, pamiątka po babci.

Przeszukując internet niestety próżno szukać informacji o tym modelu. Niestety wiem tylko że jest radziecki i posiada 17(kamieni).

Zegarek w pełni sprawny (mechaniczny) działa do dziś. Jeśli ktoś były w stanie pomóc w identyfikacji zegarka będę bardzo wdzięczny. Interesuje mnie data produkcji, materiał z którego jest wykonana koperta itp.

Z góry dziękuję!

 

Pozdrawiam

Widellux

 

290517782_2651183388347996_6648225219644087898_n.jpg

289659636_2651183498347985_8104098406334809445_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.